Бандури

Показати
Сортування
Код товару: 87273
381 грн.
Код товару: 85001
21 600 грн.
Код товару: 85002
28 800 грн.
Код товару: 85003
60 000 грн.
Код товару: 73789
67 200 грн.
Код товару: 73785
67 200 грн.
Код товару: 73788
86 673 грн.
Код товару: 90610
1 500 грн.
Немає в наявності
Бандури

Бандури в магазині МузЛайн

Одного разу почувши звучання бандури-забути його неможливо. Яскравий, повний тембр, кришталева дзвінкість, широкий динамічний діапазон, чудові виразні можливості роблять цей інструмент унікальним. У далекому минулому він фігурував, в основному, в якості акомпануючого інструменту, а сьогодні його можна почути як соло, так і в складі сучасних колективів, що грають еклектичну електронно-акустичну музику. 

Бандура-символ української музики і один з найпоширеніших українських народних інструментів. Його конструкція виділяється серед інструментів схожого класу і включається в себе:

  • об’ємний корпус;
  • широкий безладовий гриф;
  • металеві струни (до 64 на сучасних моделях).

Бандура

Особливості будови корпусу і розміщення на ньому струн надають бандурі специфічне звучання, яке нагадує цимбали. Про походження цього інструменту досі ведуться суперечки, а конструкція продовжує вдосконалюватися зусиллями сучасних майстрів.

Українська бандура - не дуже популярний інструмент серед сучасних музикантів. Це пов’язано зі складністю гри на ньому, обмеженими можливостями застосування і високою ціною. Сьогодні можна купити традиційний старовинний інструмент, і більш молоду з точки зору історії модель, але ціна їх буде істотно відрізнятися.

Як і інші українські музичні інструменти, бандура досить широко представлені на ринку як в Києві, так і цілком в Україні. Так, шановна українська фабрика з більш ніж півстолітньою історією "Трембіта «виробляє різноманітні види бандур, серед яких зустрічається дитяча, Підліткова, кілька видів стандартної, а також модель»Прима Трембіта". 

Купити бандуру даного виробника можна через численних дистрибуторів в будь-якому великому місті України. Вкрай рідко, але також можна зустріти в продажу різні екзотичні види – як, наприклад, електро-бандура, виготовлена з титану, і відрізняється своєрідним унікальним звучанням, проте ціна такого інструменту досягає значних сум.

Історія походження і техніка гри на бандурі

Бандура-інструмент, який візуально мало схожий на інші струнні щипкові. Але за словами істориків музики, таку форму він придбав відносно недавно. Старовинні моделі відрізнялися меншою кількістю струн і симетричною формою з грифом, розташованим по центру, як у лютні або кобза. Остання обставина свідчить на користь того, що бандура сталася не від гуслів, як вважалося раніше, а саме від кобзи.

Якщо звернутися в глиб історії, можна побачити тюркський слід в походженні бандури, як і інших "лютневих" інструментів.

Перші згадки про існування кобзи-бандури відносяться до 12 століття – тоді не існувало окремо бандури або кобзи як таких, але використовувався їх прабатько. Проте, вже в 18 і 19 століттях бандура звучала при імператорському дворі в Петербурзі і в Королівському палаці в Польщі. У ті часи на бандурах грали лютністи, а звучання нагадувало тембр європейської лютні. Примітно, що кобзу-бандуру іноді називали козацькою лютнею.  

Згідно з іншою версією походження, даний народний музичний інструмент походить від грецької кіфари. На користь даної гіпотези говорить і етимологічна схожість назв, схожість стилю гри, а також наявність споріднених інструментів в Західній Європі (старовинна німецька цитра). 

Великий внесок у появу бандури в тому вигляді, в якому ми її зараз знаємо, вніс видатний український музикант і конструктор а.Корнієвський. Саме він додав напівтонові приструнки, збільшив кількість струн, а також сконструював демпфер-перемикачі. 

У свій час була тенденція до трансформації у важкий стаціонарний інструмент, мало схожий на народну бандуру – однак зусиллями сучасних інженерів, ми знаємо бандуру сьогодні саме в такому вигляді. Робилися також спроби ускладнення і розширення механічної частини інструменту – але дані моделі не прижилися, оскільки Механіка негативно вплинула на акустичні характеристики, зробивши звук менш приємним. 

Сучасна бандура-інструмент зі зміщеним широким і коротким грифом, і кількістю струн, що коливається в межах 53-64. На старовинних моделях їх було набагато менше-від 12 до 25. 

Бандура стандартної моделі має:

  • асиметричний корпус;
  • змішаний лад;
  • приструнки (струни на корпусі);
  • блок з перемикачами і механікою Налаштування приструнків.

Техніка гри на бандурі змінювалася разом з інструментом. Сьогодні на ній грають за допомогою спеціальних металевих і пластикових наперстків, які надягають на пальці правої руки. Ліва рука затискає струни на грифі.

Сучасна бандура може виготовлятися з різних сортів дерева, а також металу або пластику. Забарвлення також може бути абсолютно різною – надаючи інструменту свій власний неповторний стайл. Фото нестандартного забарвлення і дизайну широко представлені в мережі. 

Бандуру не можна назвати віртуозним інструментів, проте використовуються технічно складні прийоми гри, які дозволяють домогтися цікавих акустичних ефектів.

Бандури - Muzline.ua

Вибір і покупка бандур в Музлайн

В інтернет-магазині Музлайн можна купити сучасну бандуру за розумною ціною з доставкою по території України. У нашому асортименті також представлені Чохли для народних інструментів, струни та аксесуари, музичне обладнання, комплектуючі та подарунки. На сайті є опис інструменту, розміщена фото і технічні характеристики; там же можна дізнатися, стільки коштує інструмент з урахуванням індивідуальних знижок. 

Ми пропонуємо широкий вибір моделей інструментів, зручний і надійний інтернет-сервіс для швидких покупок, гнучку систему оплати готівкою і онлайн, вигідні умови для покупок в кредит і повний сервісний супровід інструментів. Музлайн надає гарантію якості на всі товари і забезпечує оперативну доставку інструментів в будь-яке місто країни.

Бажаючі особисто випробувати і потримати в руках вподобаний інструмент, погут це зробити в нашому виставковому салоні.

Читати повністю