Дульцимери

Показати
Сортування
Дульцимери

Дульцимери в магазині МузЛайн

Дульцимер, при незвичайній назві, - це простий старовинний струнний щипковий інструмент, про історію та походження якого відомо не так вже й багато. Він набув популярності в Північній Америці у народностей, що населяли райони поблизу Аппалачських гір, і ймовірно, потрапив туди з Європи.

В першу чергу звертає на себе увагу нестандартна форма корпусу цього інструменту - у вигляді гострої витягнутої вісімки з практично відсутнім виступаючим грифом. Замість цього гриф є як би частиною корпусу - він перетинає його по всій довжині інструменту від кілків до струнотримача. Найближчим родичем дульцимера вважається цитра, проте з першого погляду видно відмінності в їх конструкції.

Народний інструмент дульцимер

Для дульцимера характерні такі ознаки:

  • компактні розміри;
  • 3 або 4 струни;
  • гриф з ладами;
  • мелодійне звучання;
  • металевий гострий тембр;
  • широкі виразні можливості.

Дульцимер-сольний і акомпануючий інструмент. Грають на ньому пальцями і медіатором, або защипуючи струни. Купити дульцимер можна не тільки в Північній Америці, але і у нас за цілком прийнятною ціною. Для зберігання цього інструменту підійде чохол, а для деяких моделей - стійка для гітари, відрегульована по висоті.

Версії походження та особливості дульцимер

Дульцимер-Інструмент, про який дізналися на початку ХХ століття. Єдиної версії-звідки з’явився в Північній Америці перший дульцимер не існує, а його історія сповнена спірних моментів. Деякі досліджували і історики вважають, що цей інструмент завезений в Америку вихідцями з Шотландії та Ірландії. Підтвердження ця версія не має, А схожі дульцимером інструменти виявлялися в Швеції, Норвегії та Франції.

Першу половину ХХ століття гірський північноамериканський дульцимер залишався рідкісним інструментом, але пізніше, в 60-і роки було організовано його виробництво і почалася справжня популяризація інструменту. У той же час з’явилося багато нових моделей дульцимеров, які відрізнялися:

  • формою корпусу;
  • кількістю струн;
  • типом деревини, з якої виготовлявся корпус.

Форма інструменту могла варіюватися від прямокутної до схожої на рибу. Майстри використовували різні породи дерева для виготовлення корпусу, дек і грифа - ялина, Тополя, хікорії ін.Тип матеріалу помітно впливає на звучання інструменту.

Дульцимер найчастіше має три або чотири струни, але взагалі їх кількість коливається від двох до дванадцяти. Причому, 12-Струнні дульцимери мають здвоєні струни і по звуку нагадують цимбали.

Зустрічається безліч варіантів назви цього інструменту, які є найчастіше різним вимовою і написанням одного і того ж слова.

Дульцимеры - Muzline.ua

Вибір і покупка дульцимера в Музлайн

На дульцимері грають сидячи, поклавши його на коліна, за допомогою пальців, медіатора або твердого кінчика пташиного пера. Серед основних прийомів гри-щипки, тремоло і вібрато. Традиційний інструмент цього типу залишається досить екзотичним інструментом для нашої країни, тому вибір моделей обмежений. Купити дульцимер за прийнятною ціною можна інтернет-магазині класичних і етнічних музичних інструментів Музлайн.

Ми надаємо покупцям послуги доставки по Україні, офіційні гарантії якості, повний сервісний супровід і кваліфіковану допомогу у виборі інструменту та оформленні замовлення.

Читати повністю