Духові інструменти

Музичні духові інструменти
Історія виникнення і розвитку духових інструментів налічує кілька десятків тисяч років-зараз неможливо встановити навіть приблизно, в який час наші далекі предки здогадалися подути в порожнисту тростинку або раковину, щоб витягти якийсь близько-музичний звук.
За такий довгий час духові інструменти (Ді) пройшли довгий шлях еволюції і постійно вдосконалювалися. З'являлися нові види і різновиди, нові матеріали і технології – в результаті чого зараз ця категорія інструментів є невід'ємною частиною симфонічних оркестрів, ансамблів народної музики, джаз-бендів та інших музичних колективів.
Незважаючи на всю свою різноманітність, духові імструменти діляться за своєю класифікацією всього на дві основні групи:
- дерев'яний;
- мідний.
Класифікація відноситься не до матеріалів, з яких виготовляються духові інструменти, а до способу відтворення звуку – тому з назвами можлива деяка плутанина.
Так, флейта, яка раніше робилася виключно з дерева-в даний час, як правило, може бути металева або пластмасова.
Шотландський духовий інструмент з повітряним резервуаром – волинка (що отримав свого часу поширення і на території України) зроблений зі шкіри і очерету.
І, навпаки, Сучасні "мідні" виготовлені не з міді, а з мідно-нікелевого або цинкового сплавів.
Список всіх інструментів, що відносяться до даної категорії, досить довгий, приводити його тут недоцільно – тому далі будуть згадані для прикладу лише найбільш відомі або примітні інструменти. Відразу варто обмовитися, що такий клавішний інструмент, як акордеон або бандеон, до духовим не відносяться – хоча і грають на них за допомогою руху повітря, що нагнітається рухомими хутрами.
Дерев'яні духові інструменти
Серед дерев'яних зазвичай виділяють такі різновиди:
- Лабіальні-назва походить від слова» губи " на латині. Дані Музичні інструменти видають звуки самі по собі: струмінь повітря в тілі інструменту взаємодіє з певним чином розташованими отворами (одним або декількома), звідки і виникає звук. Такі інстументи виготовляються, як правило, у вигляді труби, і до них відносяться такі прості по конструкції інструменти, як вище згадана флейта, дудка і ріжок.
- Язичкові-звук в них проводиться не самим інструментом, а наявними в корпусі язичком (тростиною). Язички можуть бути дерев'яні або металеві, а також одинарні або подвійні. В основному, це Народні інструменти - наприклад, такі класичні Оркестрові низького регістра, як фагот або гобой, або прийшов зі сходу дудук за своєю конструкцією-з подвійною тростиною, а добре знайомий всім джаз – виконавцям інструмент середнього регістра кларнет-одно-язичковий. Сюди ж відносять інструменти з язичками з металу – наприклад, губну гармоніку, а також піаніку – різновид губної гармошки, але з клавішами.
За своєю конструкцією, зустрічаються вкрай прості дерев'яні духові-такі, як, наприклад, ріжок або незвичайні старовинні зурна і шалмей. І, навпаки, з вкрай складною багатокомпонентної конструкцією - наприклад, кларнет.
Окремо хотілося б згадати такий чудовий інструмент, як саксофон - хоча і не виглядає як "дерев'яний духовий інстумент" - але безсумнівно відноситься до них, оскільки звук видається в ньому дерев'яною або пластиковою тростиною. Саксофон є невід'ємним інструментом більшості симфонічних, естрадних і джаз-ансамблів, і свою популярність придбав в епоху розквіту джазу.
Саксофон має кілька різновидів, в залежності від розміру і застосування-однак найбільш поширеними і затребуваними є типи саксафонів альт, тенор, баритон і бас.
Цей мундштучний інструмент здатний видавати, як пронизливо високий, так і низький гуде звук, здатний гарантовано «прорізати» своїм звучанням будь ансамбль або групу.
Саксофон є найдорожчим з духових інстументів-професійні саксофони вимагають дуже великої ретельності і точності виробництва, тому вартість преміум-інструментів може досягати значних сум. У той же час, моделі для початківців можуть коштувати досить недорого.
Останнім часом підвищений інтерес у музикантів викликають такі українські інструменти, як «варган» і «коза», що традиційно вживалися раніше в народній музиці рідного краю.
Мідні духові інструменти
У мідних різновидів дещо більше:
- Натуральні-не мають ніяких додаткових пристосувань дл вилучення звуку, звучання видається лише губами музиканта. Сюди відносять прабатька всіх мідних духових — горно, а також всілякі свистки, ріжки і різноманітні прості «дуделкі» для дітей.
- Інструменти з вентилем. Як ясно з назви, для зміни тону звуку в такому інструменті використовуються вентилі, від трьох до п'яти. Незважаючи на те, що вентиль – порівняно недавній винахід, без нього вже досить складно уявити собі трубу або саксгорн. У цій категорії розташувалися інструменти з найрізноманітнішим тембром-вже згадана труба, корнет, інструмент середнього регістра валторна і самий басовий – туба.
- Інструменти з кулісою - для зміни висоти тону використовується трубка підковоподібної форми, поздовжні рухи якої змінюють довжину проходить потоку повітря. Основний інструмент цього сімейства, застосовуваний в даний час-це тромбон.
- Клапанні - з отворами на корпусі, що закриваються пальцями музиканта (подібно дерев'яній Дудці). В даний час практично не використовуються.
Різноманітність звучання духових інстументів спонукало багатьох розробників до спроб синтезувати його-таким чином, з'явилося безліч всіляких vst-плагінів, за допомогою комп'ютера або синтезатора імітують електронний звук духових інструментів – з можливостями його налаштування, коригування та редагування. Однак навіть найкращий імітатор або плагін за своїм звучанням досить далекий від свого аналогового побратима.
Вибір і покупка духових інструментів в магазині Музлайн
Інтернет-магазин компанії Музлайн робить вибір і придбання духових інструментів максимально швидким і зручним. На сайті кожній одиниці продукції присвячена окрема сторінка, на якій розміщено фото, докладний опис і технічні характеристики, вказана ціна, і є поради досвідчених музикантів щодо найкращого використання інструменту та обладнання.
Купити вподобану продукцію можна безпосередньо онлайн, натиснувши на відповідне посилання біля зображення. Продаж здійснюється, як за готівку, так і за безготівковим розрахунком. Паралельно у фахівців компанії можна дізнатися, скільки коштує той чи інший інструмент з урахуванням індивідуальних знижок.
У нас є все, що необхідно для заняття музикою – як на аматорському, так і на професійному рівні.