Петличні мікрофони
Петличні мікрофони в магазині МузЛайн
У момент своєї появи-кілька десятків років тому - петличні мікрофони (ПМ) зробили маленьку, але помітну революцію в області запису звуку до відео. При цьому вони змінили не тільки якість звучання записаного голосу, але і кадр-з нього пропали громіздкі стандартні мікрофон, які використовувалися раніше, у спікера в кадрі з’явилася свобода дій і жестикуляції.
Також широке поширення мікрофон петличка отримав серед театральних акторів і оперних співаків, охочих не бути прив’язаними до стаціонарних мікрофонів на стійці і мати вільні руки. І ще один новий аспект застосування - це ПМ для проведення вебінарів і відеоконференцій, де мікрофон може бути використаний як для запису голосу, так і для прямих трансляцій.
Петличні мікрофони використовуються:
- для запису звуку при відеозйомці;
- для проведення інтерв’ю;
- на зйомках студійних програм ТБ;
- для викликання голосів спікерів у прямому ефірі;
- для запису відео-подкастів, уроків тощо;
- на кінозйомках для запису мовлення акторів.
Купити петличний мікрофон варто кожному, хто часто стикається з необхідністю записувати мову. Ціна моделей початкового рівня цілком демократична в порівнянні з професійними пристроями. Найбільш дешеві моделі - це ті, що використовуються для телефону, оскільки до них висуваються мінімальні вимоги до якості передачі мови.
У комплекті з ПМ зазвичай йде кріплення-прищіпка, що дозволяє надійно закріпити мікрофон на одязі. Є різні варіанти як самих мікрофонів, так і кріплень, що дозволяють розміщуватися практично непомітно для стороннього спостерігача.
Види і особливості петличних мікрофонів:
Зустріти на ринку динамічний ПМ зараз практично неможливо – в переважній більшості це конденсаторні моделі, незважаючи на те, що динамічний дешевший у виробництві. Ситуація обумовлена тим, що конденсаторні пристрої гарантують хороший частотний діапазон, а також кращу спрямованість, що вкрай важливо для якісної передачі звуку – без сторонніх перешкод, шумів і спотворень.
Петличний мікрофон можна використовувати як в приміщенні, так і на вулиці – у другому випадку необхідно передбачити захист від впливу навколишнього середовища, перш за все, вітрозахист; як правило, вона входить в комплект, але іноді продається і окремо, і купити її коштує зовсім недорого – проте краща вітрозахист виконана з спеціально розроблених матеріалів, які гарантують виключення перешкод від вітру без втрат гучності і динаміки звуку, її ціна може бути досить суттєвою.
У деяких випадках є необхідність передбачити спеціальні методи захисту - так наприклад, в моделях, що застосовуються в театрі, спеціально передбачений захист від поту і театрального гриму, як пилоподібного (пудра), так і жирного. Якісний мікрофон повинен гарантувати повний захист від зовнішніх впливів, не втрачаючи при цьому своїх характеристик.
Петличні мікрофони сумісні з переважною більшістю техніки, що записує відео і в залежності від типу мікрофона можуть підключатися безпосередньо, або опосередковано.
Є моделі, що підключаються, як через стандартний штекер міні-джек, так і через usb – подібний бюджетний варіант призначений перш за все для ноутбука. Залежно від способу підключення до звукозаписного пристрою, петличні мікрофони, як і багато інших моделей мікрофонів, бувають:
- проводовий;
- бездротові.
Провідні підключаються до камери і з практичної точки зору вони менш досконалі - яким би довгим не був провід, він в будь-якому випадку може заважати і обмежувати свободу дій спікера і оператора.
Тим не менш, ПМ для відеокамери мають попит, оскільки іноді оператор і спікер виступають в одній особі, і провідний ПМ не сковує руки, вільні для запису відео. У разі, якщо це різні особи – то для камери більш розумно і зручно використовувати бездротовий радіо-комплект.
Широке поширення завоювали універсальні бездротові петлички, які дають спікеру свободу пересування, жестикуляції, дій в кадрі. При цьому, головна практична перевага петличного мікрофона-мініатюрний розмір і висока чутливість, що дозволяє непомітно і технологічно вирішити питання якості запису людської мови.
Для запису мови спікера за допомогою бездротового петличного мікрофона використовуються такі пристрої:
- власне мікрофон;
- передавач, до якого підключається мікрофон;
- ресивер, який отримує сигнал передавача;
- рекордер;
- навушник для моніторингу.
Іноді останній елемент в наборі відсутній-в цьому випадку Моніторинг здійснює безпосередньо звукооператор.
При паралельному використанні декількох бездротових петличних мікрофоном може додатково використовуватися мікшерний пульт, "збирає" сигнали кожного з пристроїв і направляє їх в звукозаписний пристрій. Всі компоненти такої радіосистеми зроблені максимально мініатюрними і легкими, що дозволяє користувачеві без перешкод пересуватися з передавачем і мікрофоном, практично не відчуваючи їх.
Вибір і покупка петличного мікрофона в Музлайн
Компанія Музлайн пропонує найбільш широкий вибір петличних мікрофонів в Україні.
У нашому інтернет-магазині можна купити петличні Мікрофони та інше звукове обладнання від акустичних комплектів будь-якої складності до аксесуарів і комплектуючих. На сайті є повний перелік наявного обладнання. До кожної моделі додаються: коротка анотація, фото, і докладні технічні характеристики. Там же можна з’ясувати, скільки коштує те чи інше обладнання з урахуванням індивідуальних знижок. Наш магазин надає гарантію якості на всі товари, а також послуги доставки по Києву та Україні.
Також тут ви можете оформити замовлення і скористатися можливістю онлайн оплати. На питання, що стосуються покупки і вибору мікрофонів, вам дадуть відповідь наші консультанти, до яких можна звернутися за телефонами (044) 333-72-00, (096) 000-999-5 і (066) 33-222-13. При необхідності вони підкажуть, як вибрати те чи інше обладнання, яке найбільш відповідає Вашим побажанням і технічним вимогам. Замовити вподобане обладнання або музичні інструменти також можна і в телефонному режимі.
А особисто ознайомитися з повним асортиментом пропонованих товарів доступно в магазині Музлайн, розташованому за адресою: Київ, пр-т Маяковського 43/2, ТЦ фестивальний, 2-й поверх.