Підсилювачі потужності

Підсилювач потужності в магазині МузЛайн
Підсилювачі потужності - це клас спеціального обладнання, що перетворює сигнал і збільшує його потужність за рахунок використання зовнішнього живлення. Існує кілька типів підсилювачів, що працюють з різними типами частот, і використовують різні принципи перетворення сигналу:
- звуковий;
- операційний;
- вимірювальний.
Детальніше про типи підсилювачів
- Звуковий підсилювач - як зрозуміло з назви, призначений для посилення звукових сигналів. Більш детально про них ми розповімо нижче.
- Операційний-складова частина передпідсилювачів і різних звукових фільтрів.
- Вимірювальний-володіє певними характеристиками для застосування в вимірювальних цілях.
Підсилювачі, розроблені для звукового обладнання, використовуються для збільшення гучності звучання електронних і акустичних інструментів і істотно розширюють можливості їх застосування.
Конструкція і особливості підсилювачів
Звуковий підсилювач-електронний елемент контролю, невід'ємна частина таких пристроїв, як гітарні Комбопідсилювачі, акустичні системи, радіоприймачі, портативні програвачі, телевізори та багато іншого.
До слова, акустичні системи, оснащені підсилювачем, називаються активними і є більш універсальними у використанні. Пасивні акустичні системи не мають підсилювача і потребують додаткового зовнішньому обладнанні.
Для посилення різного типу частот існують і різні підсилювачі. Підсилювач потужності звукової частоти працює в діапазоні 16 до 20 000 Гц, що відповідає чутному людині діапазону частот. Для посилення низьких частот використовується окремий тип обладнання.
Всього існує кілька типів підсилювачів звукових частот:
- ламповий;
- транзисторний;
- гібридний;
- інтегральний;
кожен з яких має свої особливості і характеристики.
Ламповий підсилювач на сьогоднішній день є досить дорогим пристроєм, який застосовується в інструментальних комбопідсилювачах, і надає звучанню додаткову теплу забарвлення. Перші лампи з'явилися ще в 60-х роках, проте сьогодні вони значно вдосконалилися і високо цінуються за надійність і якість. Прийнято вважати, що ламповий «усилок» відтворює найбільш високоякісний звук, що має характерну віддачу і резонансний відгук. Саме тому дорогу професійну підсилювальну апаратуру складають, в тому числі, лампові елементи, що показують кращий результат.
Транзисторний тип підсилювачів широко поширений завдяки великим можливостям і простоті технології. Однак сьогодні він витісняється інтегральними підсилювачами, які мають переваги транзисторних і набагато меншим розміром, за рахунок чого якісним посиленням може володіти навіть саме компактний портативний пристрій.
Інтегральні підсилювачі - поєднання в одному корпусі всіх конструкційних частин, блоку живлення і елементів управління. Це може бути цифровий, транзисторний, ламповий або гібридний усилок – незалежно від принципу, всі ці види можуть видавати якісний стерео звук, великий звукової потужності.
Підсилювач потужності і звук
Якість звучання музичних записів і живих інструментів дуже сильно залежить від якості і потужності підсилювача. Ці два параметри впливають на вартість обладнання, тому хороший звук коштує чималих грошей.
Розглянемо деякі типи підсилювачів в залежності від їх застосування
Інструментальний - призначений для посилення сигналу конкретного музичного інструменту-наприклад, гітари або клавіш. Це може бути, як маленький недорогий "комбік" для домашнього або репетиційного використання, так і цілі звукові каскади, розраховані на масштабні естрадні виступи. Окремі лампові моделі виготовляються в обмеженій кількості, вручну, із застосуванням унікальних матеріалів і технологій, їх ціни на них можу бути виключно високими. І, тим не менш, інструментальні підсилювачі професійного і напівпрофесійного класу залишаються доступними більшості музикантів.
Для обробки всіх інших інструментів передбачено більш просте рішення – універсальний Підсилювач, широкосмуговий за своєю суттю, а також забезпечує повний спектр звучання, як окремого інструменту, так і групи або цілого оркестру. Такий усилок може бути вбудований - для більш зручного перевезення в рековой стійці разом з іншим обладнанням.
Для роботи будь-якої системи оповіщення необхідний трансляційний підсилювач - до нього паралельно, через здвоєний кабель, підключається цілий ряд мовників або динаміків; подібні системи можна бачити в будь-якому великому торговому центрі або громадському будинку.
Окремо варто згадати про переносних акустичних системах. Зазвичай це портативний прилад для прослуховування музики в дорозі. У подібній техніці, як правило, застосовуються низьковольтні підсилювачі, достатні для невеликої потужності. Прилад зазвичай має лінійний вхід для підключення будь-якого гаджета, деякі мінімальні регулювання, і видає подвійний сигнал для досягнення стереозвучання, а низьковольтний підсилювач забезпечує малу витрату енергії і тривалу роботу.
Відомо, що Підсилювач впливає не тільки на якість звуку, але і на його тембр, тому один і той же інструмент, підключений до різних підсилювачів, може мати різне звучання, з більш яскравими частотами певного діапазону. Тому іноді високоякісні концертні підсилювальні системи інсталюють так, щоб високочастотний і низькочастотний сигнали йшли окремо – тим самим, забезпечуючи професійну обробку звуку.
Існує також типи підсилювачів в залежності від технічних особливостей роботи.
Балансний - гарний маркетинговий термін, що має на увазі, що при підключенні застосований Мостовий принцип, в якому два підсилювача функціонують на один канал – створюючи, таким чином, подвійний по напрузі сигнал – що веде до роботи в режимі підвищеної потужності.
Операційні (ОУ)- багатокаскадні, з великим ККД. Має диференціальний вхід і несиметричний вихід. На базі ОУ принципово побудовані такі види усилків, як інвертуючий і неінвертуючий, широко застосовуються в даний час.
Імпульсний - з високим ККД, малою вагою і розмірами, однак по ряду технічних особливостей застосовується тільки для сабвуферів.
Передпідсилювач
Попереднє посилення-міра, необхідна для доведення потужності сигналу до рівня, на якому з ним зможе працювати фінальний Підсилювач. Найчастіше він необхідний для роботи з джерелами слабкого електромагнітного коливання – мікрофонами, гітарними звукознімачами і т. д.
Передпідсилювач дозволяє уникнути виникнення сторонніх шумів, і, до того ж, забарвлює звук додатковими гармоніками. Якісні передпідсилювачі цінуються також високо, як і фінальні підсилювачі.
Вибір і покупка підсилювача потужності в Музлайн
Якісний підсилювач-це раціональне вкладення коштів, особливо, якщо ваша робота зі звуком носить професійний комерційний характер. У нашому інтернет-магазині ви можете порівняти характеристики і специфікації декількох підсилювачів – ми підготували максимально повні описи кожного пристрою.
Перш ніж оформити замовлення, ви можете отримати консультацію нашого фахівця, який допоможе вам вибрати кращий варіант підсилювача, а також зробити покупку. Купити вподобану техніку можна, як на сайті, так і безпосередньо в магазині компанії Музлайн за адресою: Україна, Київ, пр-т Маяковського 43/2.
Ми надаємо офіційні гарантії якості на кожен Підсилювач, а також надаємо послуги доставки на території Києва і всієї України. Протягом декількох днів - за попередньою домовленістю-ваше замовлення буде у вас. Крім того, при необхідності ви зможете скористатися послугами сервісного обслуговування.