Піаніно (Фортепіано)

Піаніно в магазині МузЛайн
Звучне, витончене, виразне-це піаніно. Звучання цього інструменту розбурхує емоції, спілкується зі слухачем мовою почуттів і образів. Піаніно стоїть в музичних класах і в квартирах, а купити його можна в кожному музичному магазині. Як з'явилося, чому, незважаючи на клопітке використання, любимо мільйонами, і як влаштовано?
Коротка історія піаніно
Купувати конструкцію, відому сьогодні, піаніно почали на початку XVIII століття з винаходу Бартоломео Крістофорі першого фортепіано. Новаторство його інструменту полягало в принциповій відмінності механізмів вилучення звуку від клавесинів, звук яких народжувався защипуванням струн спеціальними плектрами при натисканні на клавішу. Багатьох музикантів і майстрів того часу не влаштовувала тембральна обмеженість і динамічна «нерухомість» клавесинів – як би сильно не натискав Виконавець на клавішу, звук виходив константний по гучності і тону.
Крістофорі першим розробив і втілив молоточкову конструкцію, в якій реалізовувалася динаміка і варіативність звуку однієї ноти, що залежить від сили і тривалості натискання на клавішу. У цій схемі використовувався спочатку горизонтально розташований молоток для удару по струні. Так народилося "фортепіано" - клас клавішних інструментів, здатних на видання гучних (форте) і тихих (піано) звуків.
Через століття з різницею в один рік (1800-1801 рр.), американець Хокінс і австрієць Мюллер винайшли фортепіано з вертикальним розташуванням струнних рам. Конструкційне рішення було геніальне - і одночасно значно дешевше, ніж застосовувалося раніше.
Це стало поворотною точкою в еволюції інструменту-альтернативою громіздкому, що займає велику площу фортепіано, став вертикально сконструйований інструмент «піаніно», доступний для гри вдома, на маленьких сценах і музичних класах. Удосконалення відбилося і на ціні-купити піаніно могли і пересічні громадяни, а не тільки забезпечений клас аристократів і знаті, оскільки ціна стала більш демократичною.
Конструкція піаніно - а що ж там всередині?
Дивлячись на лакований дерев'яний корпус, народжується відчуття чарівного таїнства народження звуку. Хоча ніякого секрету в будові цього інструменту немає. Голос піаніно сформований окремими, але взаємопов'язаними елементами конструкції:
- корпус;
- звуко-акустичним блоком;
- клавішним модулем;
- педальним блоком.
Корпус акустичного піаніно
Корпус піаніно виконує несучу, захисну (запобігання попадання пилу і сміття всередину інструменту) і резонуючу функцію («концентрованість» і фокусування звучання). Вага піаніно значний-близько 200 кг., тому корпусу роблять з міцного дерева. До задньої поверхні корпусу (футору) кріпиться монолітний дерев'яний щит з кілками для струн – вірбельбанк.. Висота піаніно варіюється 125-140 см, тому для підгонки сидіння під зріст виконавця і габарити інструменту, рекомендуємо купити спеціальні банкетки і стільці з регулюванням висоти ніжок.
Акустичний блок піаніно
За вірбельбанком знаходиться резонансна дека-дерев'яний щит з поперечними планками (ріпками). Функція деки в посиленні гучності і об'ємності звучання. Проходячи через деревні волокна, звукові хвилі "обростають" обертонами, тембрально збагачуються. Традиційно деку роблять з ялини. М'яка і рівнопориста ялинова деревина надає звучанню м'якості, тепла і глибини.
Після деки йде масивний елемент конструкції-лита чавунна рама з натягнутими струнами, по яких б'ють молоточки клавіш. Струнний комплекс складається з 220 струн, розділених на діагональні сектори – басовий і дискантний. Низьким нотам відповідає по одній довгій і товстій струні в щільному обплетенні, а кожній клавіші з середньо-високого нотного діапазону підведено від 2 до 3 тонких і коротких струн. У підсумку на 88 молоточків (за кількістю клавіш) припадає 220 струн.
Простота цієї конструкції оманлива, і при послабленні струни і «фальшивості» ноти не варто самостійно лізти з плоскогубцями до кілків і на слух підкручувати і налаштовувати інструмент. Ідеальну настройку піаніно може зробити тільки майстер!
Молоточкова клавіатура піаніно
Кожна клавіша це відокремлена система важелів. У момент натискання відбувається дві одночасні дії:
- зі струни піднімається заглушаючий демфер (м'яка тканинна прокладка);
- відбувається удар і відскік молоточка. При тривалому натисканні демфер залишається піднятим, а звук триває, поступово і плавно загасаючи.
Педальний модуль
У піаніно встановлено три педалі для різноманітності звуку і можливості гри в різних техніках. Це система важелів і механізмів зміщення конструкційних частин інструменту.
- При натисканні (»взятті") правої педалі зі струн піднімаються заглушаючі демпфери – звучання стає відкритим, багатим і об'ємним, чуємо резонанс сусідніх струн від звучить.
- Взята ліва педаль зміщує молоточки клавіш ближче до струн, в результаті підвищується швидкість звуковидобування, насиченість звучання і трохи знижується гучність.
- Функції серединної педалі різні: педаль сонсенуто утримує басові звуки, модератор приглушує загальну гучність інструменту для тихих занять. Іноді Середня педаль докорінно змінює тембральне забарвлення, опускаючи між молоточками і струнами тонку сталеву пластинку.
Тому, якщо ви вирішили купити пианино, уточнюйте функціональність середньої Педалі: для навчання краще вибрати модель з педаллю модерації, для професійної гри підійде сонсенуто.
Виробники і моделі - від антикваріату до сучасності
За весь час, скільки існує розглянутий нами музичний інструмент, було випущено безліч марок різних виробників – однак є кілька таких, чия назва просто не можна не згадати в контексті обговорюваної теми. Деяких з них вже не існує, але свій помітний слід у виробництві класичних інструментів вони безперечно залишили:
- Petrof (чеський виробник з 1864 р; під маркою «Петроф» випускалися як фортепіано, так і роялі);
- Schroder (під маркою "Шродер" вироблялося дороге Американське піаніно; закрилося в 1930 р);
- Rönisch (найстаріша німецька фірма; першими ввели цільну чавунну раму);
- Zimmermann (шановна німецька фірма, з 1984 р в даний час марку Циммерманн включає в себе група піаніно-виробників з Китаю, разом з Rosler-старовинною фірмою, що виробляла свого часу високо - якість фортепіано);
- Paul Hanne – Berlin)-нині практично забутий виробник, проте свого часу його прима-інструменти цінувалися настільки високо, що їх вартість набагато перевищувала аналогічні моделі конкурентів.
В даний час виробників фортепіано є безліч, більшість з яких випускає паралельно, як механічне, так і електронне фортепіано, в тому числі і дешеві моделі. Ось тільки невеликий перелік найбільш популярних з них:
- Yamaha (найвідоміший японський виробник; в лінійці Ямаха особливо хочеться згадати Yamaha CP і Arius, причому, цифрове фортепіано лінійки Аріус є найбільш орденоносним на всіляких фестивалях і виставках);
- Casio (також не потребує представлення; найбільш вдалі акустичні характеристики серед всіх лінійок Касіо належить серії Celviano);
- Kawai (виробляє різноманітні види клавішних інструментів; нещодавно компанія Каваї відзначила 90-те річчя);
- Roland (випускає як акустичне фортепіано, так і всілякі Цифрове музичне обладнання, з можливістю підключення радіо-модулів, мікрофонів, і інших пристосувань. Роланд, також як і Корг, високо цінуються в якості сценічних інструментів);
- Korg (також виробляє як різноманітні типи звичайних фортепіано, так і інше електричне звукове обладнання);
- Orla (італійський виробник, вже понад півстоліття випускає роялі, фортепіано, синтезатори і міні-органи. Також в асортименті компанії Орла є маленьке дитяче піаніно).
І додатково хотілося б згадати ще кількох відомих і шанованих виробників клавішних інструментів для дітей. Це-Jinjiang Shengle Toys (торгова марка MQ), компанія Huile Toys, і Fisher Toys, причому, марка Фішер пов'язана з відомим виробником інструментів для професіоналів.
Застосування піаніно: наші дні
Незважаючи на свою тривалу історію, актуальність цього інструменту досі залишається в силі. Пальці досвідчених музикантів витягують з фортепіано, як класичне, так і джазове звучання. Справжня відрада для будь-якого романтика провести теплий романтичний вечір з коханою людиною, де на задньому плані звучить професійно виконуваний ліричний ноктюрн, або спокійна сумна елегія.
Але в той же час, фортепіано може використовуватися в зовсім інших музичних стилях. Так, відомий Південнокорейський Виконавець Yiruma популяризує його звучання в стилі нью-ейдж, британці Coldplay і американці Evanescence сміливо застосовують фортепіано в рок-музиці, а, наприклад, композиція Chandelier виконавиці Sia показує, що місце піаніно можна знайти навіть в електронно-танцювальній музиці. Але звичне акустичне звучання назавжди залишиться за романтично-патетичними композиціями-наприклад,» Rolling in the Deep "Адель, або проникливою» Hurt" від N'i'n у виконанні великого Джонні Кеша.
Вибір і покупка акустичного піаніно в магазині Музлайн
Рішення купити нове піаніно-крок відповідальний і важливий. Для навчання і професійної гри потрібен надійний інструмент, і куплене в нашому магазині піаніно стане відмінною підмогою, джерелом натхнення і естетичним слуховим задоволенням. Разом з піаніно пропонуємо купити аксесуари для догляду, нотні зошити, навчальну літературу, брендовий одяг – все, що потрібно для комфортного музикування.
Ми підібрали асортимент так, щоб задовольнити потреби покупців будь – якого достатку-від бюджетних піаніно, до екземплярів преміум класу. На кожну модель є документація, оформляється гарантія і сервіс. Приходьте, пробуйте і вибирайте!
Відвідати наш фізичний магазин ви можете за адресою: Україна, Київ, пр. Маяковського 43/2, де абсолютно недорого придбаєте найкраще музичне обладнання та інструменти. Також до Ваших послуг наш інтернет-магазин, де можна не тільки побачити, скільки коштує вподобаний інструмент, але і відразу замовити його, для чого поруч з фото на сторінці обраного товару є необхідна кнопка.
У нас є все, що потрібно музиканту для роботи і творчості! Заходь в Музлайн, вибирай, слухай, Грай, забирай!