Гарнітура
Музичні гарнітури в магазині МузЛайн
Головна гарнітура являє собою пристрій для створення звукового зв’язку між двома або більше співрозмовниками, навіть якщо вони знаходяться далеко один від одного. Цей аксесуар включає кілька елементів - навушники і мікрофон.
Професійна гарнітура використовується в радіо і телевізійних студіях для контролю якості звуку при записі, в роботі з обладнанням. Ще одна велика і активна область застосування-call-центри, обслуговуючі великий потік клієнтів. Вони використовують їх для підтримки якісного зв’язку зі співрозмовниками. Побутові пристрої - для комп’ютера, для айфона або телефону з блютуз, виконують кілька функцій.
Дешева маленька вушна гарнітура добре підходить для прослуховування музики і спілкування, а мікро розміри роблять її зручною у використанні в будь-яких умовах.
Особливості конструкції
Отже, першою складовою гарнітури є навушники. Вони бувають двох типів:
- відкритий;
- закритий.
Відкриті навушники частково пропускають сторонні звуки. При цьому фахівці по роботі зі звуком стверджують такі пристрої відтворюють звук більш натурально в порівнянні з моделями закритого типу. Останні ж відрізняються хорошою звукоізоляцією. Тому закриті навушники використовуються в шумному оточенні, і особливо в тих випадках, коли потрібно сконцентруватися на прослуховуванні аудіоматеріалу.
Що стосується другого компонента (мікрофона), то в гарнітурах використовуються звукозахоплюючі пристрої наступних типів:
- конденсаторний;
- динамічний.
Конденсаторні мікрофони знайшли застосування на професійних студіях. До того ж вони відмінно справляються із захопленням звуку акустичних інструментів і ударних з великою артикуляцією, таких як хай-хет і райд.
Пристрої динамічного типу здатні витримувати високий рівень звукового тиску, але мають меншу чутливість. Тому вони використовуються в концертній практиці. Крім того, динамічні мікрофони підходять для роботи з гучними інструментами (трубами, барабанами).
Технічні характеристики і види
Сучасні моделі гарнітур можна розділити на такі типи:
- універсальний;
- портативний;
- для прихованого носіння;
- з шумозаглушенням;
- комп’ютерна (телефонна, для планшета.);
- дротова з юсб або роз’ємом типу міні-джек (для смартфона, для для iphone та ін.);
- бездротова (з bluetooth);
- головний з мікрофоном;
- стерео;
- моно (один вкладиш на вухо).
Головними параметрами гарнітури, від яких залежить якість захоплення і відтворення звуку, є частотні характеристики навушників і мікрофона.
Бюджетні міні навушники або вакуумні Вкладиші здатні відтворювати звук в частотному діапазоні від 50 Гц до 16 кГц, незважаючи на те, що виробники іноді розширюють ці межі. Частотний інтервал в моделях високого цінового діапазону зазвичай дорівнює 20 Гц–20 кГц. Що стосується частотного діапазону роботи мікрофона, то тут все аналогічно.
Більшість пристроїв вловлюють звук в діапазоні від 50 Гц до 16 кГц, але професійне обладнання має кращі показники 20 Гц - 20 кГц і більше (професійні вокальні мікрофони, їх вартість в середньому вище). Для роботи в студії найкраща гарнітура - не найгучніша і з динаміком, а з рівними АЧХ мікрофона і навушників для достовірного відтворення і захоплення звуку.
Ще одним важливим параметром є імпеданс (опір) навушників, від якого залежить запас їх гучності. Так, повнорозмірні навушники бувають низькоомні (менше 100 Ом) і високоомні (понад 100 Ом). Перші часто звучать голосніше. Хоча рівень гучності залежить і від напруги на виході аудіо пристрою. Мікрофони ж можуть мати низький, середній або високий опір (менше 600 Ом, 600-10 000 Ом, понад 10 000 Ом), але для них цей параметр не визначає.
На рівень гучності навушників впливає і Чутливість навушників. Найчастіше вона становить не менше 100 дБ. При меншому значенні звук буде тихим, особливо якщо використовувати недорогі навушники не з професійним звуковим або студійним обладнанням, а портативним плеєром або смартфоном. Рівень чутливості мікрофона говорить про те, наскільки тихий звук може вловлювати даний пристрій. Виражається цей параметр в декількох системах (дБ або мВ/Па), і чим він менше, тим менше чутливість мікрофона.
Вибір і покупка гарнітури
При покупці гарнітури потрібно обов’язково звернути увагу на м’якість амбушюрів, так як в них, можливо, доведеться проводити чимало робочого часу. Важливий і вага виробу. Адже у важких навушниках довго просидіти не вдасться. Якщо ви хочете придбати бездротову блютус гарнітуру для мобільного або для пк, то пам’ятайте, що такі пристрої мають дещо слабшими звуковими характеристиками в порівнянні з традиційними дротовими аксесуарами для телефону.
В інтернет магазині музичних інструментів та обладнання muzline.ua представлений великий вибір і проадажа пристроїв від Beyerdinamic, AKG, Sennheiser та інших відомих виробників професійних навушників, які ви можете недорого купити.
Ціна на будь-який товар на нашому сайті стабільна, а кілька разів в сезон вас чекає розпродаж найпопулярніших моделей. Досвідчені консультанти Музлайн завжди раді дати слушну пораду і допомогти підібрати головну дротову гарнітуру за розумною ціною!
Крім того, музичний магазин muzline.ua пропонує:
повну інформацію про всі товарні позиції (описи специфікацій і фото);
офлайн салон в Києві, де купити будь-який товар можна також з доставкою;
оформити замовлення по телефону або по e-mail;
оформити доставку товару кур’єром (Київ, вся Україна);
здійснити оплату замовлення зручним для вас способом (готівковим, безготівковим розрахунком, післяплатою або в кредит).