Кабінети для бас-гітар

Кабінети для бас гітар в магазині МузЛайн
Кабінет це один або кілька динаміків, що видають остаточний звук електрогітари. А так як бас гітара це інструмент, що заповнює ритмічну секцію мелодії в низькому частотному діапазоні, тому акустична система повинна в першу чергу відчутно видавати саме баси з помірним співвідношенням високих і середніх частот.
Питання, який краще купити кабінет для бас гітари суб'єктивний, і вірний вибір повинен грунтуватися тільки на особистих перевагах в звучанні, призначення пристрою і підсилювача (голови) та іншого гітарного обладнання до якого ви будете підключати бас гітару.

Основні характеристики кабінетів для бас гітар
У сучасному реченні цих пристроїв склалося трохи абстрактне поділ характеру звучання на» британське «і»американське". І часто в характеристиках зустрічаються вказівки цих термінів. Динаміки з американським звуком справляють гладке і рівне враження, а "британці" мають трохи нерівний, багатий відтінками і обертонами звук. Цей поділ відноситься до нюансним відтінкам остаточного звуку інструменту, обробленого гітарними еквалайзерами і ефектами. І при виборі занадто спиратися на ці поняття не варто – ваше враження може бути кардинально протилежним, залежним особистого смаку.
Для характеристики звуку кабінету є три основні властивості:
- звуковий тиск;
- чутливість;
- потужність.
Рівень звукового тиску (гучність). Залежить як від кількості динаміків в кабінеті, так і від діаметра дифузора. При однакових електричних параметрах динаміки з різним діаметром будуть звучати по-різному-8 "голосніше 10", два динаміка видадуть більшу гучність, ніж один. Існує і пряма залежність розміру діаметра від його видачі басів – невеликі дифузори не дадуть достатньої щільності і вагомості в низькочастотному діапазоні. Але і з занадто великих динаміків потужні, м'ясисті баси можуть відчуватися тільки на значній відстані від музиканта, не дозволяючи гітаристу об'єктивно судити про звук інструменту.
Чутливість динаміків (дБ) - наріжний показник ефективності роботи акустичної системи. Чим вище показник чутливості, тим більше енергії, переданої підсилювачем, перетворюється в звук, а не тепло. Ціна кабінетів з високою чутливістю вище, але при підключенні навіть до слабкого підсилювача вони забезпечують високий рівень гучності і якості звучання. Вибираючи акустичні системи для домашньої гри, практично купити кабінет для бас гітари з невеликою чутливістю, а для концертної діяльності краще не економити на цьому параметрі – навіть підключивши високочутливий «каб» до 100 ватного гітарного підсилювача, ви отримаєте гідний звук.
Потужність (Вт) - технічна характеристика, що визначає безпечний для роботи кабінету діапазон сумісних підсилювачів і здатність забезпечити звук динаміків достатньою енергією для гучності. У технічних характеристиках виробники зазвичай вказують потужність, яка за замовчуванням є піковою (максимальною в короткий період часу). Тому для стабільної і тривалої роботи кабінету ділите в розумі заявлену потужність на два і порівнюйте її з потужністю підсилювача (голови) для гітари. Залишайте за динаміками «запас» цього показника мінімум в 20-30% від потужності усилка. А у випадку з декількома динаміками в одному кабінеті оптимально сумарне 2-х кратне перевищення їх потужності. Переборщити і купити динаміки з великою потужністю і підключити їх до слабкого усилку також не варто – він не зможе прокачати акустику і видати бажаний результат.

Популярні комплектації бас-гітарних кабінетів динаміками
Для позначення комплектації перша цифра означає Кількість динаміків, друга розмір дифузора.
- 1х15 " - популярний кабінет для електрогітар і бас гітар. Оптимальне співвідношення вагомих басів і приглушених середньо високих частот.
- 2х10 " - мобільні і легкі в транспортуванні кабінети, які підходять як для домашньої гри, так в репетиційних умовах. Видають соковиті і відчутні баси.
- 4х10 " - ідеальні для віртуозної і швидкісної гри на бас гітарі в різних техніках (теппінгом, слепом, флажолетами) і звуковидобування медіатором. Охоплюють весь звуковий діапазон і часто комплектуються високочастотним міні-спікером.
- 8х10 " - хардроковие звукові гіганти, що видають агресивне і потужне басове звучання.
- 2х12 " -кабінети з м'яким, обертоністим звуком, популярні для джазових стилів і безладових бас-гітар. Для компенсації урізаного високочастотного діапазону часто доповнені динаміком»пищалкою".
Вибір і покупка кабінету для бас гітари в магазині Музлайн
Ми сподіваємося, що наведеної інформації вистачить, для того, щоб правильно вибрати і купити кабінет для бас-гітари, відповідний саме вашому інструменту і стилю гри. А для зручності покупки на сайті muzline організований повний сервіс від консультацій до організації доставки товару в будь-яку точку країни. Або приходьте в наш» живий " магазин і особисто вибирайте, тестуйте і приміряйтеся до асортименту. Приємних покупок і яскравої творчості!
Читати повністю