Одиночні тарілки

Тарілки поодинокі в магазині МузЛайн
Неспеціалісту і непідготовленому слухачеві може бути непросто оцінити красу якісного і багатого тембрами звуку ударних інструментів - ритм природним чином затьмарює його прояв в звуці і відволікає увагу на себе. Як відомо, ритмічне почуття одне з базових не тільки для людини.
Сучасна барабанна установка складається з десятка інструментів, серед яких важливе місце займає залізо - поодинокі тарілки. Вони роблять звучання динамічним, яскравим, різноманітним в плані фактури, надають музиці масштабність і грандіозність.
До категорії одиночних тарілок відносяться:
- хай-хети;
- Райди;
- креші;
- креш-Райди;
- сплеші.
Крім них сюди ж можна віднести оркестрові і перкусійні тарілки, гонг, Белли і т.п. їх об'єднує форма, схожість матеріалів і принцип звуковидобування. Але історія розвитку тарілок, як повноцінного інструменту, налічує не одне десятиліття.
Сьогодні можна купити тарілки одиночні від кращих виробників і майстрів, що працюють за власними технологіями. Ціни на тарілки охоплюють широкий діапазон - від декількох десятків доларів за традиційну заводську модель, до декількох тисяч - за штучний кастомовий виріб, виготовлений вручну.
Крізь вогонь і воду
Барабанні, Перкусійні та Оркестрові тарілки виготовляють з особливих металевих сплавів, що містять різні пропорції міді, олова і срібла. Один з найпопулярніших сплавів-дзвонова бронза. Він володіє неповторним звучанням-яскравим, насиченим, дзвінким і довгим соковитим післязвуком.
Існує два технологічних підходи у виготовленні одиночних тарілок:
- кування;
- лиття.
Ковані тарілки мають індивідуальне і не завжди передбачуване заздалегідь звучання, проте вони міцніше і в цілому довше зберігають свої особливі акустичні властивості.
Литі тарілки товщі, але їх поверхня сильніше схильна до пошкоджень - литий метал більш крихкий при тривалих навантаженнях. Відрізняє і їх звучання - до дзвінкості додається особливий металевий "хрускіт", якого не мають ковані інструменти.
Для додання металу міцності і зносостійкості і литі, і ковані тарілки гартуються, і в прямому сенсі слова проходять крізь вогонь і воду, які і народжують неймовірний музичний потенціал інструментів.
Коротка історія створення одиночних тарілок
Перші металеві ударні інструменти по суті своїй не були музичними інструментами в усталеному розумінні. Вони виконували сигнальні функції, і, як і барабан, застосовувалися в армійських і церемоніальних релігійних цілях. До тарілках такого роду відносяться:
- гонг;
- ручні тарілочки;
- бубенці на бубна.
Батьківщиною цих інструментів була Азія, але і в Західній Європі вони набули поширення і шанувалися за гучний, яскравий і ні на що не схожий звук.
У "високій" музиці тарілки вперше прозвучали тільки в першій половині 18 століття і після цього довгий час використовувалися вкрай обмежено. З їх допомогою, як не складно здогадатися, передавався військовий або турецький колорит.
Заново відкрили Оркестрові тарілки імпресіоністи-з їх допомогою вони вони передавали найтонші фактури.
Сплави для одиночних тарілок
Тарілки поодинокі виготовляють з чотирьох сплавів:
- дзвонової бронзи;
- куванням бронзи;
- латунь;
- нейзильбер.
Перераховані сплави - на основі міді в якості головного компонента. А ось відмінності, в тому числі і в звуці, полягають в добавках - цинку, нікелі, сріблі.
На характері звуку тарілок позначаються властивості сплаву і технологія виробництва і додаткова обробка-отвори в тілі тарілки, сліди кування, борозенки і т. п.
Сучасні виробники тарілок прагнули зберегти в секреті особливості матеріалів, з яких вони їх виготовляли, сьогодні це практично не має сенсу. Але так чи інакше показово, що тарілки зі схожих сплавів, але від різних виробників, звучать по різному!
Вибір і покупка тарілок одиночних в магазині Музлайн
В інтернет-магазині музичних інструментів Музлайн можна вибрати і купити тарілки поодинокі за демократичною ціною. В асортименті-учнівські та професійні концертні моделі від світових виробників, що гарантують якість своєї продукції.
Ми надаємо покупцям послуги доставки по території України-тому ви можете оформити замовлення прямо на сайті. Крім того, в Музлайн діють вигідні умови для покупок в кредит або розстрочку - це дуже зручно, якщо ви плануєте придбати кілька тарілок або дорогі інструменти. Оплатити замовлення можна онлайн за допомогою карти українських банків, або готівкою - при отриманні.
Підписуйтесь на сторінки Музлайн в соціальних мережах, щоб не пропустити новини та акції від магазину!