Смичкові інструменти

Показати
Сортування
Код товару: 60090
30 грн.
Код товару: 86896
36 грн.
Код товару: 54853
43 грн.
Код товару: 54851
43 грн.
Код товару: 60091
44 грн.
Код товару: 59796
47 грн.
Код товару: 88998
53 грн.
Код товару: 60093
55 грн.
Код товару: 60085
71 грн.
Смичкові інструменти

Музичні смичкові інструменти

У різноманітному світі музичних інструментів смичкові займають особливе місце. Найяскравіша представниця сімейства - скрипка - по праву вважається королевою музики за неповторні виразні властивості і акустичну досконалість. Її звучання прикрашає будь-який ансамбль, а віртуозні потенціал практично безмежний!

Смичкові інструменти

Струнні смичкові інструменти пережили багатовікову еволюцію-колись це були недосконалі Народні інструменти, які з часом стали класичними, оркестровими, з приголомшливими експресивними властивостями і технічними можливостями виконавства. 
До групи сучасних академічних струнних входять такі види смичкових інструментів:

  • альт;
  • скрипка (і її електро-версія);
  • віолончель (тембр баритон);
  • контрабас (має найнижчий тембр).

У цю ж групу можна віднести і традиційні народні смичкові Музичні інструменти з Азії, назви яких - старовинний ребаб, двухструнний ерху, кобиз, хуцінь, 2 струнний або триструнний Морін хуур, а також історичні барокові смичкові і щипкові інструменти сімейства ВІОЛ-віола да гамба, віоль д'амур і ін.

Відмітна особливість сімейства сучасних смичкових в тому, що їх сумарний діапазон охоплює всі регістри і поширюється на сім октав, а звук є однорідним в плані фактури. Тому скрипки, альти, віолончелі і контрабас широко представлені в оркестрі в декількох одиницях, і використовуються в квартетах. Чотириструнний контрабас заповнює звучання діапазону низьких частот від контроктави, віолончель звучить в діапазоні від великої до четвертої октави, а скрипки і альти відповідають за середні і високі частоти.

Для концертних виступів використовуються дорогі майстрові і старовинні інструменти, а для навчання краще купити якісні та надійні учнівські моделі, які допоможуть сформувати навик гри, розвинути правильну техніку і уявлення про якісний музичний звук. 

Ціна залежить від типу, якості і в чималому ступені - від імені бренду-виробника. Скрипки і альти учнівського і напів професійного рівня відносно дешеві - до декількох сотень доларів. Віолончелі та контрабаси - великі і дорогі інструменти, покупка яких пов'язана з високими витратами і вимагає додаткових вкладень згодом - на покупку струн для смичкових інструментів.

Екскурс в історію 

Смичкові інструменти, якими ми їх знаємо сьогодні, сформувалися в Західній Європі в кінці XVII століття, а до середини XVIII вже активно застосовувалися в оркестрах, ансамблях і в якості солістів.

Династії майстрів, які працювали над удосконаленням ранніх зразків смичкових-Аматі, Страдіварі, Гварнері та ін., - експериментували з формами і матеріалами для того, щоб досягти максимально якісного і рівного звучання. Ранні зразки смичкових мали лади на грифі, різну кількість струн - від 4 і більше, великі або менші ефи.

Ранніми попередниками скрипок, віолончелей і контрабасів були віола. Від них класичні смичкові отримали головний конструктивний принцип і спосіб звуковидобування. Примітно, що альт з'явився раніше скрипки і по суті став її прототипом, поступившись їй верховенство в оркестрі, і зайнявши місце другої партії.

Про смичку

Говорячи про смичкових, не можна обійти увагу власне смичок, тим більше, що його історія заслуговує окремої розповіді. Так, його класична витончена і дуже зручна модель з'явилася тільки в 18 столітті, через півстоліття після поширення класичних моделей інструментів. До цього смички для скрипок, ВІОЛ і контрабасів були дуже недосконалими-широкі, погано керовані і регульовані, орієнтовані на гру на товстих неоднорідних жильних струнах, вони не дозволяли домогтися великої віртуозності.

З появою сучасних моделей істотно змінився і звук скрипок, віолончелей, альтів і контрабасів. Він придбав більшу кантиленность і чистоту, а завдяки більш високій керованості і скоординованості смичка музиканти змогли розвинути віртуозну техніку невідому музикантам минулого.

Досі смичок залишається основним засобом звуковидобування - їм проводять по струнах, змушуючи їх коливатися і видавати звучання, яке посилюється корпусом. Його контактна поверхня виготовляється з кінського волоса або тонких нейлонових ниток, а тростина, на яку вона кріпиться - з бразильського дерева. Основні властивості хороших якісних смичків:

  • легкість;
  • керованість;
  • гнучкість;
  • міцність.

Вартість хорошого аксесуара може доходити до декількох тисяч доларів і відповідати вартості інструменту!

Експлуатація та догляд

Будь-який музичний інструмент незалежно від виду вимагає дбайливого поводження, але для смичкових це подвійно актуально, тим більше що з часом вони стають тільки краще. 

І маленькі скрипки, і величезні контрабаси необхідно правильно зберігати-в чохлах для смичкових і кофрах, в приміщеннях зі стійкою вологістю повітря, далеко від джерел тепла і протягів. Справа в тому, що тонкі листи дерева, з якого вони виготовлені, швидко пересихають, можуть деформуватися і тріскатися і в кінцевому підсумку втрачають свої унікальні акустичні властивості.

Правила зберігання поширюються і на транспортування - її слід проводитися тільки з використанням кейсів і регуляторів вологості. 

Корпуси інстр-тов (особливо нелаковані) необхідно регулярно очищати від пилу і обробляти поліролями і кондиціонерами, які також оберігають поверхню від пересихання. Але головне-на них необхідно регулярно грати, щоб дерево регулярно відчувало резонанс, який позитивно впливає на стан волокон матеріалу. 

З точки зору конструкції смичкові досить крихкі, тому всяке механічний вплив крім цільового має виключатися - ні в якому разі скрипки/альти та ін.не можна упускати, дряпати або ударяти. Небезпека пошкодження в основному існує при транспортуванні, тому важливо вибирати якісні аксесуари - протиударні чохли з м'якими внутрішніми вставками і фіксаторами. 

Музичні смичкові інструменти

Вибір і покупка в Музлайн

В інтернет-магазині Музлайн можна вибрати і купити струнно смичковий музичний інструмент - у нас продаються сучасні класичні скрипки, альти, віолончелі та контрабаси за досить демократичною ціною. В асортименті представлені учнівські та концертні моделі, зручні та практичні смички, якісні струни, аксесуари та Сурдини для смичкових.

Ми надаємо послуги доставки по території України-якщо ви не можете відвідати оффлайн-магазин в Києві і зробите замовлення на сайті, де представлені всі товари з фото та інформацією про характеристики.

Вибираючи смичковий інструмент, звертайте увагу не тільки на вартість - важливо перед покупкою послухати Його і порівняти хоча б три-чотири моделі. Якщо вам сподобалася дорога модель - ви можете купити її в кредит або розстрочку на вигідних умовах, які надає Музлайн!

Читати повністю