Камертони

Камертони в магазині МузЛайн
Камертон – один з безлічі аксесуарів для музичних інструментів, який відтворює еталонний тон звуку, за яким налаштовуються сучасні музичні інструменти. З моменту своєї появи традиційний класичний камертон практично не змінився і продовжує використовуватися сьогодні нарівні з іншими видами, які були створені вже в ХХ столітті.
Історія та види
Існує кілька видів камертонів, які використовуються в даний час:
- механічний;
- акустичний;
- електронний.
Вони розрізняються способом звуковидобування і конструкцією.
Механічний металевий камертон - найстаріша його різновид, яка була створена ще на початку 18 століття музикантом Дж.Шором, який був придворним трубачем британської королеви. Поява цього аксесуара вирішило одну з найскладніших практичних проблем налаштування музикантів великого оркестру.
Перший камертон був виготовлений зі шматка металу і являв собою "вилочку«, кінці якої, вагаючись, виробляли еталонний звук – ноту» ля" першої октави. Цей винахід був незамінним для багатьох виконавців, в першу чергу – скрипалів, який доводилося багаторазово підлаштовувати інструмент за один концерт.
Сучасний механічний камертон практично не відрізняється за формою, однак завдяки досконалому промисловому виготовленню має більш точне звучання і служить набагато довше. Єдиний його недолік-тихий звук. Посилити його можна, поставивши ніжку камертона на плоску дерев’яну поверхню або використовуючи резонаторний ящик (корпус будь-якого інструменту).
Акустичний звуковий камертон - це мініатюрний духовий інструмент, компактний прилад з пронизливим звуком, який відтворює тони в межах однієї октави. Він відрізняється маленькими розмірами, достатньою гучним, практичністю і невеликою вартістю. Він використовується для налаштування різних інструментів і входить в стандартний набір будь-якого настроювача.
Електронний камертон (тюнер) - це сучасний технологічний пристрій, який вловлює звукові хвилі і відображає на дисплеї назву звучної ноти, а також видає тони в межах інструментального діапазону. Відмітна особливість такого девайса-універсальність і простота у використанні.
Еталонний тон і його історія
Сучасна академічна музика визнає еталонним тоном ноту " ля " першої октави. Він вважається універсальним і використовується для налаштування інструментів і визначення тональності для виконавців хорових творів. Однак так було не завжди-до початку 18 століття існувало кілька настроювальних еталонів, що використовувалися для різного типу інструментів і виконавців.
Частота сучасного еталонного звуку становить 440 Гц. Примітно, що перший камертон відтворював коливання в 419 Гц. З часом стандарт виріс до сьогоднішнього, а Камертони були вдосконалені.
Особливості застосування
Сьогодні пристрої для налаштування інструментів використовуються:
- оркестрант;
- хорист;
- соліст
для визначення потрібної тональності і підстроювання. У деяких оркестрах Камертони більше не застосовуються, а еталонний тон дає гобой – по ньому налаштовуються всі групи струнних.
Виконавці автентичної музики практично не використовують сучасні девайси, віддаючи перевагу тим, які використовувалися у відповідну епоху, щоб забезпечити максимально достовірне звучання музики.
Вибір і покупка в Музлайн
Музичний інтернет магазин Музлайн представляє широкий модельний ряд сучасних камертонів. У нас проводиться продаж простих бюджетних і професійних моделей, які об’єднує незмінно точне відтворення еталонного тону.
Ви можете порівняти кілька камертонів, вибрати за описом і фото і купити кращий. Всі вони відрізняються компактними розмірами, надійністю і практичністю у використанні, а їх ціна - виправдана якістю.
Ми надаємо послуги доставки по території країни (Україна, Київ), а також пропонуємо кілька способів оплати, які ви можете вибрати при оформленні покупки на сторінці товару. Вартість і терміни доставки визначається індивідуально.