Баяни

Показати
Сортування
Код товару: 77951
54 354 грн.
Код товару: 77950
57 824 грн.
Баяни

Баяни в магазині Музлайн

Баян - один з небагатьох народних інструментів, що користуються сьогодні популярністю в країнах СНД і Світі. Своєрідне впізнаване звучання, віртуозні можливості, виразність і неповторний тембр зробили цей інструмент незамінним в народних оркестрах і затребуваним в якості виконавця сольних партій. 

У порівнянні зі струнним, ударними або духовими народними інструментами, баян з'явився відносно недавно і при цьому саме зараз він досяг технічної досконалості. Сьогодні однаково поширені два види баянів:

  • акустичний;
  • електронний.

Обидва види баянів володіють прекрасним звучанням і надають музиканту широкі виконавські можливості. Єдине, що вигідно виділяє електробаян – різноманітність інструментальних тембрів і автоакомпанемент. З іншого боку, електронний баян значно легше підключити і налаштувати, і до нього можливе застосування різних ефектів. У той же час, цифровий інструмент відрізняє на кілька порядків більш висока ціна. Найбільш відомим виробником Електро-баянів в даний час є японський концерн Роланд.

Баян

Акустичний баян використовують для виконання академічної, народної та сучасної музики. Крім того, завдяки особливостям будови і звукоутворення, концертний баян здатний імітувати звучання органу – чим із задоволенням користуються музиканти, які виконують музику епохи бароко.

Застосування баяна виходить далеко за рамки народної музики. Оскільки він володіє дуже широким регістром, має різкий прорізає тембр і не вимагає акомпанементу, його звук можна почути в найрізноманітніших жанрах і стилях. Баянний репертуар не обмежується сольним виконанням - він органічно вписується в ансамблі, групи, А також відмінно поєднується в парі з... іншими баянами (що чудово показує всесвітньо відомий дует «Баян-Mix»). 

Купити професійний баян-недешеве підприємство. Ціна на ці інструменти залежить від якості, імені бренду та інших факторів і її не можна назвати низькою. Набагато більш доступні-учнівські моделі, які підходять для домашніх занять, репетицій, навчання. 

У продажу є як недорогі моделі для початківців, так і більш серйозні цільнопланкові моделі, чия вартість може бути в рази вище. У будь-якому випадку, має сенс виходити зі своїх фінансових можливостей, і вирішити для себе, що краще: купити новий хороший інструмент, або розглянути численні оголошення, що пропонують більш дешеві моделі, серед яких трапляються непогані варіанти.

Історія появи і особливості баянів

Баян-молодий інструмент, який існує трохи довше ста двадцяти років. Він-прямий нащадок ручних гармонік, які почали виробляти в кінці 19 століття. Для порівняння-перші прототипи бандура з'явилися ще в 12 столітті.

Згідно з офіційною версією істориків музики, першу гармонь сконструював німецький майстер, але найширшу популярність цей інструмент придбав в Росії, де з часом налагодили його масове виробництво. Надалі постійне удосконалення і модифікація інструментів відбувалися як в Росії, так і в Німеччині, що призвело до створення інструменту в тому вигляді, в якому ми його звикли бачити. Дане суперництво пішло виключно на користь, оскільки конкуренція сприяла впровадженню і продовженню тільки найбільш вдалих розробок. 

Необхідно також відзначити, що навіть назва «баян» було дано інструменту в Росії – на честь давньослов'янського сказителя Бояна, згадуваного в «Слові о полку Ігоревім». Згодом дане слово перекочувало з російської в усі інші мови світу-і інструмент називається так тепер повсюдно.

Відповідно до прийнятої на даний момент класифікації, цей музичний інструмент відносять до групи «ручні гармоніки», куди входять баян, гармонь, акордеон, концертина, німецька міні-концертина і бандонеон. Всіх їх об'єднує клавіатура з обох сторін інструменту, а також принцип звуковидобування. Всі зазначені інструменти мають свої різновиди і модифікації, що знаходять широке застосування як в сольному, так і груповому виконанні. 

Баян, як і гармоніка – це кнопково-пневматичний язичковий інструмент, який оснащений хроматичним звукорядом. Його конструкція складається з трьох елементів:

  • правого полукорпуса;
  • лівого полукорпуса;
  • Голосовий планки;
  • язичок;
  • хутряний камери;
  • системи перемикання регістрів;
  • двох кнопкових клавіатур.

Звукоутворення в баяні відрізняється, мабуть, найскладнішим принцип серед народних інструментів. Так, під силою впливу потоку повітря, створюваного хутрами, в отворах голосової планки починають коливатися язички, створюючи тим самим звук.

Баян може мати від двох до п'яти голосів – цей параметр визначається тим, скільки звуків виникає при натисканні однієї кнопки на правій клавіатурі – іншими словами, скільки язичків починає одночасно коливатися.  

Клавіші перемикання регістрів регулюють робочі конфігурації кнопок, що в свою чергу впливає на тембр звучання інструменту.

Ліва клавіатура має стандартну кількість з 120 кнопок-як і у акордеона. Існує Оркестровий баян, який не має лівої клавіатури зовсім. Ще одна альтернатива-баяни з функцією зміни клавіатур місцями, так звані перевернуті баяни. Також розроблені зменшені моделі баянів-такий маленький інструмент більше підходить для камерних виступів. 

Найбільш відомі виробники

Як вже було сказано, за свою порівняно невелику історію, баян завоював велику популярність серед музикантів по всьому світу. Свого часу масове виробництво інструментів почала найстаріша німецька компанія Hohner, але потім повністю переключилася на Губні гармошки, поступившись цією нішею іншим виробникам. З відомих іноземних виробників можна відзначити:

Німецькі: Weltmeister, Royal Standard( підрозділ Вельтмайстер), Баркарола, Фіротті;
Італійські: Scandalli, Fisitalia, Accordiola (підрозділ Скандаллі).

Серед інших виробників виділяється французький Piermaria, і вже згадуваний Roland-лідер у виробництві електронних інструментів.

Перший російський баян був виготовлений в кінці XIX століття, трирядні моделі почав в цьому час виробляти Тульський завод»брати Кисельови". Надалі традиція виробництва не переривалася і після революції-радянські баяни користувалися стабільним попитом, і випускалися в величезних кількостях. 

Список виробників і моделей досить великий:» Ансамбль«,» Весна«,» Схід«,» Дон«,» Кіровський«,» Кремінне«,» Кунгур«,» Лівша«,» Малюк «(Дитячий),» мрія«,» вогник«,» Оріон«,» Орфей«,» Романс«,» Ромашка«,» Рубін«,» соліст«,» Соната«,» Старт«,» Ера«,» Юпітер«,»Ясна Поляна". Також можна виділити український баян "Україна", який призначений для музикантів високого класу, і виготовляється за індивідуальним замовленням. 

Практично кожна фабрика випускала різні типи і модифікації інструментів - для дітей, концертний, естрадний, трирядний, чотирьох - і п'ятирядний, учнівський і професійний – свого часу промисловість була поставлена на широку ногу. Варто однак відзначити, що практично всі зазначені марки в даний час не випускаються – однак доступні у продажу.

Вибір і покупка баяна в Музлайн

В інтернет-магазині Музлайн можна купити Професійний або учнівський баян за розумною вартістю з гарантією якості від виробника. В асортименті також представлені-роялі, звукопідсилювальне обладнання, аксесуари та комплектуючі, засоби по догляду за інструментами та подарунки.

Баяни - Muzline.ua

На нашому сайті ви можете ознайомитися з перевагами і особливостями традиційних і сучасних моделей баянів, подивитися професійні огляди і вибрати відповідний інструмент, який допоможе вам досягти результатів у музичній творчості. 

Кожній конкретній моделі присвячена окрема сторінка, де розміщено фото, детальний опис, технічні характеристики інструменту, а також відгуки досвідчених музикантів. Там же можна дізнатися, скільки коштує інструмент з урахуванням системи діючих знижок. Продаж здійснюється як за готівку, так і за безготівковим розрахунком.

Музлайн забезпечує сервіс для оформлення та оплати покупки через Інтернет, доставку по Україні та вигідні умови придбання інструментів в кредит!

Тих, хто хоче особисто протестувати і потримати в руках вподобану модель, ми запрошуємо в наш виставковий центр за адресою: Україна, Київ, пр.Маяковського 43/2, ТЦ «фестивальний».

Читати повністю