Струни для бузуки

Показати
Сортування
Струни для бузуки

Струни для бузуки

Бузукі-цікавий Грецький інструмент, волею долі опинився на батьківщині під забороною і проник у світову музичну культуру незвичайним шляхом - через прохолодну Ірландію. 

Сьогодні бузукі досить популярний в фолк-музиці і використовується різних проектах в якості автентичного інструменту.

Струни до бузуки

Секрет звучання бузукі прихований в струнах. Сам по собі цей інструмент, як і дульцимер, являє собою незвичайний різновид лютні, але має здвоєні металеві струни, що для більшості лютневих абсолютно не характерно. 

Струни для сучасних бузуки виготовляють з металу:

  • срібло;
  • сталь;
  • Нікель;
  • бронза.

В якості сердечника теж використовують метал-розтяжну і міцну сталь. Вибір матеріалів такого роду не випадковий - саме завдяки металу в струнах бузуки звучить впізнавано. Цьому інструменту характерні дзвінкість, яскравість тембру, широкий динамічний діапазон, кришталева чистота високих і насиченість низьких звуків. 

На щастя для власників бузукі, сьогодні практично в будь-якому музичному магазині можна купити струни за демократичною ціною, менш ніж за десять доларів. 

Від жил до срібла-історія струн для бузуки

До проникнення в Європу, бузукі був відомий в Греції, де він і стиль музики, який на ньому виконували, були заборонені владою, але набули широкого поширення в народному середовищі. Це означало, що виробництво інструменту і струн для нього носило кустарний характер. 

Так, в далекому минулому Струни для бузуки, як і багатьох інших струнних інструментів виготовляли з найпростіших наявних у розпорядженні матеріалів тваринного походження-жил і виробленої кишкової тканини. Цей матеріал був міцним на розрив, але звучав тьмяно і давав інструменту вкрай обмежений динамічний діапазон. Пізніше майстри навчилися робити металеву оплетку і бузукі зазвучав яскравіше. 

Сьогодні жильні і кишкові струни залишилися в минулому, а Струни для банджо, мандолін і бузуки почали виготовляти з синтетичних матеріалів і металу. Під синтетичними матеріалами слід мати на увазі неймовірно поширений сьогодні нейлон і відносно новий карбон, які використовуються для виготовлення тонких верхніх струн. 

Вибір струн для бузуки

Вплив на звучання інструменту, якщо говорити про струнах, надають кілька факторів:

  • товщина струн;
  • матеріал;
  • якість обплетення.

Товсті струни надають інструменту обтяжене, щільне звучання і фактурність. Більш тонкі струни звучать дуже яскраво і дзвінко. Оптимальним вважається поєднання тонких і товстих струн, однак з огляду на, що на бузуки вони здвоєні - невідповідність діаметрів струн загрожує пошкодженням інструменту від незбалансованого навантаження на гриф і корпус. 

Що ж стосується матеріалу, то це цілком і повністю справа смаку кожного музиканта. Бронза добре підійде любителям яскравого звуку і щільної середини. Срібна обплетення дає дзвін і хорошу читаність нот верхнього регістру. Сталеві струни додадуть звучанню інструменту більшої експресивності, але зменшать динаміку.

Заміна струн на бузукі проводиться досить часто, тому що спосіб гри і техніка звуковидобування припускають використання твердих плектрів. При контакті з ними, особливо при виразному виконанні з яскравим форте, обплетення струн пошкоджується, і вони швидше приходять в непридатність, втрачають свої музичні якості, чистоту звучання і красу тембру. Нові струни здатні повернути інструменту його душу, тому економити на них не варто. 

Купівля струн для бузуки в Музлайн 

В інтернет-магазині музичних інструментів і аксесуарів для них Музлайн можна купити Струни для бузуки за розумною ціною з доставкою по Києву і території України. У нашому асортименті якісні струни, які довго прослужать вам і допоможуть інструменту звучати красиво і виразно.

Струни для бузуки - Muzline.ua

На нашому сайті ви можете оформити замовлення і оплатити його онлайн картою будь-якого українського банку. Крім того, ви можете зробити покупку в нашому оффлайн магазині, або оплатити товар при отриманні посилки у Вашому місті. 

Підписуйтесь на наші оновлення в соц.мережах і першими отримуйте інформацію про нові надходження в Музлайн, акції, знижки та спеціальні пропозиції для всіх покупців!

Читати повністю