Нотні зошити

Показати
Сортування
Код товару: 55875
224 грн.
Код товару: 55873
259 грн.
Код товару: 55872
259 грн.
Нотні зошити

Нотний зошит

Спосіб, яким сьогодні записують ноти, відомий кожній людині. Навіть далекі від музики люди знають, як виглядає нотний запис і пам’ятає назви нот. Однак, так було не завжди-і нотація і нотний зошит пройшли довгий еволюційний шлях до сучасного вигляду. 

Потреба записувати твори знаками, як це робиться в літературі, для подальшого багаторазового виконання виникла, ймовірно, тоді ж, коли і сформувалося Музичне мистецтво - написання і виконавство. 

Зошит для нотних записів

Однак довгий час ця потреба не реалізовувалася в силу технічних причин і основним видом музичної діяльності довгий час залишалася імпровізація. Крім того, найчастіше виконавцем творів був його автор - і тільки він надалі міг повторити його або навчити цьому іншого музиканта. Перші спроби записувати музику нотами були недосконалими-зрозуміти графічну символьну запис найчастіше міг тільки той, хто її зробив. 

Коротка історія нотації

У масштабах багатотисячолітньої історії музики нотація, такою, якою ми знаємо її сьогодні, з’явилася відносно недавно, всього кілька століть тому. Це пов’язано з тим, що музика, як наука з власною теоретичною базою, почала осмислюватися також не так давно. Нарівні з математикою музика абстрактна і в теорії - куди складніше, ніж практика виконавства. 

У різні епохи і в різних країнах існували різні способи запису " нот”:

  • у Стародавній Греції-буквена нотація;
  • у середньовічній Європі-несамовитий запис;
  • у Стародавній Русі-крюковий лист.

Розрізнялися і матеріали, на які наносили спеціальні музичні знаки - греки висікали літерні символи на кам’яних плитках і стінах храмів, середньовічні європейські ченці записували невми на пергаментах, а слов’яни – на шматочках берести. Сучасної лінійної розмітки тоді не існувало, тому прочитати старовинні записи і адекватно їх розшифрувати сьогодні неможливо. 

Кардинальна зміна в історії світового мистецтва відбулася в першій половині 11 століття. Італійський монах і музикант-теоретик Гвідо д'ареццо розробив унікальну і досконалу систему сольмізації. Він дав нотам назву і придумав новий спосіб записувати їх - на спеціальних лінійках. Власне, створення першої в історії людства нотного зошита по праву приписує йому ж. 

Сучасна нотний зошит для дітей і дорослих являє собою підшиті в палітурку листи найчастіше формату А4 зі спеціальними лінійками – нотоносцями або так званим нотним станом. Тонких ліній на стані всього п’ять-на них пишуться ноти і знаки зліва направо, а відлік ліній починається знизу вгору. Сама нижня лінія-перша, а верхня, відповідно - п’ята. Знаки нотації, паузи і т. д. пишуть як на лінійках, так і між ними. 

З моменту своєї появи в 11 столітті і до теперішнього часу нотний стан практично не змінився, але спосіб запису творів удосконалювався ще багато років.

Протягом перших кількох століть аж до появи перших друкарських верстатів нотні зошити створювалися і розліновувалися вручну. Найчастіше музиканти робили їх самі для себе. 

Завдяки появі досконалого способу запису до наших днів збереглися зразки чудової старовинної музики, яку виконують і сьогодні. Але про музику давнини ми, на жаль, знаємо занадто мало і можемо скласти уявлень лише за словами істориків-музикознавців. 

Вибір і покупка в музлайн

Нотні зошити для початківців і професіоналів мають деякі відмінності, які стосуються якості і розмірів листів. Відрізняється і ціна. Сьогодні поширені кілька форматів:

  • горизонтальний Альбоми (для запису партитур);
  • вертикальні зошити (для роботи і навчання);
  • дитячий Робочий зошит (з нотами, прикладами, поясненнями).

Нотні зошити - Muzline.ua

Кожен з форматів має свої переваги: 

  • для роботи з великими партитурами добре підходять альбоми з широкими розворотами і нотними станами згрупованими по партіях. 
  • для занять в класі сольфеджіо і теорії музики підходять звичайні зошити зі стандартними одинарними станами, які можна довільно об’єднувати в пари. 
  • для зовсім маленьких дітей добре підходять так звані робочі зошити, розроблені музикантами-методистами. У них надруковані приклади-як потрібно писати ноти і музичні знаки, корисні примітки і веселі картинки і фото, що залучають дітей в процес занять.

У нашому інтернет-магазині Музлайн ви можете купити нотні зошити для навчання і роботи. Ми пропонуємо широкий вибір і прийнятні ціни на будь-які аксесуари для музичних інструментів, музичні подарунки, музичну літературу, а також можливість доставки Ваших покупок по території України.

Ви можете оформити замовлення на сайті магазину Музлайн, а також скористатися допомогою наших консультантів, які дадуть відповідь на всі ваші питання про товар.

Читати повністю