Диригентські палички

Показати
Сортування
Код товару: 60289
182 грн.
Код товару: 55853
282 грн.
Код товару: 87071
319 грн.
Код товару: 89916
363 грн.
Код товару: 55854
524 грн.
Код товару: 89286
550 грн.
Диригентські палички

Диригентські палички

Диригентська паличка - порівняно "молоде" пристосування, простий і в той же час ефективний інструмент, за допомогою якого Диригенти всього світу керують своїми оркестрами - симфонічними та естрадно-джазовими. Історія його появи тісно пов’язана з історією диригування і настільки ж цікава. 

Оркестри минулого управлялися зовсім за іншою системою і диригенти користувалися абсолютно несхожими на сучасні прийомами та аксесуарами. Але волею нещасного випадку змінився не тільки інструмент диригента, а й його роль в оркестрі.

Паличка для диригента

Коротка історія диригування

Появі такого роду музичної діяльності, як диригування (і як наслідок диригентських паличок) передувало серйозне ускладнення симфонічної музики, збільшення складу оркестру і потреби контролювати окремі групи інструментів. І якщо до цього моменту управління було зосереджено в руках соліста (зазвичай Скрипаля або лютніста), то пізніше ця роль повністю перейшла в руки окремої людини. 

Хоча існують свідчення того, що Диригенти існували ще в Стародавньому Єгипті - на збережених до наших днів фресках вони зображені у вигляді окремо стоять перед групою музикантів людей з жезлами в руках. Крім того, театральними і храмовими хорами в Стародавній Греції теж керував окрема людина, якого пізніше, вже в Середні століття, почали називати хормейстером - хоровим диригентом. Сьогодні вони не використовують палички, як Оркестрові Диригенти, керуючи співаками за допомогою жестів рук. 

Епоха бароко стала часом розквіту невеликих оркестрів-ними зазвичай керував автор музики, він стояв спиною до музикантів і обличчям до глядачів і слухачів і відбивав сильну частку за допомогою спеціального посоху - баттути. Її робили з цінних матеріалів і всіляко прикрашали - існує версія, що Композитори використовували її в якості тростини для ходьби в повсякденному житті. Незважаючи на відчутну недосконалість, такий спосіб управління оркестром існував кілька століть - до нещасного випадку, що змінив історію музики. 

Легендарний придворний французький композитор Жан Батист Люллі під час диригування баттутою серйозно травмувався - сильно вдарив нею по нозі, травма призвела до гангрени і смерті маестро. Цей випадок змусив музикантів переосмислити диригентські прийоми та інструменти - важкі дерев’яні та металеві баттути замінили на більш легкі зі шкіри, набитої сіном, а пізніше - на укорочені палички, якими вже не стукали, а змахували, показуючи оркестрантам сильну частку. 

Перша диригентська паличка сучасного зразка з’явилася тільки в 19 столітті. Її використовував Ігнац фон Мозель, який керував віденським оркестром.

Конструкція і особливості-що слід знати

Зручна і якісна диригентська паличка повинна бути:

  • легкий;
  • хльосткий;
  • зручний;
  • міцний;
  • індивідуальної для кожного диригента.

Звичайно, перераховані вище критерії абсолютно суб’єктивні. Саме з цієї причини сучасні професійні Диригенти використовують палички, виготовлені індивідуально для них – з урахуванням їх зростання, довжини рук, характеру жесту.

Палички роблять з:

  • дерево;
  • пластика;
  • слонової кістки.

Палички з дерева і кістки - це данина традиції. Вони дорожче пластикових і виглядають візуально естетичніше. Палички з пластику дешевше і доступніше для початківців диригентів і студентів цього напрямку. Примітно, що незалежно від використовуваного матеріалу, інструменти мають більш - менш однаковими властивостями-запасом міцності і гнучкості, вагою і т. д.
 
Концертні моделі виготовляють з дерева цінних порід-вишні, африканського чорного дерева, махагоні, палісандра, клена та ін.матеріал перед обробкою ретельно висушують, тому він не деформується в процесі експлуатації і забезпечує багаторічний запас міцності. 
Практично всі моделі паличок оснащені ручками-спеціальними зручними для хвата ділянками, обмеженими виступаючими пасками або вставками з інших матеріалів. 

Диригентські палички - Muzline.ua

Вибір і покупка в Музлайн

В інтернет-магазині Музлайн ви можете вибрати і купити зручні і красиві диригентські палички, нотні зошити, Камертони та інші музичні аксесуари для професійної роботи і навчання. 

Продаж інструментів і обладнання для професіоналів і аматорів проводиться онлайн на сайті і офлайн в салоні сім днів на тиждень без вихідних. 

Оформляйте замовлення через сайт Музлайн і скористайтеся послугами оперативної доставки у ваше місто по території країни (Україна, Київ)! Ви можете вибрати зручний для вас спосіб оплати, в тому числі і покупку в кредит на вигідних умовах. Якщо вас цікавить актуальна ціна, додаткова інформація про товар (фото, опис) та оформлення замовлення, вартість доставки і т.п. – скористайтеся безкоштовними послугами наших консультантів.

Читати повністю