Міді-клавіатури

Міді клавіатури в магазині МузЛайн
З розвитком цифрових технологій логічним і обгрунтованим вимогою до сучасних музичних інструментів стало підключення до комп'ютерів і віддалене управління функціями.
MIDI-це Misical Instruments Digital Interface, уніфікований протокол, який здійснює передачу даних управління такими сполуками. Його використовують для того, щоб об'єднати в одну робочу мережу кілька джерел звуку (музичних інструментів), управляти потоками інформації з яких буде комп'ютер (ПК, Mac, планшетний комп'ютер або смартфон).
З плином часу і відпрацюванням цієї технічної схеми на передній план для багатьох музикантів вийшла міді клавіатура - універсальний і порівняно недорогий клавішний контролер.
По дизайну і механіці вона нагадує простий синтезатор. Сьогодні можна вибрати і купити міді клавіатуру будь-яких можливостей і за будь-яку вартість. Ціна на девайси такого типу широко варіюється, що, звичайно ж, добре для початківців музикантів і професіоналів, які збирають власні студії.
Відмінні риси і функціонал
Перед покупкою міді клавіатури варто чітко окреслити для себе область і мета її використання - тоді відпаде основна маса питань, пов'язаних з вибором інструменту.
Найсуттєвішими і впливають на вибір факторами залишаються область застосування і скилл музиканта:
- аматорське використання (для arturia minilab);
- концертні виступи, виконання складних партій із задіянням ефектів і дод. функцій;
- студійна робота-твір, саунд-дизайн (для m audio axiom і m audio oxygen).
- Чим чіткіше Ви сформулюєте мету, тим простіше буде вибрати інструмент без переплат за непотрібні опції.
Різновиди і типи
Сучасні міді-клавіатури розрізняються за кількістю клавіш, наявності додаткових контролерів і як наслідок - за функціоналом.
25 - найпростіші 2-х октавні інструменти для введення даних в комп'ютерний секвенсор і управління набором спецефектів. Ергономічні і недорогі, ідеально підходять для будинку - аматорського і напівпрофесійного застосування. Об'єднують базовий функціонал і прийнятну вартість. Виробляються в лінійках akai, novation, arturia, alesis та ін.
37-49 - міні інструменти, практичні для індивідуальної роботи. Незважаючи на потенціал відносяться до категорії аматорських девайсів. Такі моделі випускають cme, casio, M audio, akai, korg, doepfer та інші.
61 - класична комплектація клавіш синтезаторів. Зручні для виконання досить складних творів. Мінус-недостатньо широкий діапазон. Присутні в модельних лінійках roland, evolution, studiologic, novation, yamaha, arturia, axelvox.
76-88 - професійні моделі, часто забезпечені градуйованою молоточковою механікою типу fatar. Головне достоїнство такого інструменту полягає в універсальності, він здатний повністю замінити традиційне піаніно, а недолік - габарити і вага, порівнянні з розмірами повноцінного інструменту без резонатора. Виробництвом займаються такі бренди, як roland, evolution, behringer, samson і casio.
Окремим видом можна виділити портативні гнучкі міді клавіатури на дві-три октави. За функціями вони аналогічні звичайним девайсів, але виділяються незвичайним дизайном.
Типи і особливості клавіатур
Сучасні клавіатури розрізняються крім усього іншого ще й типом використаних клавіш. Умовно їх можна розділити на два типи:
- Синтезаторні (органні) клавіші-порожнисті всередині пластмасові клавіші, що не мають динамічних властивостей. Диференціюються від моделі до моделі за розміром, довжиною і висотою.
- Рояльні клавіші-оригінальна фортепіанна клавіатура, посилена молоточковою механікою або її імітацією. Клавіші виготовляють з дерева або щільного утяжеленного пластика.
Комфорт використання клавіатури обумовлений її конструкцією. Більшість моделей міді-клавіатур навіть про-класу оснащені синтезаторними клавішами з відключається динамікою. Але окремі моделі-гібрид повноцінного і міді інструментів з повноцінною, що імітує рояльну клавіатуру. Піаністам зручний, звичайно ж, другий варіант.
Гнучка midi клавіатура - окремий тип, що не має по суті ні корпусу, ні клавіш. Їх замінює імітація-розмітка на гумовій основі, яка вказує на контактні поля - "клавіші". Повноцінна гра на такому інструменті практично неможлива, зате він може використовуватися в якості контролера в умовах, в яких звичайна навіть найкраща клавіатура буде безсила. До того ж така модель - зазвичай дешева в порівнянні з інструментами в корпусах.
Ще один популярний тип - бездротова клавіатура. Як і гнучка, ця модель має ряд обмежень, що стосуються, перш за все, області застосування і можливостей, що залежать безпосередньо від стабільності підключення і тривалості періоду живлення. Для короткострокових сесій-це відмінний варіант.
Додаткові функції і можливості
Фундаментальна властивість міді клавіатури полягає в тому, що це, перш за все, багатофункціональний контролер, а потім вже - музичний інструмент. Тому навіть найпростіша модель оснащена рядом додаткових регуляторів і клавіш, які дозволяють виробляти більш тонкі настройки звуку. Основними для сучасних моделей залишаються:
- Слайдери фейдерів і резисторів,
- поворотні ручки гучності;
- колеса модуляції і велосіті;
- програмовані кнопки і педи,
- тач педи,
- автономні педалі (по типу фортепіанних).
Основна маса вбудованих контролерів має призначені параметри. Але кілька кнопок виробники більшості моделей залишають "вільними" для налаштувань Користувача. Пристрої запам'ятовують ці налаштування, користувач може створити цілий банк своїх пресетів і викликати їх простим натисканням клавіші. Це дуже зручно для роботи в студії, але особливо - на концертах.
Існують клавіатури з мінімальним набором регуляторів (гучність, модуляція, велосіті), але нарівні з ними популярністю користуються більш складні міді-станції з великою кількістю додаткових модулів.
Скільки коштує і де придбати
Міді клавіатури-великий клас обладнання, в якому представлені інструменти різної цінової категорії, від мінімального за міні-клавіші, до максимального за концертні інструменти. При виборі важливо пам'ятати, що всі міді-клавіатури мають схожий функціонал, але можуть мати різні можливості, обумовлені наявністю додаткових контролерів і модулів. Це ж обумовлює і різницю в ціні.
На нашому офіційному кожен може вибрати, порівняти і купити міді-клавіатуру, яка підійде йому по технічно можливостям і вартості.
Ми зібрали кращі бюджетні і професійні Девайси для роботи і творчості, для студії і сцени від брендів ямаха, новатіон, корг та інших. В інтернет-магазині представлена вся необхідна інформація про моделі з фото і даними ттх, з якими ви можете ознайомитися безпосередньо на сторінці зацікавив Вас товару.
А для більшого комфорту, безпеки і продовження терміну служби інструменту, ви можете недорого придбати другий ярус для стійки, чохли, комутацію і аксесуари для студійного та сценічного оснащення.
Вибір і покупка в Музлайн
Великий і регулярно поповнюється новинками вибір, професійні консультації, підтримка фахівців, доступна стійка ціна на всі продукти і офіційні гарантії якості від виробника – у нас є все, щоб забезпечити музиканта всім необхідним для роботи і творчості!
Наша компанія також забезпечує швидку і недорогу доставку в усі міста країни (Україна).