Гуслі

Показати
Сортування
Гуслі

Гуслі в магазині МузЛайн

Гуслі - старовинний слов’янський народний інструмент, відомий більшій частині сучасних людей не з реального досвіду, а з казок. Його звучання багатьом з нас незнайоме, проте воно схоже на звук більш поширених струнних щипкових інструментів, і відрізняється мелодійністю, ніжним тембром, м’якою динамікою і широкими виразними можливостями.

Гуслі в минулому використовувалися в якості акомпануючого інструменту для голосу і танців, в ансамблі з іншими інструментами – музичними ложками, дудочками і т.д. сьогодні для нього пишуть окремі сольні твори в народному стилі.

Варто відзначити, що гуслі – велика категорія інструментів, не схожих один на одного, проте об’єднаних єдиним принципом звуковидобування. За своєю класифікацією, гуслі відносяться до категорії «Струнні щипкові інструменти», класу «хордофон». Сама назва походить від дієслова «гудіти», а музикантів називають «гуслярами». 

Гуслі

Для традиційних старовинних гуслів характерні:

 • проста конструкція;
 • наявність резонаторної порожнини;
 • довільний набір струн;
 • мінімалістичний дизайн;
 • декоративне оформлення (різьблені розетки, розпис).

Сьогодні традиція виконавства та гри на гуслях продовжує існування, тому купити Гуслі для занять можна за демократичною ціною, – існують дитячі, учнівські та концертні гуслі різних моделей.

Історія і сучасність гуслів

Гуслі-Стародавній народний музичний інструмент, який має чимало аналогів по всьому світу-це і грецька кіфара, і Ліра, і сантур, і Корейські гуслі «каягим». Історії музики відомі безліч різновидів гуслів, які відрізняються формою, розмірами, можливостями і особливостями техніки гри. Вони традиційно виготовлялися з дерева. Майстри використовували такі породи-ялина, яблуню, клен.

Відомі такі види гуслів:

 • крилоподібні (яровчатые);
 • шоломоподібні (Псалтир або Псалтир);
 • ліроподібні;
 • стаціонарний;
 • щипковий;
 • клавішний.

Традиційними вважаються саме крилоподібні гуслі-це найдавніший вид інструменту, що отримав поширення в слов’янських країнах, в Росії і прикордонних районах сусідніх з нею країн. Вони мали просту конструкцію і виготовлялися з цілісного шматка деревини – білого клена, а верхня дека – з ялини. Іноді для корпусу застосовувалися більш дорогі породи дерева (рідкісні сорти клена або кедра). Кількість струн і спосіб налаштування ніколи не мали єдиного стандарту. Струн могло бути 5-17, а способів їх налаштування – до 12. Даний вид гуслів існував аж до початку ХХ століття. У наш час конструкція крилоподібних гуслів удосконалилася.

Грають на гуслях, використовуючи прийом щипків і глушіння струн, в поєднанні з так званим "бриньканням" – швидкими ударами і проводками по струнах. Сучасні музиканти використовують і елементи тремоло і змінного штриха.

Поряд з крилоподібними, поширення в минулому мали шоломоподібні гуслі, сьогодні відомі під назвою Псалтир – за назвою схожого західноєвропейського інструменту псалтерія.

Вже в ХХ столітті з’явилися клавішні гуслі-громіздкий стаціонарний інструмент з широким тональним діапазоном і складним принципом гри.

Хоча і досить рідко, але зустрічаються вертикальні гуслі – це струнний інструмент, розташований на колінах музиканта вертикально. Широкого поширення він не отримав-проте іноді зустрічається на ринку і в каталогах виробників.

В даний час всі зазначені типи і різновиди інструментів знаходять своє застосування, як для самостійного виконання, так і в оркестрах народної музики.

Також існує велика кількість інструментів для дітей-оскільки гуслі відмінно розвивають дрібну моторику пальців рук, що дуже корисно для зростаючого дитячого організму. 

Гуслі - Muzline.ua

Вибір і покупка гуслів в Музлайн

В інтернет-магазині музичних інструментів, аксесуарів і комплектуючих Музлайн можна купити гуслі, псалтерій, флексатони та інші Перкусійні і народні інструменти за прийнятною ціною з доставкою по Україні та офіційною гарантією якості. У нашому асортименті-вибір професійних і учнівських інструментів від зарубіжних і вітчизняних виробників.

Інтернет-магазин Музлайн-ідеальне місце для того, щоб недорого придбати необхідний інструмент або обладнання. КОЖНІЙ моделі присвячена окрема сторінка, де вказана ціна, розміщено фото, технічні характеристики, а також відгуки досвідчених користувачів, які допоможуть зробити правильний вибір.

У нашому магазині ви зможете не тільки вибрати відповідний інструмент, але і скористатися послугами консультації та сервісного супроводу, оплатити покупку онлайн або готівкою при отриманні. Крім того, у покупців Музлайн є можливість купувати інструменти в кредит на вигідних умовах!

Читати повністю