Аксесуари для смичкових інструментів

Показати
Сортування
Код товару: 59796
47 грн.
Код товару: 59797
94 грн.
Код товару: 64527
168 грн. 160 грн.
Код товару: 59799
190 грн.
Код товару: 64582
214 грн. 203 грн.
Код товару: 64583
214 грн.
Код товару: 64528
248 грн. 235 грн.
Код товару: 64590
252 грн.
Код товару: 64587
265 грн.
Код товару: 88458
300 грн.
Код товару: 66910
327 грн.
Код товару: 54863
437 грн.
Код товару: 88482
482 грн.
Код товару: 88483
482 грн.
Код товару: 88479
482 грн.
Код товару: 88480
482 грн.
Код товару: 64638
903 грн.
Аксесуари для смичкових інструментів

Аксесуари смичкових інструментів в магазині МузЛайн

Пристрій сучасних смичкових інструментів досить мало змінилося з тих пір, як в кінці 17 століття з’явилися перші класичні зразки альтів і скрипок. У порівнянні з конструкцією клавішних інструментів - воно просте. Але якщо порівнювати смичкові Струнні зі щипковими - найближчими родичами сімейства струнних, то виявляється маса нюансів, що стосуються використання аксесуарів для струнних і їх впливу на звучання інструментів. 

Аксесуари для смичкових інструментів

Для забезпечення якісного звукоутворення і комфорту використання для струнних смичкових інструментів були розроблені такі аксесуари:

Умовно їх можна розділити на функціональні і опціональні. 

Містки, підборідники і шпилі з’явилися не так давно - це пристосування для комфортного і безпечного утримання інструментів в робочому положенні. Містки і підборідники використовуються для альтів і скрипок, а шпилі - для віолончелей. 

Сурдіни-пристосування, що впливають на звук інструменту, приглушують його і в цілому обмежують динамічний діапазон. 

Каніфоль-невід’ємна частина культури музикування на струнних смичкових. Вона застосовується для обробки смичків і поліпшення їх акустичних якостей. 

Купити аксесуари для смичкових можна за різними цінами - вони залежать від їх якості, використаних для виробництва матеріалів і фурнітури. Нерідко підборідники і містки виготовляють з цінної сировини - чорного дерева, слонової кістки і т. д.  

Підборідник 

Підборідники-спеціальний аксесуар для скрипок і альтів - з’явився далеко не одночасно з інструментом. Минуло кілька десятиліть до того, як майстри почали замислюватися не тільки про якість звучання інструменту, але і про те, як зробити виконавство комфортним. До цього музиканти підкладали між скрипкою і підборіддям згорнуті хустки і маленькі мішечки з зерном. 

Сьогодні для того, щоб музиканту було зручніше тримати інструмент використовуються спеціальні тверді накладки з виїмкою під форму підборіддя. Накладка дозволяє регулювати положення:

  • бічний;
  • серединний;
  • проміжний. 

Вибір положення залежить від уподобання музиканта і його фізичних особливостей. 

Місток 

Для ще більшого комфорту гри скрипки і альти оснащуються спеціальними містками, завдяки яким у музиканта немає необхідності сильно піднімати плече або нахиляти голову, щоб утримати скрипку. 

Містки виготовляються з твердих матеріалів - дерева і металу, оброблених м’якими накладками з повсті або оксамиту. Містки кріпляться до інструментів за допомогою подоби мініатюрних лещат з такими ж м’якими накладками, які захищають поверхні інструменту від пошкодження. 

Дорогі містки роблять з чорного дерева і слонової кістки. Дешевші моделі для учнівських інструментів виробляють із пластику. 

Сурдина 

Звучання смичкових інструментів відрізняється приголомшливим динамічним діапазоном від найніжнішого піано, до яскравого соковитого форте. Залежно від типу використовуваних струн - жильних, металевих, синтетичних - звук може бути набувати цікаві відтінки тембру. Щоб заглушити звучання скрипки, віолончелі, контрабаса або альта, що звучать в оркестрі або ансамблі, застосовуються Сурдини. Візуально вони схожі на невеликі дво - або тризубі Гребінки з дерева або щільної гуми. 

Сурдіна розміщується на підставці і частково глушать її вібрацію, заглушаючи тим самим і звучання інструменту. Сольні виконавці практично ніколи не користуються сурдиною, особливо-академічні музиканти. 

Шпиль

Шпилі-спеціальні тонкі і міцні підставки, які кріпляться до віолончелей і контрабасів знизу, і на яких вони стоять під час гри. Це теж-відносно недавній винахід, до появи якого інструменти утримувалися ногами або спиралися на музикантів. Шпилі виготовляють з металу і дерева - вони здатні утримувати вагу інструментів, а також регулюються у висоту. 

Каніфоль

Каніфоль-аксесуар, без якого гра на смичкових з мистецтва легко може перетворитися в мука для музиканта і його слухачів. 

Справа вся в тому, що на смичках для контрабасів, скрипок, альтів і віолончелей, які використовують музиканти, застосовуються натуральне волосся з кінських хвостів - дуже міцний, але неоднорідний матеріал. Каніфоль згладжує ці нерівності-тендітна смола при терті з волоссям кришиться і її дрібні частинки вирівнюють фактуру волосся. А це, в свою чергу, покращує контакт волосяної стрічки смичка зі струнами - і звук стає яскравішим, чистішим, а смичок - більш керованим. 

Каніфоль виготовляють з якісної деревної смоли шляхом випаровування і додавання скипидару. 

Аксесуари для смичкових інструментів - Muzline.ua

Вибір і покупка аксесуарів для смичкових інструментів в Музлайн

В інтернет-магазині музичних інструментів і комплектуючих Музлайн можна купити аксесуари для смичкових інструментів за демократичною ціною. Ми подбали про те, щоб кожен початківець і професійний музикант міг знайти для свого інструменту все необхідне! 

Нашим клієнтам доступні послуги оперативної доставки по території України, крім того, ми надаємо гарантію на всі представлені товари.

Читати повністю