Контрабаси

Контрабаси в магазині МузЛайн
Контрабас - широкого поширений басовий інструмент з сімейства струнно-смичкових. На сьогоднішній день він є найбільшим представником цієї групи і володіє дуже красивим глибоким низьким звучанням, фактурним тембром, який застосовується однаково успішно в академічній і авангардної оркестрової, класичній музиці та естрадно-джазових жанрах.
При цьому в сучасних музичних напрямках, таких як рок, поп-музика він був витіснені більш легкою і компактною бас-гітарою, що демонструє схожий звук.
І тим не менш, акустичний контрабас ось уже кілька століть залишається одним з найпопулярніших і незамінних інструментів, що цінуються за своє особливе впізнаване і об'ємне звучання.
Історія та еволюція
Перша згадка про Контрабас відноситься до середини 16 століття - приблизно тоді він став відвойовувати популярність у використовувалася тоді повсюдно басової віоли, що мала п'ять товстих жильних струн, широкий гриф з ладами і специфічний звук - різкий, трохи гугнявий. На тлі цього у нового тоді інструменту-контрабаса-була суттєва перевага, чистий, красивий, насичений звук і більш зручний для гри гриф.
Проте, пройшло майже два століття, перш ніж контрабас став основним басовим інструментом у складі класичного оркестру. До того, тобто практично до 18 століття, його зі змінним успіхом заміщали великі басові віоли і віолончелі. На той час конструкція контрабаса була вдосконалена - їй надали форму, знайому нам сьогодні. Примітно, що саме в цей період контрабас вже щосили використовувався і сольного виконавства.
Слід згадати, що першим контрабасистом-віртуозом був венеціанець Доменіко Драгонетті-музикант, який здобув популярність у ряді європейських країн і відомий також співпрацею з такими композиторами, як Бетховен і Гайдн.
У 20 столітті контрабас знайшов масу шанувальників в особі джазових музикантів. На сьогоднішній день він використовується в джазовій музиці і як кращий солюючий, і як акомпануючий інструмент, Басова база для духової партії. Крім того, альтернативу акустичним контрабасам складають електронні інструменти, які являють собою суцільний гриф без корпусу, оснащений датчиками, що знімають коливання струн і матеріалу, з якого виготовлений сам гриф. Вартість такого баса трохи вище середньої, але порівнянна з ціною на бас-гітари.
Конструкція і особливості
Класичний контрабас - найбільший і важкий представник традиційних струнних смичкових інструментів. Його висота становить близько двох метрів і іноді музикантам бувають необхідні спеціальні високі стільці, типу барних, для комфортного виконання музики.
В цілому, конструкція контрабаса типова для представників групи, вона включає в себе:
- корпус (резонатор);
- безладовий гриф;
- струнотримач;
- металевий шпиль;
- колка.
Верхня дека Корпуси має обов'язкові для акустичного інструменту резонаторні отвори-так звані ефи. За традицією вони виконані у вигляді курсивної латинської літери f і відповідають за більш глибоке і насичене звучання.
Для контрабаса, як і для інших смичкових, використовуються спеціальні шліфовані металеві струни, продаж яких проводиться в музичних магазинах.
Гра і звучання
Для того щоб грати на контрабасі, враховуючи його розміри, Виконавцю необхідні витривалість, достатня м'язова сила, високий зріст і пропорційно довгі руки. Висота і положення контрабаса можна регулювати за допомогою спеціального шпиля, на якому він стоїть. При необхідності її можна збільшити або зменшити просто висунувши або засунувши його.
Грають на контрабасі смичком і пальцями. Обидві техніки звуковидобування дозволяють домагатися різноманітних фактур і несхожих тембрів. І той, і інший прийоми використовують в рівній мірі і в джазовій і в оркестровій музиці.
Іноді до акустичного контрабасу підключають п'єзо-датчики і педалі ефектів, щоб домогтися незвичайного звучання, поєднання акустичного і спотвореного тембрів.
Вибір і покупка в музлайн
Грі на контрабасі вчать не з дитинства, а більш - менш старшого підліткового віку - для гри на ньому людині необхідні фізична сила, треноване тіло-руки, міцна спина і ноги. При цьому існує чимало технік гри, але всі вони вимагають наявності у музиканта перерахованих якостей. При їх відсутності або занадто ранньому старті навчання домогтися якісного густого контрабасового звучання нелегко, а віртуозної техніки – ще складніше. Сучасний електроконтрабас в цьому плані простіше, однак, він не може похвалитися акустичним пишністю тембру.
Наш інтернет магазин пропонує всі види професійних інструментів - ви можете дивитися контрабаси, вибрати будь-яку сучасну модель, ознайомитися з описами, фото та оглядами декількох інструментів, і купити найбільш підходящий для вас варіант. Ціна на більшість моделей стійка і цілком прийнятна.
Оформляючи замовлення на нашому сайті, ви можете вибрати найбільш зручний для вас спосіб оплати покупки, а також скористатися послугами доставки у ваше місто по території всієї країни (Київ, Україна). Якщо виникли складнощі-скористайтеся послугами наших фахівців-консультантів. Кожен музичний інструмент в нашому інтернет-магазині має офіційну гарантію якості від виробника, а також право на сервісне обслуговування.