Струни для акустичних гітар

Показати
Сортування
Струни для акустичних гітар

Струни акустичних гітар в магазині МузЛайн

Струна - це невід’ємна частина гітари, без якої гра на інструменті просто неможлива. Найпопулярнішим матеріалом для виготовлення струн є метал. У порівнянні з синтетичними виробами, металеві струни звучать голосніше і яскравіше. Призначені вони для установки на акустичні гітари і електрогітари.

Відрізняються Струнні комплекти по товщині, типу і матеріалу обмотки. Розглянемо кожен з параметрів докладніше.

Струни для гітари акустичної

Поділ струн для акустичної гітари по товщині

Мабуть, найбільш значущим критерієм вибору струн для електрогітари, акустичної гітари і класики є їх товщина. Адже, якщо ви початківець музикант, то грати на наборі великого калібру буде важко. При цьому чим товщі струни, тим щільніше і об’ємніше звучить інструмент. Так, по діаметру і жорсткості струни можна розділити наступним чином: 

  • 9-45 - найтонший і м’який комплект, дає тихе звучання;
  • 10-47-ідеальний варіант для навчання;
  • 11-52-струни середньої м’якості і натягу, золота середина між гучністю і зручністю гри;
  • 12-53-більш гучний набір середнього натягу, який часто ставлять на Акустичні гітари на виробництві;
  • 13-56-жорсткі струни з потужним і насиченим саундом.

Матеріал струн для акустичної гітари

Ділять його на два основних типи: метал і синтетика. Які купити Струни для акустичної гітари-визначає досвідом музиканта, стилем музики, в якому він грає, а також особистими уподобаннями. Коротко розглянемо і порівняємо струни з даних матеріалів. Екзотичні види, такі, як жили тварин, використовувані в давнину, а подекуди і зараз у віддалених від цивілізації куточках, для масового виробництва не використовуються-тому говорити про них сенсу не має.

Синтетичний

Найчастіше виготовляються з нейлону або карбону. Існує думка, що карбонові струни – найкращі, оскільки звучать більш дзвінко. Вони більш м’які і товсті в порівнянні з металевими – тому саме їх вважають за краще початківці музиканти, як більш щадні до подушечок пальців. Залежно від конструкції інструменту, на кінці струни є кулька або петля для кріплення на бриджі. У рідкісних випадках кулька необхідно купувати окремо.

Як правило, існують стандартні калібри (розміри) струн, що входять в набір – однак, звернення безпосередньо в магазин, дає можливість купити їх поштучно, щоб сформувати власний комплект, найбільш задовольняє особистим уподобанням. Виходячи з того, скільки коштують ті чи інші калібри, можна скласти набір, використовуючи як недорогі, так і найкращі струни різних виробників. Оформити свої побажання через інтернет-магазин – відмінний спосіб для тих, у кого одним з важливих факторів у прийнятті рішення для покупки є ціна.

Металевий

Металеві струни відрізняє більш дзвінке звучання, а також менша потреба в періодичній настройці, оскільки вони не так схильні до розтягувань, як синтетичні.

Першу і другу струну виробляють з вуглецевої сталі підвищеної міцності. Вони завжди виконуються без обмотки. Третя струна буває з опліткою або без (в більш товстих комплектах обмотку є). Четверта, п’ята і шоста струни (басові) завжди обплетені тонкими металевими нитками. Тепер пройдемося за матеріалами і характеристиками обплетень:

  • Мідь. Вироби з обмоткою з цього металу відрізняються чітким звучанням, шиплячими басами і характерним червоним кольором. Непоганий бюджетний варіант для повсякденної гри. 
  • Срібна обмотка дає м’яке і трохи змащене звучання. Такі вироби красиво виглядають і не фарбують пальці.
  • Латунь. Дуже дзвінкі струни з жовтим відтінком, які підходять для енергійної гри в ритмічних стилях блюз і рок-н-рол.
  • Бронза. Найпопулярніший матеріал обмотки струн, який дає тепле, чітке і гучне звучання. ДО РЕЧІ, струни з опліткою з фосфорної бронзи мають ще більш теплим звуком і мають приємний рожевий відтінок.

Необхідно відзначити, що для виробництва комплектів струн для 12-ти струнної гітари використовуються виключно металеві струни - як правило, з бронзовою обмоткою.

Тип обмотки струн для акустичної гітари

Струни для акустичної гітари діляться не тільки за матеріалом, але і за типом обмотки, яка буває круглий і плоскою. У першому випадку технологія виробництва не відрізняється високою складністю, тому вартість таких струн відносно невисока. Обмотка являє собою дріт з круглим поперечним перерізом, спірально намотану на сталевий сердечник. Такі комплекти струн звучать дуже дзвінко, особливо коли нові.

Що стосується плоскої обплетення, то вона теж намотується на круглий сердечник, проте сама дріт має прямокутний перетин зі злегка сточеними кутами. Струни з такою обмоткою люблять використовувати професійні музиканти під час запису матеріалу в студії. Причиною тому є практична відсутність неприємного свисту при зміні положення пальців лівої руки на грифі. 

Струни для акустичної гітари - Muzline.ua

При цьому деякі виконавці стверджують, що ці струни звучать не так виразно, як набори з круглою обмоткою, і звук у них трохи приглушений. Зате плоска обплетення не так швидко зношує верхній і нижній поріжки, а також Лади. Плоскі види обплетення показують хороші результати в плані довгожительства, проте є більш складними у виробництві, тому зазвичай на порядок дорожче.

Вибір і покупка струн для акустичної гітари

В інтернет-магазині Музлайн можна придбати Струни для акустичної гітари, ключі для намотування струн, метрономи та інші аксесуари від світових виробників, які гарантують якість своєї продукції. Наші досвідчені консультанти завжди раді дати слушну пораду щодо вибору струнного комплекту та інших гітарних комплектуючих!

Замовити музичну продукцію у нашому магазині ви можете як через сайт, так і по телефону або електронній пошті. Оплата замовлення може проводитися зручним для вас способом (готівковим, безготівковим розрахунком або в кредит). Крім того, ми надаємо можливість оформлення доставки товару.

Ознайомитися з асортиментом струн і аксесуарів до них, а також найширшим переліком музичних інструментів, пропонованих Музлайн, можна, відвідавши фірмовий сайт компанії muzline.ua, а також магазин-виставку за адресою: Україна, м. Київ, проспект Маяковського 43/2, ТЦ»фестивальний".

Читати повністю