Псалтерій, Псалтир

Показати
Сортування
Псалтерій, Псалтир

Музичні псалтерій, Псалтир в магазині МузЛайн

Незвичайний і рідкісний струнно-щипковий інструмент-псалтерій. Давня історія, ніжне звучання і незвичний вигляд псалтерія це шанс для музикантів-новаторів відкрити нове в музиці і виділиться на тлі традиційних і сучасних інструментів. Ви можете купити його і грати, або використовувати в якості декору інтер’єру. Також паслетрій стане оригінальним подарунком близьким або неординарним сувеніром, привезеним з поїздки.

Народний інструмент псалтерій

Трохи історії псалтерій

Історично псалтерій відноситься до сімейства арф і у різних народів називався по різному: у древніх євреїв звався «невелем», греки називали його «кіфарою» або «магадідою», арабський аналог – «переддень», а слов’янський «гуслі». У кожного народу разом з відмінностями в назвах різнилася і форма інструменту, але принцип конструкції і звуковидобування цих етнічних інструментів дозволяє об’єднувати їх в один вид струнно-щипкових.

Цікаво, що в стародавні греки ставилися до псалтерій зневажливо, вважаючи гру на ньому долею недалеких жінок. Кардинально інше ставлення до цього інструменту у християн в середні століття-на псалтерії проектувалося духовно релігійне розуміння буття людини. 

Десять струн символізували 10 божественних заповідей, а знаходиться зверху резонатор інструменту означав прагнення Земної діяльності людини до небес і Бога.

Конструкція і форма псалтерій

Псалтерій складається з:

  • дерев’яної порожнини трикутної форми-вона підсилює звучання, а також служить опорою струнам;
  • 10 струн, що пропускаються зверху вниз;
  • струнного містка, розташованого в нижній частині верхньої деки;
  • кілкових пристосувань або гачків, за допомогою яких натягуються або послаблюються струни.

Залежно від розміру і тону, псалтерії бувають:

  • альт
  • тенор
  • сопрано.

Грати на псалтерії можна сидячи, наголошуючи нижню частину трикутного корпусу об коліна, або стоячи. Для гри зручно використовувати медіатори або спеціальні плектри, при звуковидобуванні пальцями інструмент звучить тихіше і приглушенней, але чуттєвіше і м’якше.

Псалтерій, Псалтир - Muzline.ua

Вибір і покупка псалтерій в магазині Музлайн

У нашому магазині ви можете вибрати і купити пслатерій та інші етнічні та екзотичні інструменти від ударних, до тамбумажоров. Ми організували сервіс для зручних покупок не виходячи з дому-вам потрібно тільки оформити замовлення, вибравши форму оплати і вказавши адресу доставки. Для вас лояльні ціни і можливість купити музичні інструменти в кредит.

Читати повністю