Напівакустичні гітари

Напівакустичні гітари в магазині МузЛайн
Напівакустична гітара-музичний інструмент, що став передвісником великої революції в світі музики. Історія її появи - це яскравий приклад того, як саме життя з її практичними потребами підводить виконавців до важливих удосконалень і нових шляхів розвитку. В даний час ці гітари користуються великою популярністю серед джазових гітаристів, проте їх застосування не обмежується тільки джазом - напівакустики вельми універсальні, їх звук приємний і різноманітний, адаптивний і виразний, а технічні можливості обмежені виключно талантом музиканта.
Неправильно вважати напівакустичну гітару перехідною формою між акустичними інструментами і електрогітарою (що справедливо, наприклад, для сучасних гібридів - електроакустик). Всі три типи гітар мають суттєві відмінності, вони орієнтовані на виконання різної музики, володіють різними тембрами і динамічними можливостями. В інтернет-магазині Музлайн представлені кращі інструменти від світових брендів з США, Японії та Кореї, які ви можете купити за найвигіднішими в Україні цінами. У нашому каталозі десятки сучасних моделей і легендарні бестселери на будь-який смак і бюджет!
Витоки походження
Перша напівакустика з’явилася шляхом своєрідного експромту - в 30-40 роках ХХ століття, коли джаз вийшов на велику аудиторію, гітаристи зіткнулися з тим, що їх інструменти практично не чутні в ансамблі з духовими. Проблема була вирішена інтуїтивно просто - на акустичні моделі музиканти стали ставити магнітні датчики-Звукознімачі, які дозволили посилити звучання гітар. Це вплинуло на все - на формування нових музичних стилів, виконавську майстерність, розвиток індустрії гітаробудування-фактично саме з перших напівакустик почалася справжня історія Електрогітари в тому вигляді, в якому ми її знаємо.
Вельми показовим залишається і той факт, що з появою повноцінних серійних електрогітар, напівакустики не втратили популярності - навпаки, вони продовжили розвиватися і вдосконалюватися у власному напрямку.
Що ж таке-напівакустика?
Сучасна напівакустична гітара купити яку можна в будь - якому музичному магазині, в тому числі і Музлайн, - це акустичний в своїй основі інструмент з залізними струнами і електромагнітними звукознімачами. Традиційно на відміну від електроакустичних інструментів напівакустики використовуються завжди з посиленням - заради домашніх занять таку гітару можна і не підключати, але на сцені і в студії вони посилюються, що дуже помітно відбивається на звуці. Зовнішній вигляд і конструкція гітари також відрізняються - в їх корпусах немає традиційних резонаторних отворів по центру, а замість них з боків прорізані ефи, товщина корпусу коливається від повної - hollow і половинної - semi-hollow, більш тонкої. Справедливості і точності заради варто відзначити, що у вітчизняному просторі обидва типи інструментів (з повним і половинним корпусом) називаються "банками", обивателі не роблять між ними відмінності.
Інструменти з повним корпусом дуже чутливі до зворотного зв’язку - з цієї причини їх не використовують для виконання рок-музики, блюзу з використанням ефекту дісторшн. Вони гарні в жанрах, де цінується чистий щільний звук з виразною серединою. Семи-холлоу гітари менш схильні до зворотного зв’язку і нерідко використовуються для виконання блюзів з підігрітим звуком.
На напівакустичних гітарах грали і грають маса культових музикантів:
- Джим Холл
- Джорж Бенсон
- Джон Скофілд
- Пет Метіні
- Чак Беррі
- Джуліан Лардж
- Уес Монтгомері
- Баки Пиццарелли
- Джо Пасс
- Грант Грін
- Бі Бі Кінг
- і багато інших.
Звучання інструменту характеризується широкою виразною палітрою, в розпорядженні музиканта виявляються відразу всі засоби, властиві і акустикам і електрогітарам-чутлива різноманітна Динаміка, індивідуальні тембри, багатий спектр частот, віртуозний потенціал, універсальність і краса. На Напівакустичні інструменти найчастіше ставлять досить товсті струни, які і забезпечують характерний щільний, але при цьому ясний і чистий звук.
Напівакустична гітара пристрій, дизайн, будова
Гітара напівакустична поєднує в собі переваги акустичного та електричного інструментів-від першого вона бере характерний звук, а від другого широкі можливості посилення. Що характерно, тембр напівакустики вельми індивідуальний - в ньому присутні глибина, якої немає у електрогітар і дуже багаті обертони, яких можна не почути у акустики. Все це-наслідок особливої конструкції і пристрою інструментів цього типу.
Напівакустики дуже масивні - їх корпусу більше і об’ємніше, ніж у класичних гітар. У цьому явно простежується еволюційний шлях, який виконали ці інструменти-ранні джазові гітаристи довгий час намагалися змусити свої гітари звучати голосніше, збільшуючи обсяг корпусу і встановлюючи на них більш товсті струни. До певного моменту ця стратегія працювала, але і її було недостатньо - духові секції джазових бендів в прямому сенсі слова топили гітарний звук. Електромагнітні Звукознімачі, що з’явилися до 30-х років ХХ століття врятували ситуацію-але музиканти не стали повертати пропорції гітар до старих параметрів, залишивши великий широкий корпус, що давав приголомшливо красивий тембр і чудову динаміку.
Звукознімачі встановлюють на інструмент двома способами-монтуючи їх та іншу електроніку безпосередньо в корпус (під датчик роблять спеціальний отвір), і на корпус (так званий "плаваючий" звукознімач), без прорізування в ньому отвору. Спосіб установки датчика теж має великий вплив на звук.
Дизайн напівакустичних гітар вельми консервативний - за кілька десятиліть існування інструментів цього типу він практично не змінився. Традиційно виробники можуть дозволити собі "пограти" з кольором, але форма, наявність/відсутність накладки на корпус залишаються незмінними протягом усього терміну випуску конкретної моделі.
Скільки коштує напівакустична гітара?
Найдешевша напівакустична гітара - не найкраще придбання. Справа в тому, що у випадку з напівакустикою дерево, з якого вона зроблена, грає важливу роль, а чим дешевше інструмент, тим імовірніше, що зроблений він з дешевого і низькоякісного сировини. Чим це загрожує на практиці? - убогим тембром, що миттєво стане чутно при посиленні, проблемами з ладом і інтонацією і т.д. звичайно, завжди існує ймовірність, що гітара "розіграється", але жоден експерт вам цього не гарантує.
Навіщо ж тоді бренди випускають дешеві моделі? - З одного боку вони орієнтуються на аудиторію початківців гітаристів, а з іншого боку маркетинг є маркетинг і попит на бюджетні пропозиції ніхто не відміняв.
Хороший професійний інструмент коштує дорого, а доступна напівакустична гітара часто буває компромісним вибором не від хорошого життя, враховуючи, що розрив у вартості бюджетних і дорогих моделей може становити десятки тисяч гривень.
Які бренди випускають хороші моделі?
Строго кажучи, поганих напівакустик не так вже й багато. Всі інші однаково добре, але мають масу відмінностей, що стосуються суб’єктивних реакцій музиканта. Іншими словами, різні гітаристи цінують різні властивості гітар і вибирають модель на свій смак.
На українському ринку гітару напівакустичну можна купити таких брендів, як
- Fender
- Gibson
- Ibanez
- Gretsch
- Epiphone
- Godin
- Cort
- та інші.
Найдешевші моделі шукайте у Cort-вони не погані, але можуть розчарувати людей з високими очікуваннями.
Трохи дорожче і краще бюджетні моделі Epiphone і Ibanez - репутація бренду зобов’язує.
Сам краща напівакустична гітара-дискусійне питання, але музиканти охоче сходяться на тому, що це Gibson або Gretsch, або ж підписні моделі Джона Скофілда від Ibanez. Відгуки на ці інструменти, а також імена відомих виконавців, що використовують їх - найкраща рекомендація з тих, що можна уявити.
Чому варто купити напівакустичну гітару в Музлайн?
Якщо вас цікавить гітара напівакустична купити її в Україні не складно - ними однаково часто цікавляться як профі, так і молоді українські гітаристи, які тестують свої можливості і шукають нові напрямки для розвитку своєї майстерності і таланту. На сайті інтернет-магазину Музлайн представлений широкий асортимент кращих брендових інструментів-в каталозі ви знайдете всю необхідну інформацію, фото, відгуки, огляди та поради від досвідчених музикантів. Ці дані допоможуть вам зробити правильний вибір-знайти саме ту напівакустичну гітару, яка на довгі роки закриє вашу потребу в якісному джазовому інструменті.
У нашому магазині передбачена опція безкоштовної доставки товарів по Києву та Україні надійними компаніями - в найкоротші або обумовлені індивідуально терміни ви отримаєте свою покупку в зручному для вас відділенні. Опція самовивозу з нашого салону в Києві також доступна - ви можете приїхати за своєю покупкою самостійно або замовити кур’єрську доставку.
Зверніть увагу, що ціни на товари в нашому магазині одні з найнижчих в Україні - ми працюємо з офіційними представниками брендів в країні і Гарантуємо чесну вартість. Крім того, у нас доступна опція онлайн-розстрочки - ви можете розбити суму на 3, 6 або 10 рівних платежів. Для укладення договору вам не потрібно відвідувати наш салон або відділення банку, всі необхідні документи Ви отримаєте разом з доставкою інструменту.
Якщо вам необхідна додаткова консультація-звертайтеся до наших фахівців, вони дадуть відповідь на всі ваші питання, допоможуть вибрати кращий інструмент і правильно оформити замовлення. Телефонуйте за телефонами, вказаними на сайті або вибирайте опцію "Передзвоніть мені" доступну на всій території країни.