Подгріфнікі (струнотримачі)

Показати
Сортування
Код товару: 54857
176 грн.
Код товару: 54856
176 грн.
Код товару: 54855
176 грн.
Код товару: 88997
176 грн.
Код товару: 77368
620 грн.
Код товару: 61414
625 грн.
Код товару: 61415
1 251 грн.
Код товару: 61416
1 366 грн.
Код товару: 65377
1 903 грн.
Код товару: 77367
2 578 грн.
Код товару: 65378
3 112 грн.
Код товару: 54858
176 грн.
Немає в наявності
Подгріфнікі (струнотримачі)

Підгрифники в магазині МузЛайн

Чудовий виразний звук струнно-смичкових народжується практично з нізвідки. Він набирає силу в підлогою дерев'яному корпусі і залежить від поєднання безлічі факторів - майстерності виконавця, якості деревини, з якої зроблений інструмент, властивостей фурнітури і комплектуючих. 

При оманливій простоті скрипки, альти, віолончелі і контрабаси, складові одне велике сімейство, влаштовані досить складно - навіть найнезначніші на погляд обивателя деталі грають важливу роль в звукоутворення.

Подгрифник, або як його ще називають, струнотримач - один з таких елементів.

Він має досить просту і витончену конструкцію і призначений для міцного кріплення струн до корпусу біля основи інструменту за допомогою спеціальної петлі, яка надівається на невелику "гудзик". Він забезпечує не тільки безпосередньо кріплення, але і передачу корпусу резонансу від струн, який виникає, коли по ним проводять смичком. 

Подгрифники, струнодержатели

Види і відмінності

В даний час розрізняють два основних види підгрифків, конструкція яких пройшла випробування часом і практикою:

  • традиційний. Використовуються вже кілька століть. Мають чотири отвори з прорізами. У цих прорізах закріплюються шайбові або петельні закінчення струн. 
  • механічні, або як їх ще називають "машинки". Інженерний винахід нового часу. Повністю або частково оснащені важільно-гвинтовим механізмом для мікропідстроювання.

При цьому сучасні виробники пропонують безліч конфігурацій струнотримачів, - класичні, Комбіновані, з замками або без, - виготовлених з різних матеріалів:

  • деревини твердих порід (чорне дерево, палісандр, самшит)
  • пластика
  • полегшених металів
  • композитний матеріал

Всі вони володіють схожим функціоналом, але мають і відмінності, які стосуються в основному якості виконання, довговічності і вартості. Найдорожчі - дерев'яний, з досконалою механічною частиною і високим рівнем безпеки. Набагато дешевше коштують вироби з пластику. Металеві користуються невисоким попитом, тому що при невмілому поводженні залишають на лаку подряпини та інші дрібні, але небажані пошкодження.

Особливості та застосування

Характер і краса звучання скрипки, або будь – якого іншого смичкового інструменту, в деякій мірі залежать від правильного підбору фурнітури, тому чим легше за вагою струнотримач-тим менший вплив в кінцевому підсумку він надасть на звук. У той же час, на нього припадає чимале навантаження натягу, тому важливо, щоб цей елемент був ще й міцним і надійно закріпленим. 

Музиканти, які грають в оркестрі, де тембр звучання окремої скрипки або альта йде на другий план, найчастіше користуються звичайними сталевими комплектами, які вимагають іншого підходу в налаштуванні - вони повільніше тягнуться, мають високу жорсткість і потребують регулярної мікропідстроювання. Нерідко окрему машинку ставлять під найбільш примхливу струну Мі. Професійні виконавці, як правило, обмежуються використанням максимум двох машинок. 

Для музикантів, які виступають соло під акомпанемент, в пріоритеті тембр їх інструменту. Нерідко з цією метою вони віддають перевагу традиційним жильним струнам, які дозволяють домагатися звуку рідкісної краси. Вони легко налаштовуються кілками, добре утримують лад, швидко обтягуються, тому необхідність використання тримача з механізмом відпадає.
 
А ось в навчальних цілях ідеальні власники з вбудованими чотирма гвинтами підстроювання. Такі тримачі виготовляють з міцних і полегшених матеріалів, вони прості в експлуатації, не потребують особливого обслуговування, довговічні і універсальні. З їх допомогою можна легко відкоригувати лад в межах півтони. Крім того, для них характерна низька ціна.

Купити струнотримач з регулятором мікропідстроювання можна для струн з двома видами закінчень: петля (сіль, ре) і шайба (ля, Мі). 

Підгрифники (струнотримачі) для смичкових

Вибір і покупка в магазині Muzline

В інтернет-магазині Muzline, який знаходиться в місті Києва, Україна, ви зможете придбати підгрифники для смичкових, а так само шпильки для струнотримачів, колки, Підставки та інші комплектуючі для смичкових за вигідними цінами.

У нас представлений широкий асортимент товарів як для початківців скрипалів і віолончелістів, так і для самих просунутих віртуозів!

Купити класичний підгрифок для скрипки, альта або для віолончелі можна в комплекті зі шнурком для кріплення - вартість набору зазвичай нижче, ніж придбання аксесуарів окремо. Вибираючи струнотримач, слід враховувати і розмір інструменту.

Читати повністю