Електрогітари

Електрогітари в магазині МузЛайн
Електрогітара, напевно, найкраща і найкрутіша з різновидів гітар, і за сумісництвом один з найпопулярніших музичних інструментів від США до Китаю. Просто включивши радіо на будь-якій хвилі ви зі 100% ймовірністю відразу ж почуєте саме її!
Професійні музиканти і любителі обожнюють її за приголомшливе різноманітність звучання, широкі можливості маніпуляцій зі звуком, вона універсальна і практично не має меж в застосуванні. Це повноцінний віртуозний інструмент, з яким інструментальний рок виділився в окремий напрямок, який продовжує еволюціонувати і залучати нові армії фанатів.
Історія та розвиток
Створення першої електрогітари це свого роду логічний етап розвитку джазової музики, який припав на перші десятиліття ХХ століття. Як в той період музиканти зіткнулися з обмеженнями, які мала акустична гітара - неголосний за своєю природою інструмент, звук якого губився в ансамблі з мідними духовими, що складали кістяк класичного джазового бенду. Так чи інакше, її потрібно було не просто підзвучити мікрофоном, а забезпечити автономною надійною системою посилення, яка б не спотворювала звук. В цей же період з’явилися перша напівакустична гітара і незвичайні Експериментальні різновиди, що виглядають сьогодні справжнім раритетом.
Так чи інакше, над питанням повноцінного гітарного посилення робота тривала близько півтора десятиліть. До тих пір, поки музикант і майстер Лес Пол на основі попередніх розробок інших майстрів не сконструював єдиний на той момент інструмент з цільним обтяженим корпусом і магнітними датчиками. Так з’явилася перша електрогітара.
Конструкція, запропонована лісом підлогою стала класичною і з рядом певних удосконалень використовується і сучасними майстрами. Варто відзначити, що в цей же час над своїми гітарами працював і Лео Фендер, який подарував світу унікальні моделі Стратокастер і Телекастер.
Сьогодні, через кілька десятиліть, гітари Gibson і Fender залишаються найпопулярнішими інструментами і успішно витримують конкуренцію на ринку, який наповнили японські і корейські компанії-виробники музичних інструментів.
За образом і подобою електрогітари був створений і перший електро бас.
Конструкція і особливості
Конструкція електрогітари досить проста і мало змінилася за роки існування цього виду інструментів. Вона складається з:
- корпуси з цільної деревини;
- гриф;
- блоку електроніки;
- датчик;
- колкового механізму з замками і без.
Деякі вінтажні і сучасні інструменти обладнані складними механізмами-машинами тремоло (стандартними і типу "флойд-роуз"). Вони, шляхом зміни ступеня натягу струн, допомагають виконувати "гойдання", гліссандо і тремоло.
Сучасні моделі гітар оснащуються датчиками різних типів, хамбакерами і синглами бутикового виробництва. Звук дуже сильно залежить від їх якості, тому проектування звукознімачів є автономною галуззю гітаробудування.
Сильна сторона електрогітари з практичної точки зору-компактність і безмежні можливості обробки вихідного звуку, яких не мають Акустичні гітари. Для гітар випускається величезна кількість процесорів ефектів і педалей, які дозволяють створювати неймовірне звучання, змінене часом до невпізнання.
Догляд за електрогітарою
Навіть кращі інструменти відчувають на собі протягом часу і наслідки експресивної гри-пошкодження лаку, відколи, подряпини, викривлення грифа, тріщини в тілі корпусу, вихід з ладу електроніки і т.д. наслідок цього - об’єктивне погіршення звучання, поява сторонніх призвуків і шумів, неможливість точного налаштування. Прямої залежності між якістю і довговічністю інструменту немає - недорогі електрогітари, як і найкрутіші, можуть служити вірою і правдою довгі роки. І точно також - дорога електрогітара може серйозно постраждати від падіння, як і найдешевша. Вихід-дбайливе поводження і своєчасний ретельний догляд, який включає ремонт і застосування косметичних засобів, серед яких є бюджетні.
За корпусом доглядати дуже легко. Для цього достатньо використовувати спеціальні засоби:
- очищувач;
- кондиціонер;
- воску;
- поліролі.
Вони запобігають розтріскування і псування зовнішнього покриття дерева, як захищеного лаком, так і просто ошліфованого і відполірованого. Іншими словами, це проста профілактика, спрямована на підтримку естетичного вигляду електрогітари. Виробники косметики для гітар попереджають, що ці кошти безсилі проти глибоких пошкоджень.
Електрогітара для новачка
Всупереч сформованим уявленням, займатися музикою зовсім недорого. Тому чим раніше дитина почне займатися музикою - тим краще. У недавньому минулому зменшені копії дорослих інструментів робили на замовлення, а сьогодні дитяча електрогітара це не така вже й рідкість у великих містах, таких як Київ. По суті, вона практично нічим не відрізняється від стандартної, крім розмірів - маленька, легка, традиційної форми, зручна для дитини. В іншому її характеристики відповідають стандарту-кількість струн, лад, тембр звучання і т.д. для батьків окремо підкреслимо - зазвичай дитячі моделі дешеві. Згодом, коли дитина підросте, таку гітару можна замінити на недорогу дорослу.
Вибір і покупка електрогітари
На сьогоднішній день існує величезний вибір електрогітар від різних виробників, які розробили моделі під будь-який запит і на будь-який гаманець. Найпопулярніші бренди-Fender, Ibanez, Gibson, Cort та інші, утримують популярність серед гітаристів вже багато років. Вони не тільки випускають якісні інструменти, але і вдосконалюють їх і регулярно поставляють новинки - створюють абсолютно нові моделі – семи-, восьмиструнні електрогітари. Така різноманітність допомагає брендам відповідати очікуванням музикантів всіх рівнів-аматорів і початківців, і професіоналів-віртуозів.
Окремою лінійкою стоять майстрові інструменти, вартість яких може перевищувати кілька тисяч доларів. У цю категорію можна віднести і іменні моделі, випущені лімітованою серією і спочатку розроблені для певних музикантів. Дешево таку електрогітару купити неможливо-хіба що з явними дефектами і ушкодженнями, але і грати на ній точно буде не можна.
Вибираючи електрогітару, слід вивчити фото і враховувати:
- цільове призначення інструменту;
- можливості музиканта;
- бюджет і скільки коштує бажана модель;
- якість звучання;
- якість збірки і виконання самої гітари;
- умови, які пропонує магазин.
Дешева гітара - не привід насторожитися. У каталог таких моделей часто потрапляють гідні зразки, що володіють відмінним саундом. І, звичайно, потрібно пам’ятати, що продаж чого б то не було це перш за все бізнес, і співвідношення ціна-якість не завжди має пряму залежність.
Окремо варто звернути увагу і на комбік для електрогітари. Він повинен відповідати їй за рівнем якості, інакше прекрасне звучання хорошого інструменту цілком можна зіпсувати бюджетним посиленням. Як вибрати комбопідсилювач-окреме питання, гідний розгорнутого відповіді. Якщо говорити коротко, то ціна і характеристики вирішують. Потужні лампові підсилювачі-хороші і дорогі, цифрові - дешеві і не можуть видати красиві теплі тони "лампи", хоча і по-своєму непогані.
Наш інтернет-магазин Muzline має широкий вибір електрогітар від брендів лідерів ринку і молодих затребуваних виробників. Перед тим, як купити електрогітару, кожен покупець має можливість вивчити актуальну інформацію (на сайті є опис), подивитися огляди, отримати поради від професійних музикантів. Крім того, наші консультанти в разі необхідності допоможуть правильно замовити і оформити покупку через сайт або по телефону, а також підібрати відповідний спосіб оплати, в тому числі і в кредит.
Ми виробляємо безкоштовну доставку електрогітар (Київ і вся Україна), робимо знижки і надаємо гарантію якості про виробника на кожен інструмент.