Каніфоль

Показати
Сортування
Код товару: 59795
36 грн.
Код товару: 59796
47 грн.
Код товару: 59797
94 грн.
Код товару: 59798
148 грн.
Код товару: 59799
190 грн.
Код товару: 54476
263 грн.
Код товару: 88458
300 грн.
Код товару: 64638
903 грн.
Каніфоль

Каніфоль в магазині МузЛайн

Гарне красиве і наспівне звучання струнних смичкових інструментів залежить не тільки від рівня майстерності музиканта, але і від таких факторів, як якість струн, смичка, каніфолі, і іноді – навіть вологості повітря приміщення, де звучить інструмент. 

Каніфоль - якраз та деталь, від якої залежить дуже багато, хоча часом цьому і не надають належного значення. Але по суті своїй, це сухий мастильний матеріал для струн, який забезпечує найкращий контакт смичка і струн і запобігає стихійне ковзання, тобто-покращує контроль. Тому одна повинна обов’язково бути присутнім в наборі кожного музиканта, що має справу зі смичком і струнами. Її продаж здійснюється там же, де продають Інструменти та аксесуари для них. 

Корисна смола-дешево і натурально

Каніфоль - це натуральний матеріал рослинного походження, який отримують зі смоли хвойних дерев. Сира соснова смола проходить етап спеціальної обробки, в процесі якої з неї випаровується скипидар. У підсумку виходить прозоре крихке речовина бурштинового кольору, яке при розтиранні утворює дрібнодисперсний порошок.

Якісний кінцевий продукт має:

  • приємний смолистий запах;
  • прозору консистенцію;
  • не має сторонніх вкраплень;
  • не розколюється і не кришиться.

Каніфоль скрипкова

Каніфоль використовують дуже широко в різних виробничих процесах в якості допоміжного матеріалу або складового компонента.

Варто відзначити, що виробництва і використання каніфолі налічує сотні років і була відома ще в 9 столітті нашої ери в Італії, де з неї виробляли натуральний лак.

Принцип дії 

Музична каніфоль використовується для смичка - для обробки зовнішньої поверхні стрічки.

Смички для скрипок, альтів та інших смичкових інструментів виготовляють з натурального кінського волоса, віддаючи перевагу товстим і міцним волоссю з хвоста. Структура волоса неоднорідна за своєю природою і має мікроскопічні лусочки, які за відсутності обробки стовбурчаться і знижують керованість смичка і якість звучання інструменту.

При обробці каніфоллю, її частинки забиваються під лусочки, надаючи кінському волосу гладкість і однорідність, покращуючи його контакт зі струнами.

Якісна каніфоль при терті об кінський волосся утворює дрібнодисперсний порошок. Речовина низької якості може кришитися і розпадатися на дрібні гострі частинки, які пошкоджують волосся, знижують якість контакту смичка зі струнами, що в цілому призводить до погіршення звучання і виконавської техніки музиканта.

Додаткові можливості і застосування

Крім музичної області, каніфоль використовується в танцювальному мистецтві для обробки пуант балерин. У виробництві відеопродукції дрібнодисперсний порошок каніфолі використовується для створення ефекту диму і туману. Дані види каніфолі непридатні для обробки смичків.

Де можна зберігати і як використовувати

Якісний Соснова скрипкова каніфоль відрізняється невеликою витратою і довговічністю. Для того, щоб один шматочок каніфолі служив якомога довше, її необхідно правильно зберігати і використовувати. Варто пам’ятати, що ця речовина чутливо до вологи і досить крихко за структурою. Тому для його зберігання найкраще підходить жерстяна баночка або коробка з щільного картону.

Для струнних смичкових інструментів випускається спеціальна каніфоль-невеликі брусочки зручної прямокутної форми, якими легко користуватися і які не займуть багато місця в кофрі. У свою чергу в кофрах і чохлах передбачені спеціальні відсіки для їх зберігання - де знайти брусочок легко, де він не буде пересихати і бруднитися.

Для обробки смичка необхідно взяти брусочок без упаковки і акуратно рівномірно протерти стрічку смичка по всій довжині, приділяючи увагу як середині, так і крайнім частинам. Натискати занадто сильно не потрібно, як і натирати занадто ретельно – під лусочки кінського волоса не потрапить речовини більше, ніж необхідно, а надлишок просто осиплеться.

Каніфоль для смичкових

Купівля каніфолі в музлайн

Вибираючи каніфоль для скрипки або для контрабаса, пам’ятайте, що якісне речовина має наступні властивості (визначити деякі з яких можна навіть по фото продукту):

  • воно прозоре;
  • однорідне по фактурі;
  • має гладку пове
  • рхність;
  • добре пахне.

Її вартість відносно невелика-в середньому близько 3-4 доларів за брикет. Експериментувати з більш дешевою смолою низької якості і тим більше іншого призначення (для пайки, наприклад) не варто, так як вони здатні істотно пошкодити смичок і струни, і тоді ціна їх заміни і ремонту збільшиться багаторазово.

У нашому інтернет-магазині ви можете вибрати і купити якісну каніфоль для скрипки, виготовлену спеціально для музичних цілей. Ми здійснюємо доставку ваших покупок по всій території країни (Україна, Київ), тому вам не потрібно шукати аксесуари для музичних інструментів в інших місцях. Все, що необхідно для занять музикою – є в Музлайн.

Читати повністю