Бас-барабани

Бас-барабани
Найбільший барабан в ударній установці-бас-барабан. Він потрібен для гри низьких акцентів, що складають основу ритму. Прийшли ці барабани з Османської імперії, коли під час військових походів під ритмічні і гучні удари задавався темп маршу або наганялася паніка на ворога, на них грали під час національних свят і ритуалів. Тому бас-барабани іноді називають турецькими, але в сучасній інтерпретації це два абсолютно різних інструменту.
Турецький барабан використовується в складі оркестрів на ряду з підвісними томами і малими барабанами і представляє самостійну ігрову одиницю, часто оснащену ручними тарілками-литаврами.
Бас-барабан як частина установки це допоміжний інструмент для гри ритмічних малюнків в низькому спектрі звукового діапазону.
Конструкція і принцип звуковидобування бас-барабанів
Бас-барабан (часто званий «бочка») це ударний інструмент, що складається з круглого корпусу циліндричної форми і двох мембран (пластиків) – робочої, по якій вдаряється калатало, і резонаторної.
Для бас-барабанів важливі характеристики висоти звучання, швидкості загасання звуку і чутливості звуковидобування. І для кожного музичного напрямку ці характеристики індивідуальні - для джазових або поп стилів вітаються легкий, чіткий і пульсуючий звук бас-бочок, а у важкій рок-музиці чутися потужні, вібруючі удари.
Під час удару по робочому пластику відбувається рух повітряного стовпа всередині корпусу у напрямку до резонуючої мембрани, тому звучання бас-барабана гучне, об'ємне і гучне – ми чуємо не тільки удар, його звук посилюється резонансом.
Звучання безпосередньо залежить від співвідношення розмірів бас-барабана – діаметра і глибини (довжини) корпусу. Чим більше діаметр і глибина, тим легше на такому барабані налаштовується низький тон звучання, але падає сфокусованість звуку, а для гри потрібно докладати більше зусиль. Барабани з малим діаметром і невеликою глибиною чутливіші і швидше на звуковіддачу, з високим тоном. На них можливо максимальний натяг робочого пластика, чому кожен удар калаталом викликає миттєву і швидку реакцію повітря всередині корпусу, і повітряному стовпу потрібно менше часу на «шлях» до резонуючого пластику.
Розміри бас-барабанів:
- діапазон діаметрів: 16 " -26"
- глибини: 14 " -20"
При позначенні розміру барабана першим вказується діаметр, потім-глибина, одиниця виміру – дюйм «"» (2,54 см).
Робочі пластики бас-барабанів
Велике значення для звучання бас-барабана мають мембрани-пластики: щільність, вага і ступінь натягу впливають на звук. Пластики бувають:
- Одношаровий. Чутливі, з яскравим і точково-детальним звучанням, одношарові мембрани використовуються в "легких" музичних стилях. Вони бувають тонкими для яскравого звуку і чутливого звуковидобування, з відчутною гамою обертонів. Або товстими-такі пластики на порядок міцніше, з великим діапазоном натягу при налаштуванні, але меншим сустейном і збільшеним часом відгуку.
- Двошарові пластики міцні, довговічні, що дають чіткий сфокусований звук з швидким згасанням і малою атакою. Іноді між двома шарами знаходиться наповнювач (наприклад, гідрогель), тоді звук стає ще суші, детальніше і швидко згасає.
На резонуючому пластику часто є невеликий круглий отвір для можливості приглушати звук барабана, засовуючи корпус глушить матеріал. Також для більшої довговічності на робочий пластик під місце удару калаталом можна наклеїти спеціальну прокладку - кикпэд. На пластиках великих розмірів ставлять демпферуючі кільця для поглинання зайвих вібрацій і брудних обертонів.
Матеріали корпусів бас-барабана
- Традиційно для корпусів бас-бочок використовується деревина, причому кожна порода володіє своїми унікальними акустичними властивостями.
- Клен - деревина, що дає теплий і збалансований звук. Клен міцний і довговічний, і часто використовується в дорогих серіях барабанів.
- Береза-дерево, що підкреслює гостроту і жорсткість звучання. Барабани з березовими корпусами акцентують верхні і нижні частоти, «зрізуючи» середину звукового діапазону. Березові барабани часто використовують при звукозапису.
- Червоне дерево надає звуку м'якості і округлості – виділяються середні і низькі частоти з оксамитовим тембром. Звук барабанів з червоного дерева трохи "Вінтажний", м'ясистий і м'який.
- Тополя і липа – недорогі замінники клена, і часто використовуються для студентських серій і барабанів середнього рівня. Ці породи пом'якшують і балансують звук, рівномірно підкреслюють весь звуковий діапазон.
- Дуб-тверда і міцна порода для потужного, напористого звуку і акцентів на високих і низьких тонах.
Для коригування звучання існує прийом обробки крайок корпусів - при зрізі фасок під гострим кутом звуку надається чіткість і читаність, округлі кромки трохи «розтушовують» напористий звук і пом'якшують його.
Бас-барабан це складна конструкція, в якій кожен елемент несе свою функцію – корпус, пластики, розміри і матеріали безпосередньо впливають на звучання і комфорт звуковидобування. І поєднання елементів цих конструкційних елементів комбінується виробниками дуже різноманітно, тому звук будь – якого барабана індивідуальний і самобутній-залишається тільки вибрати і купити бас-барабан, відповідний саме вам.
Вибір і покупка бас-барабана в магазині Музлайн
Для вашої зручності та впевненості у правильному виборі, на сторінках сайту розміщено актуальну інформацію про характеристики товару, його наявність та вартість. Для консультацій є телефонні лінії і можливість задавати питання онлайн на сторінці цікавить Вас товару.
Оплатити покупку можна декількома способами, як і вибрати спосіб доставки, а перед відправкою покупки ми завжди перевіряємо її цілісність і комплектність. Купити бас-барабан в магазині Muzline вірний вибір, що економить Ваш час.