Домри

Показати
Сортування
Код товару: 73771
19 078 грн.
Код товару: 73770
4 003 грн.
Немає в наявності
Домри

Домри в магазині Музлайн

Домра-поширений у східних слов’ян народний музичний інструмент, що має багатовікову історію. Компактний, легкий, дзвінкий, віртуозний - цей інструмент володіє всіма перевагами для використання в ансамблевій і сольній грі.

Домра представлена в сучасному народному оркестрі - їй нерідко доручають провідну партію, а тембр звучання домри гармонує зі звуком балалайка, цимбали, баян та інших інструментів.

За своєю класифікацією, домра-струнний щипковий інструмент, класу хордофонів. Найближчі родичі-гітара, балалайка і мандоліна

Домра

В даний час розрізняється два види домр:

 • триструнний;
 • чотириструнний.

Вони розрізняються не тільки кількістю струн, але і строєм. Триструнні інструменти поширені в Росії і використовують квартовий лад, а чотириструнні, відомі в Україні та Білорусі – квінтовий. Триструнна домра має менший діапазон звучання, ніж чотириструнна, що не заважає обом видам інструменту знаходити своє застосування. 

Домра-це інструмент з нешироким діапазоном, він становить всього дві октави. Куди більш вражаючі його динамічні можливості - його звучання на forte здатне прорізати щільний Оркестровий мікс, а на piano – набуває приголомшливу кантиленность.

Незважаючи на давнє походження і тривалий період забуття, сьогодні домра користується великою популярністю. Купити домру можна для професійних занять або навчання, і освоювати її як основний або другий інструмент (за традицією багатьох музичних навчальних закладів).

В даний час на ринку є широкий вибір домр різних видів, модифікацій і цінових категорій. При бажанні можна вибрати і замовити як нову майстрову домру, так і інструмент для початківців. Також доступною є концертна домра, і інструменти для дітей, що відрізняються меншими розмірами.

Історія появи і відродження домри

Домра-інструмент, який прийшов до нас зі Сходу. Ранні свідчення про нього відносяться до 16 століття, коли домра користувалася популярністю і була одним з основних інструментів скоморохів і народних музикантів. Вже в 17 столітті домра потрапила під суворий замкнений і була повністю знищена – очевидно, мандрівні музиканти, що дозволяли собі жартувати над знаттю в своїх піснях, спровокували гнів на свою адресу і піддалися гонінням.

Домра залишалася забутою аж до кінця 19 століття. Тільки з 1896 році на підставі конструкції знайденого в Росії невідомого інструменту, домра була відтворена і придбала такі ознаки:

 • напівсферичний корпус;
 • короткий тонкий гриф;
 • три струни.

Сучасна домра нічим не відрізняється від своїх попередниць кінця XIX століття – змінилися лише технології виробництва. Матеріали залишилися ті ж: як і майстер XIX століття, сучасний виробник застосовує клен або березу для кузова, ялина або ялицю – для деки, бук для грифа, і чорне дерево – для накладки. 

Пізніше сформувалося велике сімейство домр-інструментів різного розміру і діапазону:

 • пікколо;
 • мала (прима);
 • альтовий;
 • теноровий;
 • Басова;
 • контрабасовая.

Зазначені види шикуються за розміром наступним чином: Пікколо-найменша, потім за зростаючою-мала, альт, тенор, бас, і найбільша – контрабас. Лад чотириструнних домр аналогічний строю інструментів скрипкового оркестру, де прима дорівнює скрипці, альт-альту, бас – віолончелі, і так далі. 

Об’єднує всі ці інструменти єдина напівсферична конструкція корпусу і характер звуковидобування. На відміну інших народних струнних щипкових інструментів, корпус домри виготовляється з декількох частин, дерев’яних смуг - як корпус лютні.

На домрі грають за допомогою овального медіатора, виготовленого з пластика (капрон, капролон, етрол та інші). Традиційний матеріал для виготовлення медіаторів для домри-черепашачий панцир, міцний, жорсткий і дорогий матеріал. Він дозволяє домогтися сильної атаки, характерної для звуковидобування при грі на цьому інструменті. На інструментах басового регістра часто використовується медіатор з натуральної шкіри, що дозволяє домогтися своєрідного приглушеного звуку.

Основний прийом гри на домрі-тремоло зі змінним штрихом. Домри добре тримають лад, однак, як і всі інструменти, періодично потребує налаштування, для чого використовується камертон.

Домри - Muzline.ua

Вибір і покупка домри в Музлайн

Купити домру за розумною вартістю можна в інтернет-магазині музичних інструментів Музлайн. У нашому асортименті-Інструменти та аксесуари, Чохли для класичних гітар, світлове та звукове обладнання, Комплектуючі, музичні подарунки та багато іншого, що необхідно для занять музикою.

Вибрати і купити вподобану модель на нашому сайті вкрай легко. КОЖНІЙ моделі присвячена окрема сторінка, де розміщено фото, наведені технічні характеристики, вказана ціна, а також є відгуки досвідчених музикантів, які допоможуть зробити правильний вибір.

Ми пропонуємо покупцям вигідні умови для покупок інструментів в кредит, гнучку систему оплати, гарантію якості на всі товари, сервісний супровід і послуги доставки по території України. При оформленні замовлення Ви можете скористатися консультацією фахівця, який відповість на питання і допоможе зробити правильний вибір, а також підкаже, скільки коштує обраний вами інструмент з урахуванням індивідуальних знижок!

Бажаючі потримати в руках обрану модель запрошуються в наш виставковий центр за адресою: Україна, Київ, пр. Маяковського 43/2.

Читати повністю