Колки для смичкових

Показати
Сортування
Код товару: 54872
54 грн.
Код товару: 54871
54 грн.
Код товару: 54870
54 грн.
Код товару: 54869
54 грн.
Код товару: 61393
164 грн.
Колки для смичкових

Колки для смичкових в магазині МузЛайн

Один з найважливіших компонентів всіх струнних, в тому числі і смичкових інструментів-кілки. Вони утримують натяг струн, допомагають коригувати лад, прикрашають інструмент. Для кожного типу інструментів існують окремі кілки.

З огляду на сильне навантаження, яку відчуває струнний інструмент від натягу струна, колки-одні з найбільш часто замінюваних частин скрипок, альтів і віолончелей. Тому виробники аксесуарів для смичкових інструментів і змінних деталей інструментів виготовляють безліч різноманітних моделей кілків з різних матеріалів, дерева і металу. Найбільш популярними натуральними матеріалами є:

  • чорне африканське дерево;
  • палісандр;
  • самшит.

Колки для смичкових інструментів

Властивості даних порід дерева підходять для таких цілей найкраще. Африканське чорне дерево вважається одним з найміцніших серед музичних порід дерева. Воно прекрасно витримує навантаження експлуатації, а також відрізняється естетичністю – його матова поверхня обробляється до абсолютної гладкості і може додатково прикрашатися вставками з дорогоцінних металів – золота і срібла, перламутру і слонової кістки.

Металеві кілки зустрічаються рідко і переважно на контрабасах. Метал відрізняється міцністю і здатний витримувати великі навантаження.

Особливості та конструкція кілкового механізму

Існує кілька типів кілків для різних інструментів:

Всі вони відрізняються перш за все розмірами і стійкістю до навантажень. Найменші кілки-скрипкові, які відрізняються за виглядом ще й всередині групи, так як існує кілька розмірів скрипок для музикантів різного віку. Різниця стосується основних параметрів колка-довжини і діаметра. Від цього залежить максимальне навантаження, яку можна давати при установці струн.

Колки для контрабаса – окрема категорія. Вони відчувають колосальне навантаження натягу товстих важких струн, тому їх виготовляють з металу і підсилюють додатково ускладненою конструкцією механізму. Вона включає наявність додаткових утримувачів, а також – важелів і шестернею, які полегшують процес налаштування інструменту.

Віолончельні кілки, на відміну від контрабасових, виготовляються з дерева, а конструкція механізму схожа на стандартну скрипкову. Цей тип кілків-відрізняється найбільшим розміром серед дерев'яних кілків.

Особливість стандартного скрипкового кілкового механізму полягає в тому, що кожен колок проходить голову грифа наскрізь через дві паралельні площини, в просторі між якими і розташовуються струни, зафіксовані на кілку. Регулювати натяг струн можна за допомогою обертання кілків за годинниковою стрілкою.

Заміна колка

Нерідко скрипкові, альтові і віолончельні кілки виходять з ладу поодинці. Найбільш вразливими до пошкодження і передчасного зносу є кілки, які відчувають найбільше навантаження, утримуючи струну.

Як правило, кілки стираються в місцях контакту зі струною. Ремонту та відновленню вони практично ніколи не підлягають, тому необхідна заміна.

Колок підбирається під кожен інструмент індивідуально – відповідно до його розмірів, а також матеріалом, з якого виготовлені інші кілки.

Зняття пошкодженого кілка і заміну його на Новий повинен виробляти майстер – це безпечніше і економніше, ніж намагатися проводити ремонт такого крихкого інструменту в домашніх умовах.

Колки під смичкові

Вибір і покупка кілків в Музлайн

У нашому інтернет-магазині представлений повний асортимент кілків для смичкових інструментів будь-якого типу, в тому числі і для скрипок всіх розмірів. Ви можете вибрати відповідний за розміром, діаметром і кольором колок для вашого інструменту.

Ми пропонуємо послуги доставки по всій Україні, тому Ваше замовлення буде відправлений у ваше місто і доставлений найбільш комфортним способом. У Музлайн є все, що може знадобитися музиканту для занять музикою і обслуговування свого інструменту!

Читати повністю