Блоки фантомного живлення

Блоки фантомного живлення в магазині МузЛайн
Призначення блоків фантомного живлення
Фантомне харчування-одночасна подача електричного струму та інформаційного сигналу по одному каналу (проводу). Основне призначення джерел фантомного живлення-здійснення живлення конденсаторних мікрофонів через збалансований XLR вхід.
Джерела фантомного живлення поділяються на вбудовані і окремі. Перші інсталюються в мікрофонні передпідсилювачі, мікшерні пульти та інші інтерфейси з можливістю роздільної подачі на кожен канал або групу каналів. Другі являють собою компактне мобільне рішення у вигляді окремих блоків-джерел фантомного живлення в міцному сталевому, алюмінієвому або полімерному корпусі.
Функціонал блоків фантомного живлення
Крім подачі фантома блоки фантомного живлення в залежності від модифікації мають наступні функції:
- один або два канали (наявність XLR входів і виходів для другого мікрофона),
- перемикання напруги,
- фільтри зрізу низьких частот,
- автономне живлення від батарей різного типу або від мережевого адаптера;
- функція шумозаглушення;
- led-індикатор;
- адаптер (перехідник) фантомного живлення mini XLR – XLR.
Особливості застосування блоків
Внутрішні схеми конденсаторних мікрофонів працюють за рахунок напруги фантомного живлення. Конденсатори відповідають за поділ ланцюгів постійного і змінного струму. Тому без фантомного живлення даний тип мікрофонів просто не буде працювати. Професійні конденсаторні мікрофони вимагають постійного струму в 48 вольт. Для електретних мікрофонів це значення може бути менше, а динамічного типу мікрофонів фантомне живлення не потрібно зовсім. Але, якщо в мікшер підключені обидва типи мікрофонів (конденсаторний і динамічний), і можливість відключити живлення по окремому каналу технічно обмежена можливостями пульта, для повноцінної роботи конденсаторних мікрофонів фантомне харчування на пульті має бути включено. При цьому, пристрій динамічного мікрофона не дозволить йому перегоріти при включеній фантомке.
Крім конденсаторних мікрофонів, до фантомного живлення можливе підключення електрогітар і бас-гітар, але для цього знадобиться Активний дибокс (Direct Box) - перетворювач високоомного небалансного сигналу в низькоомний балансний.
Блоки фантомного живлення, що працюють від батарей 9V, мають вбудовані трансформатори, що перетворюють вольтаж в 12 V. тривалість автономної роботи таких джерел досягає 30 годин і більше.
Адаптери фантомного живлення, на відміну від блоків, як правило, мають більш компактний вигляд і живляться від батарей типу AA або фантомного живлення з цифрового або аналогового мікшерного пульта, як і активні гітарні дібокси.
Щоб уникнути псування обладнання внаслідок подачі напруги в 48 вольт при підключенні до фантомного харчування, категорично не рекомендується використовувати незбалансовані джерела сигналу, а також підключати конденсаторні мікрофони до фантомного харчування «по-гарячому». Тобто, правильно спочатку підключити мікрофон, потім подати на нього фантом, після чого додавати канали.
Вибір і покупка блоків фантомного живлення в Музлайн
Музлайн пропонує широкий асортимент блоків і адаптерів фантомного живлення, ручних передавачів та інших комплектуючих для мікрофонів і радіосистем різних модифікацій і рівня цін. У нашому інтернет-магазині представлені моделі брендів:
- Superlux,
- Sennhieser,
- Samson,
- Audix,
- Paxphil
- та інші.
Досвідчені консультанти Музлайн допоможуть підібрати підходяще за ціною і функціоналу пристрій, купити яке можливо як за готівковий, так і безготівковий розрахунок або в кредит. Всі товари на Музлайн мають офіційну гарантію від виробника і 14-денну гарантію обміну або повернення від магазину.