Смички

Показати
Сортування
Код товару: 59739
633 грн.
Код товару: 59738
633 грн.
Код товару: 67080
1 110 грн.
Код товару: 54463
1 348 грн.
Смички

Смички в магазині МузЛайн

Смичок - невід'ємна частина цілого сімейства смичкових інструментів, таких як контрабас, віолончель, скрипка протягом всієї їх історії розвитку від сімейства барокових ВІОЛ до сучасних скрипок. Це спеціальний інструмент для звуковидобування, виготовлений з натуральних матеріалів і впливає на якість звучання.

Скрипкові, віолончельні та контрабасові смички досить сильно відрізняються, проте в основі мають подібну конструкцію. Всі вони складаються з основних частин:

  • тростина;
  • колодка;
  • стрічка;
  • кріплення.

Традиція виготовлення базується на використанні спеціальних матеріалів, перевірених багаторічним досвідом застосування і вдосконалення. Так, тростина або древко, виготовляються з деревини фернамбука і бразильського дерева. Завдяки властивостям цього матеріалу, інструмент володіє міцністю і гнучкістю, витримує натяг стрічки і контакт зі струнами. 

Смички для струнних

Колодка прийнято виготовляти з чорного дерева, яке нерідко прикрашають перламутровою інкрустацією. Стрічка виготовляється з кінського волоса-досить дорогого і цінного матеріалу. Натуральний волосся надає звучанню інструменту характерну фарбу, проте в базових моделях смичків може використовуватися і синтетичний замінник волоса.

Для дорогих моделей зазвичай використовується білий кінський волос, його структура краще підходить для вилучення звуку. Чорний кінський волосся дешевший, його використовують для виробництва бюджетних виробів. Оскільки текстура кожного волоска неоднорідна, для обробки поверхні стрічки використовується каніфоль (спеціальне сухе крихке смолиста речовина), яка проникає між його лусочками – це добре впливає на звучання інструменту.

Для виготовлення найсучасніших моделей також використовують карбонові деталі. Їх головна перевага-міцність і довговічність. Хороший карбоновий смичок від cremona або dorfler прослужить кілька десятиліть. Ціна такого виробу коливається в досить широкому діапазоні, а продаж здійснюється далеко не у всіх магазинах. 

Види і відмінності 

Універсальних смичків, які підходили б різним смичковим інструментам, не існує. В даний час використовуються такі види:

  • скрипковий;
  • альтовий;
  • віолончельний;
  • великі контрабасові;
  • бароковий;
  • електронний.

Основні відмінності між смичками для різних інструментів складають в основному їх розміри і жорсткість, найбільш схожі між собою альтові і скрипкові смички. Найбільші відмінності від сучасних має бароковий смичок, який сьогодні продовжує використовуватися для виконання барокової музики на історично достовірних інструментах – віолах. Він має більший розмір, округлену колодку, більшу відстань між тростиною і стрічкою. Завдяки своїм фізичним властивостям він утворює характерне свербляче звучання, притаманне струнним епохи бароко.

Якість матеріалів-якість звуку

Те, наскільки ретельно зроблений смичок і наскільки якісні матеріали використовувалися для його виготовлення, безпосередньо впливає на якість звучання інструменту. Найбільш істотну роль в цьому відіграють каніфоль і кінський волос.

Для того, щоб смичкова поверхня утворювала краще зчеплення зі струнами, стрічку з кінського волосся натирають каніфоллю – спеціальним смолистим речовиною натурального походження. Хороша каніфоль не розпорошується під час гри і покращує властивості смичка.

Смички - Muzline.ua

Варто відзначити, що хороший якісний скрипковий смичок ручної роботи може коштувати десятки тисяч доларів. Подібні вироби, як правило, виготовляються на замовлення для іменитих музикантів - їх розмір, довжина вивіряються індивідуально. Для повсякденної музичної практики прекрасно підійде звичайний якісний екземпляр - при виборі важливо звертати увагу на якість структури кінського волоса і однорідність древка.

Вага і жорсткість смичка впливають на техніку гри музиканта. Його маневреність і слухняність повинні відповідати рівню його технічної підготовки. Такі параметри, як натяг волоса і жорсткість древка можна регулювати індивідуально – підбираючи найбільш комфортне поєднання.

Вибір і покупка

Вибір смичка залежить від багатьох факторів, найголовніше серед яких – особливості інструменту і фізичні дані музиканта. У нашому асортименті представлені моделі для всіх типів струнних смичкових інструментів. Ми сформували пропозиції у всіх цінових категоріях, щоб задовольнити попит як початківців, так і професійних музикантів.

Інтернет-магазин Музлайн - це місце, де ви зможете порівняти по фото і описам кілька смичків для скрипки, для контрабаса, для альта і навіть для гітари, вибрати і купити аксесуари для них, зробити замовлення за кілька хвилин, вибрати комфортний для себе спосіб оплати і доставки, а також при необхідності скористатися послугами наших консультантів. 

Ми гарантуємо стійку вартість і якість всіх товарів. Продаж музичних товарів в нашому магазині проводиться 7 днів на тиждень без вихідних. Крім того, ми забезпечуємо оперативну доставку замовлень по всій території країни (Київ, Україна) протягом 2-3 робочих днів або в обумовлений індивідуально термін.

Читати повністю