Містки

Мостики в магазині МузЛайн
Скрипка, при всій красі і досконалості звучання, інструмент, що вимагає ряду аксесуарів для більш зручного використання. Серед них-містки і підборідник, що стали невід’ємними частинами сучасних інструментів. Мостик – спеціальний аксесуар для скрипок і альтів, який допомагає зручно тримати інструмент на плечі, не піднімаючи його, не викривляючи і не напружуючи шию. Це пристосування існувало не завжди, а його поява ознаменувало практично справжню революцію в області віртуозного виконавства.
Від подушечок до містків
Історично склалося так, що скрипка практично відразу після своєї появи завоювала титул сольного інструменту, якому довіряли виконання головних партій і провідних мелодійних ліній. Частково саме з цієї причини розвивалася віртуозна техніка гри, і музиканти нескінченно змагалися між собою в красі виконавства.
Так чи інакше, в певний історичний момент постало питання комфорту музиканта-адже від нього залежали його можливості, як віртуоза. З’явилася необхідність вільно утримувати скрипку на плечі і максимально використовувати рухливість рук.
Спершу інструмент утримували на плечі підборіддям без будь-яких додаткових пристосувань. Але так дуже швидко втомлювалася шия і плече – постійно підняте і напружене, що обмежує рухливість лівої руки. Музиканти почали використовувати хитре пристосування-маленьку оксамитову подушечку, яку підкладали між скрипкою і плечем. Не деякий час це стало виходом, однак, як нескладно здогадатися – скрипка ковзала по подушечці, а та – часто випадала з-під інструменту, варто було музиканту розслабитися.
Крім того, у подушечок з оксамиту був ще один куди більш істотний недолік – вони жахливо глушили звук скрипки, в той час ще не такий яскравий, як у сучасних інструментів.
Сукупність цих недоліків, і гостра необхідність підвищити комфорт виконавців привели до того, що був створений спеціальний місток, який кріпиться на корпус. Його головні переваги полягають в:
- міцність;
- універсальність;
- стійкість;
- регульованості;
- легкість;
- акустичної нейтральності.
Традиційний Сучасний місток не робить ніякого впливу на звук інструменту. Завдяки рухомій конструкції його можна регулювати і повертати за власним бажанням в залежності від довжини шиї і форми плеча. Завдяки містку музикантам стало набагато простіше утримувати інструмент, не докладаючи додаткових зусиль.
Виробництво містків
Різні виробники віддають перевагу різним матеріалам для виготовлення містків. Так, їх роблять з:
- натурального дерева;
- слонової кістки;
- пластика.
Металеві частини містка виготовляють з нержавіючої сталі, латуні, з напиленням зі срібла і золота.
Контактну поверхню містка нерідко обробляють м’яким покриттям - поролоном і оксамитом, щоб знизити навантаження на плече і зробити гру на інструменті максимально комфортною і продуктивною.
Вибір і покупка містка
Сучасні містки найчастіше універсальні і розрізняються тільки розмірами – відповідно до параметрів інструменту. Таке одноманітність компенсується можливістю відрегулювати нахил і поворот контактної поверхні містка під індивідуальні потреби.
У нашому асортименті аксесуарів для струнних смичкових інструментів представлені містки від кращих світових виробників. Ви можете порівняти кілька моделей і замовити вподобану вам на нашому сайті. Ми надаємо послуги доставки по всій Україні, а також пропонуємо вам кілька зручних способів оплати.
У Музлайн ви знайдете все, що необхідно для занять музикою!