Гармоні

Показати
Сортування
Гармоні

Гармоні в магазині МузЛайн

Гармонь відноситься до класу клавішно-пневматичних інструментів, які затребувані у цінителів оригінального звучання і самобутніх музичних стилів. Пристрій відноситься до діатонічних різновидів, і відрізняється компактними розмірами, а також зменшеною кількістю кнопок (два ряди праворуч і три зліва). Таким чином, подібні Клавішні інструменти відрізняються чистим і яскравим звуком, що відмінно доповнює народні композиції.

Ручні Гармоні, переважно поширені на просторах країн СНД, де вони використовуються як доповнення до композицій в народному стилі. Як наслідок, небагато виробник беруться виготовити такий автентичний музичний інструмент. Найбільш відомими аналогами стала продукція родом з Тули, де враховують специфіку виробничого процесу, перевірені часом традиції та актуальні технології. Величезний вибір товарів від найвідоміших брендів можна придбати в інтернет-магазині "Музлайн", де легко підібрати оптимальну модель, як для новачків, так і для професійних виконавців.

Конструкційні особливості гармоній

Як вже було згадано, гармонь – діатонічний різновид клавішно-пневматичних музичних інструментів. Така класифікація обумовлена характерною конструкцією виробів, що складаються з хутра і клавіш. Однак в гармоніках замість клавіш використовуються тільки кнопки, Кількість рядів в яких залежить від типу збірки і параметрів пристрою.

Існують такі види виробів:

  • "хромка «або "лівенка", що отримали феноменальне розташування серед споживачів, обумовлене чистотою тональності і високим звучанням при натисненні клавіш одночасно з розтягуванням хутра;
  • моделі Тульського виробництва-дозволяють налаштовувати звучання за рахунок зміни напрямку хутра.

Сучасна музика передбачає використання Гармоні в досить рідкісних випадках, віддаючи перевагу більш затребуваним струнним або ударним інструментам. Втім, за часів Великої Вітчизняної війни саме даний тип інструменту користувався найбільшою популярністю в армії. Його використовували навіть з метою підняття бойового духу серед солдатів.

Принципи вибору музичних інструментів

Судячи з досвіду професійних гармоністів, підібрати оптимальну модель гармоніки вельми непросто. Вважається, що краще підбирати інструмент «до душі». Однак, перш ніж шукати душу у виробі, слід ретельно вивчити його технічні характеристики, зокрема лад, тональність, вага, розмір, і, звичайно ж, дізнатися скільки коштує вподобаний варіант.

Візуальні характеристики

Перед тим як гармонь купити, слід оглянути виріб на предмет відсутності дефектів на поверхні. Будь-які відколи, подряпини, тріщини найчастіше говорять про порушення герметизації корпусу, що, в свою чергу, загрожує наявністю внутрішніх пошкоджень.

Також важливо дослідити герметичність ігрових хутра, а також їх цілісність. Для цього необхідно стиснути і розтиснути інструмент. Окрему увагу слід приділити якості склеювання борин і надійністю фіксації куточків. У разі, якщо куточки зафіксовані недостатньо сильно, значить пристрій піддається ризику передчасного зносу і швидко зажадає ремонту.

Крім іншого, потрібно ретельно вивчити стан кнопкового механізму. Щоб це зробити, потрібно по черзі натискати на кожну кнопку. Від зусиль, необхідних при натисканні, багато в чому залежить якість гри:

  • якщо кнопки будуть» ходити " занадто туго, пальці грає від незапланованих фізичних вправ будуть швидко втомлюватися;
  • у разі, якщо пружини ходять занадто легко, при різкому натисканні на хутра будуть занадто чутні голосові планки, що обумовлюється мимовільним відкриванням клапанів.

Ідеальним вважається придбання пристрою, в яких всі кнопки ходять легко, без істотних зусиль приймають своє вихідне положення (замикання і заїдання, як зрозуміло, не вітається). Міжрядний зазор повинен бути невеликим, відступи – рівномірними.

Як перевірити голосові планки?

Найлегше перевіряти якість звукових планок гармоністу з хорошим музичним слухом. Потрібно, щоб комплектуючі функціонували від мінімального руху хутра, а натискання на кнопки повинно блискавично видавати звук в оптимальному обсязі. При наявності належної вправності, можна попередньо розібрати інструмент (потрібно витягнути всього кілька цвяшків в області хутра).

Від кількості планок безпосередньо залежить голосистість інструменту (дві планки характеризують двоголосу гармонь, три – триголосу і т.д. також виробник може запропонувати нетрадиційні моделі, що виготовляються на замовлення. Така апаратура оснащується і чотирма, іноді і п'ятьма планками.

Виробництво заводських моделей гармоній нерідко передбачає застосування кускових запчастин. Такі деталі виготовляються шляхом приклеювання голосового набору на резонаторну панель з використанням воску або мастики. Замовні моделі частіше обладнуються цільними планками (голосова планка наклепується на цільну металеву смужку). Оптимальним рішенням вважається латунь, яка, незважаючи на власний вельми важку вагу, забезпечує оригінальний і чистий звук.

Важливі дрібниці

Якщо порівнювати гармоніку з акордеоном або ж баяном, насамперед впадає в очі невеликий конструкція з обмеженим октавним діапазоном. Інструмент оснащується тільки однією тональністю (або в мінорній, або ж в мажорній гамі), яку може вмістити в себе малий апаратура.

Купуючи інструмент для народників, рекомендується перевірити щільність прикриття голосових планок накладками зі спеціальної шкіри, яка не пропускає повітря (лайки). Дана комплектація через один дозволяє контролювати рівномірність вилучення звуку, як при розтягуванні, так і при стисненні хутра.

Знявши резонатор з планками, можна перевірити звучання голосів, подувши в отвори від себе і на себе. Продувати слід за принципом гри на губній гармошці. Така перевірка дозволяє виявити несправність якоїсь однієї планки, адже при звичайному дослідженні всі планки звучать одночасно, нівелюючи можливість виявлення поломки або дефекту.

Як підібрати тональність?

Варто відзначити, що кожна гармонь володіє практично унікальною тональністю. Саме з цієї причини, слід приділити особливу увагу конфігурації і чистоті тембру інструменту. Якщо при виступі, планується супроводжувати мелодію співом, рекомендується підбирати звук, що гармонує з голосом виконавця:

  • для жінок чудово підійде обладнання, що функціонує в тональності "ре" « "ре дієз" або " до дієз»;
  • чоловікам краще купувати виріб, резонує в тональності» сіль дієз «або ж»ля".

Якщо планується дуетний виступ, слід попередньо вибрати оптимальний варіант. Наприклад, Гармоні-междустройкі можуть не потрапити в стандартний перелік тональності. Лад таких інструментів може бути вище ідеального на чверть тону вище або нижче.

Налаштування інструментів

Як і будь-який інший музичний інструмент, гармонь може розладнатися при відсутності належного догляду або порушеннях вимог по експлуатації. Повернути функціональність апаратури можна, своєчасно звернувшись до настроювача або в ремонтну майстерню. Настройка пристрої відповідно до загальноприйнятих стандартів дозволить досягти максимальної яскравості і якісності звучання.

Подібний підхід застосуємо і до моделей, придбаним з рук. Вживана апаратура також може не відповідати стандартам і нормам звучання. З цієї причини перед експлуатацією рекомендується проконсультуватися з професійним музикантом або настроювачем.

Як підсумок, вибір Гармоні – великий відповідальність, як для початківця музиканта, так і для професіонала. Не варто в гонитві за економією купувати апаратуру дешево, адже таке рішення може негативно вплинути на якість гри або стати причиною серйозного дефекту обладнання. Кращий модель-та, яка знаходить відгук не тільки в серці самого виконавця, але і його шанувальників, дозволяючи повною мірою передати весь спектр почуттів, укладених в ноти.

Вибір і покупка музичного обладнання

Продаж гармоней та іншого музичного обладнання здійснюється інтернет-магазином»Музлайн". У нашому каталозі представлені виключно високоякісні товари від виробника з бездоганною репутацією і максимальною відповідальністю, що дозволяє в лічені терміни вибрати найбільш підходящий інструмент. Офіційний сайт магазину відрізняється зручним інтерфейсом, завдяки чому порівняти характеристики апаратури, дивитися фото і відкликання реальних клієнтів не складе ні найменшої праці.

Купити гармонь у нас вигідно з таких причин, як:

  • відмінна якість продукції;
  • Технічна підтримка покупців;
  • відповідність апаратури затвердженим стандартам;
  • прийнятний ціна, що задовольняє найбільш затребуваних покупців;
  • оперативність і кваліфікованість обслуговування;
  • гарантія довговічності і функціональності апаратури.

Також наш інтернет-магазин пропонує клієнтам таку послугу, як доставка. Завдяки їй, замовити вподобаний товар можна не тільки по м. Київ, але і в будь-яку точку в Україні. Вже через кілька днів ви зможете грати улюблені мелодії, удосконалюючи власну майстерність. Крім іншого, в асортимент компанії входить різна комплектація, аксесуари, що полегшує процес екіпірування музиканта.

Читати повністю