Анкерні прути

Анкерні прути в магазині МузЛайн
Анкерний прут - невід'ємний компонент сучасних гітар всіх різновидів, від класичних інструментів до експериментальних моделей електрогітар. Це спеціальний тонкий металевий прут, який розташований всередині грифа інструменту і який дозволяє йому зберігати правильну форму. Анкери виготовляють переважно зі сталі-міцного і еластичного матеріалу, здатного витримувати великий тиск, що виникає від натягу струн.
Існує кілька видів анкерів, які використовуються сьогодні:
- одинарний;
- подвійний;
- двухболтовый.
Вони мають відмінності в конструкції, але використовуються для досягнення головної мети – виправлення грифа.
Як працює Анкерний прут
Анкерний прут (стрижень) став свого часу справжнім удосконаленням конструкції гітари, яке вирішило одну з головних проблем деформації дерева, з якого виготовлений гриф.
Традиційно, для виробництва гітарних грифів використовується дерево з міцними і еластичними волокнами. Перед використанням дерево висушують, щоб надати йому стабільну форму – волокна втрачають вологу і фіксуються в одному положенні. Однак в процесі експлуатації інструмент піддається впливу навколишнього середовища - і зокрема перепадів вологості повітря.
Сухе дерево, навіть покрите лаком, вразливе і гриф, який відчуває навантаження натягу струн може «повести». В результаті-інструмент втрачає лад і приходить в непридатність. Частково цю проблему вирішувала товщина грифа, а також наявність накладки з дуже міцного дерева (чорного африканського та інших порід). Але як продемонстрував багаторічний досвід музикантів, гітара з товстим грифом незручні, і поступово їх витіснили більш «витончені» моделі з анкером всередині грифа.
Анкер підтримує гриф і не дозволяє йому згинатися під тиском від натягу струн.
Існує два способи установки анкера:
- під накладку;
- з тильного боку грифа.
Обидва способи використовуються в сучасному виробництві, проте мають свої недоліки. Так, установка анкера під накладку чревата тим, що з часом він може відірвати накладку. У другому випадку установка анкера більш надійна, але вимагає великих технічних витрат у виробництві інструментів.
Регулювання анкера
Незалежно від різновиду, всі анкери надають можливість регулювати гриф. Для цього використовуються спеціальні гітарні Ключі, за допомогою яких металевий стрижень всередині грифа повертають навколо своєї осі, змінюючи ступінь його вигину. Гриф приймає відповідне положення, однак на це може йти від декількох годин до декількох днів.
Проводити регулювання анкера повинен фахівець. Самостійна регулювання може бути, по-перше, не ефективна, а по – друге-чревата ушкодженнями грифа. Головне правило регулювання-поступовість і обережність, поворот ключа повинен бути м'яким і поступовим.
Вибір і покупка анкерного прута
Традиційно нові анкерні прути використовують для установки в гриф нового інструменту при виготовленні. Заміна анкера-досить складна і рідкісна процедура, так як вважається, що гриф з несправним анкером вже не можна привести в порядок.
У нашому інтернет-магазині представлені якісні анкерні прути, виготовлені з металу і покриті захисним матеріалом. В асортименті – кілька традиційних моделей, які підходять для акустичних і електрогітар, також у нас в каталозі ви зможете знайти колки, струнотримач та інші комплектуючі для ремонту.
Ви можете оформити замовлення на сайті інтернет-магазину музичних інструментів та аксесуарів Музлайн і скористатися послугами доставки по території України. До ваших послуг – кілька способів оплати, консультація нашого фахівця і сервісне обслуговування інструментів.
У нас ви знайдете все, що необхідно для музичної творчості і роботи!