Балалайки в Україні

Балалайки в магазині МузЛайн
Балалайка вважається у всьому світі символом російської музичної культури, проте цей музичний інструмент користується широкою популярністю в багатьох країнах світу. Музиканти люблять його за неповторне звучання віртуозні можливості.
Коло застосування цього інструменту не обмежується тільки народною музикою - її також активно використовують джаз музиканти, а останнім часом набирає популярність використання балалайки для створення фатальних cover-композицій.
Балалайка-це простий струнний щипковий інструмент, який з’явився відносно недавно. Перші свідчення його існування відносяться до 17 століття, на них виконувалася СІЛЬСЬКА і скоморошья музика. Для порівняння, деякі примітивні Музичні інструменти, переважно духові та ударні, мають набагато давніше походження.
За своєю класифікацією, трикутна балалайка відноситься до струнних щипкових музичних інструментів. Її найближчі родичі-Арабська лютня, казахська домбра, Російська домра, Українська кобза, узбецька тара та її турецький різновид-саз.
Балалайка має просту конструкцію і складається з:
- трикутного корпусу;
- короткого грифа;
- трьох струн
- колкового механізму.
Зрідка зустрічається шестиструнна балалайка, у якій струни є спареними (подібно 8-ми струнної укулеле), і звучать в унісон. Як і триструнна, вона часто використовується в ансамблях для підтримки і підкреслення ритму. Крім того, іноді в каталогах можна зустріти позицію «кругла балалайка» – так дуже часто помилково називають російську домру.
В якості екзотики, також може бути згадана електронна балалайка. По звуку вона абсолютно не відрізняється від своїх акустичних побратимів-але електрична легше підключається, до неї можна застосувати різні електро-ефекти, і ці інструменти часто більш красиві. Крім того, акустичні-значно дешевші.
Балалайки розрізняються за тембром і розмірами. Так, сучасне сімейство балалаек дуже різноманітно і складається з інструментів:
- пікколо;
- прима;
- альт;
- тенор;
- бас;
- контрабас.
Цей набір інструментів становить основу народного оркестру. Надалі, говорячи про балалайку - будемо мати на увазі прийму.
Дані різновиди балалаек відрізняються один від одного за музичним строю і за розміром. Найлегша і маленька – Пікколо, далі по зростаючій-прима, альт, тенор, бас і контрабас, сама величезна з усіх. Іноді ці типи доповнюються окремим видом» секунда", трохи більша ніж прима – але менша, ніж альт.
Згідно з іншою класифікацією, виділяють наступні види балалаек:
- Академічний. Це класична балалайка з нейлоновими струнами, призначена для професійних музикантів. Сюди ж відноситься концертна балалайка-інструмент, де застосовуються більш дорогі матеріали;
- Традиційна (народна). Це універсальний інструмент зі сталевими струнами, для широкого застосування-в тому числі, для початківців, для дітей і для любителів. Ці інструменти коштують досить недорого, і поширені повсюдно. Дитяча балалайка відрізняється від дорослих різновидів тільки своїми розмірами.
Купити балалайку сьогодні можна за невисокою ціною-незважаючи на високу популярність більш сучасних інструментів, вона як і раніше цінується музикантами. Бюджетна модель підійде для навчання і щоденних занять, а концертна балалайка може коштувати на порядок дорожче.
Коротка історія та еволюція балалайки
Існує популярна версія, що балалайка сталася від домри. Переконливих доказів цього не існує, як і інших версій. Проте, відома в сімнадцятому столітті балалайка істотно відрізнялася від інструментів, які ми використовуємо сьогодні.
Сучасну конструкцію балалайки розробили музиканти і майстри Василь Андрєєв, С.Налімов, Ф. Пасербський і в. Іванов. Вони працювали над її удосконаленням в дев’ятнадцятому столітті і завдяки їх зусиллям балалайка зменшилася в розмірах і стала виготовлятися з комбінованих матеріалів – ялини і бука. Приблизно в той же час з’явився перший гурток любителів балалайки, який з часом трансформувався в народний оркестр.
Не дивлячись на колективну роботу патент на винахід балалайки отримав Ф.Пасербський.
На балалайці грають пальцями або спеціальним трикутним медіатором – плектром. Техніка гри еволюціонувала разом з інструментом, і сьогодні досягла віртуозного рівня. Примітно, що назва балалайки передає народну суть цього інструменту і характер гри на ньому – бринькання, брязкання. Сучасні професійні прийоми гри на балалайці включають піццикато, тремоло, вібрато, гітарні прийоми гри, змінний штрих.
Конструкція сучасної балалайки передбачає наявність від 16 до 31 металевих лада, тоді як в минулому їх кількість була менше і вони зав’язувалися на грифі.
Балалайка прима володіє специфічним ладом: дві нижні струни налаштовані в унісон, а верхня на кварту вище. Існують і використовуються музикантами академічний і народний лад. Народний складається з мажорного тризвуку - до мі сіль. Академічний лад, який використовується сьогодні-мі мі ля. Лад балалайки, як і діапазон, залежать від типу інструменту.
Сьогодні на балалайках грають професійні музиканти і любителі-ентузіасти, тоді як в минулому на них грали переважно пастухи і скоморохи. У ті часи балалайка була улюбленим інструментом селян і сільських жителів. За три століття свого існування вона зайняла міцне місце в народному мистецтві, а сьогодні стала ще й символом національного мистецтва.
Вибір і покупка балалайки в Музлайн
Інтернет-магазин Музлайн пропонує найширший в Україні вибір апаратури, вокальних мікрофонів, музичних інструментів – академічних і народних, професійних та учнівських.
У нас можна купити балалайку за демократичною ціною з гарантією якості від виробника.
На нашому сайті ви можете порівняти переваги декількох моделей і оформити замовлення з доставкою по території України. КОЖНІЙ моделі на сайті присвячена окрема сторінка, де розміщено фото, вказана ціна, наведені характеристики моделі та відгуки користувачів. Тут же можна замовити недорогу модель, перейшовши за відповідним посиланням, або дізнатися, скільки коштує вподобаний інструмент з урахуванням індивідуальних знижок.
Музлайн надає сервісні послуги, консультації, і пропонує вигідні умови для покупок в кредит!
Бажаючі потримати в руках вподобану модель запрошуються в наш виставковий центр.