Гобої

Показати
Сортування
Код товару: 53002
82 350 грн.
Код товару: 53003
32 340 грн.
Немає в наявності
Гобої

Гобої в магазині МузЛайн

Гобой - Оркестровий і солюючий дерев'яний язичковий духовий інструмент, що володіє приємним наспівним звучанням високого регістру, ніжний тембром і досить широким діапазоном. Характерний звук гобоя часто використовується в кінематографічній музиці, він дуже красномовно підкреслює особливі моменти, а в оркестрі створює специфічну атмосферу, і підсилює прозору фактуру музичного полотна.

У гобоя досить давня історія походження. Цей інструмент пережив чимало трансформацій, перш ніж знайшов сучасний вигляд і став використовуватися в класичному оркестрі.

Духовий інструмент гобой

Історія та розвиток гобоя

У гобоя-багато інструментів-прабатьків. До них можна віднести Англійський ріжок і дудук, волинку і жалейку, зурну і багато інструментів, що з'явилися незалежно один від одного у різних народів в різних частинах нашої планети. Одними з перших відомих історикам язичкових духових були Єгипетський мемет і грецький авлос, античні інструменти, які використовувалися в театральних постановках і храмових виставах. І якщо зображення мемета є досить рідкісними, то на грецьких вазах або настінних розписах неважко знайти елліна, який грає на авлосі під час свята або вистави.

Ранні свідчення існування гобоїв історики музики виявили на гобеленах 12 століття - це були так звані шалмеї, ренесансні гобої, які майстри робили з дерева і відрізнялися великою довжиною, за рахунок якої утворювалося характерне гугняве звучання, в порівнянні з яким Сучасний гобой значно більш басовитий. Найбільш близькі до сучасного гобою його попередники – мюзет, гобой д'амур, бароковий гобой, Англійський ріжок і деякі інші дерев'яний духові інструменти. 

В середині 17 століття майстри музичних інструментів Оттетер і Філідор, які працювали при французькому Королівському дворі зробили справжню революцію в історії гобоя. Вони вдосконалили його конструкцію, щоб інструментом було зручно користуватися, щоб домогтися більш точного інтонування і приємного звучання. На підставі цих перетворень пізніше були створені ще два споріднених гобою інструменту-фагот і кларнет.

Перший справжній твір для соло гобоя нової конструкції було створено в 1664 році французьким придворним композитором і диригентом Ж.Б. Люллі. Поступово цей інструмент витіснив з барокового оркестру менш досконалі і практичні духові, а також почав на постійній основі бути присутнім у військових оркестрах і поширився в багатьох країнах Західної Європи.

Окремі Композитори присвячували гобою цілі музичні твори, де він був виключно солюючим інструментом-так, наприклад, широко відоме "Адажіо" Марчелло або " Концерт для гобоя з оркестром» Моцарта, а також квінтет Аляб'єва, де брав участь фагот, гобой, валторна, труба і кларнет.

Ще одну революцію гобой пережив вже в 20 столітті. Теобальд Бем розробив нову концепцію клапанів для дерев'яних духових інструментів, а майстри Франсуа і Люсьєн Лоре довели її до досконалості і представили гобой нової конструкції. Він володів такими достоїнствами:

  • простотою у використанні;
  • технічною досконалістю;
  • високою точністю інтонування.

Конструкція і особливості гобоя

Гобої виготовляються з натурального дерева. Сьогодні це-африканське чорне дерево, що володіє високою міцністю і прекрасними акустичними властивостями. Раніше - в барокову епоху гобої робили з простих і дешевих натуральних матеріалів - очерету і бамбука.

Сучасні майстри експериментували з матеріалами – використовували різні метали, полімери і плексиглас, і досягли прекрасних результатів. Однак характерного тембру гобоя можна було домогтися, використовуючи виключно дерево.

За конструкцією гобой являє собою високу трубку з отворами, закритими клапанами. Клапани виготовляються їх мельхіору. Система клапанів з'єднана тягами і важелями і досить складна в пристрої.

Важлива частина гобоя, без якого він не буде звучати-тростина. Її виготовляють з очеретяних пластин.

Існує кілька різновидів гобоїв, які використовуються і сьогодні:

  • консерваторський (класичний);
  • віденський;
  • Пікколо (мюзетт);
  • альтовий (Англійський ріжок);
  • баритоновий (найбільш басовий звук серед усіх гобоїв);
  • гобой-д амур.

Примітно, що Віденський гобой можна почути виключно в легендарному оркестрі Віденської філармонії. Існує також ряд барокових гобоїв, які використовуються для історично достовірного виконання барокової музики і стилізацій. Відокремлений вид інструменти збереглися тільки в якості антикварних реліквій, і в сучасній музиці не застосовуються.

Гобої - Muzline.ua

Вибір і покупка гобоя

У нашому інтернет-магазині ви можете вибрати Професійний або учнівський гобой. Перед оформлення покупки Ви можете порівняти кілька моделей інструментів, ознайомитися описами та оглядами, а також отримати консультацію нашого фахівця. На сторінці, присвяченій конкретній моделі, вказана ціна, розміщений фото, наведено докладний опис, а також вказані точні технічні характеристики, які допоможуть при виборі інструменту.

Ми надаємо послуги доставки Ваших покупок по території України, а також супроводжуємо інструменти офіційною гарантією якості та сервісними послугами. Ваш вибір в будь-якому випадку буде вдалим!

Читати повністю