Струни для домри

Показати
Сортування
Струни для домри

Вибір струн для домри

Цей народний інструмент давно вийшов за рамки етносу і популярний у багатьох країнах. Як і у будь-якого іншого струнного інструменту, Струни для домри вимагають регулярної заміни. Підібрати підходящий комплект струн для домри завжди можна в інтернет-магазині Музлайн.

Що таке домра?

Домра - старовинний струнний щипковий інструмент. По суті, це прообраз всесвітньо відомої російської балалайки, на фото добре видно їх схожість. Такий інструмент чудово підходить для початківців музикантів, так як на невеликій кількості струн простіше вчитися грати.

Сьогодні домри стали перспективним інструментом зі своїм неповторним звучанням. Їх звук дійсно легко відрізнити - це яскраві і дуже виразні мелодії, які складно, а то і зовсім неможливо, повторити на інших музичних інструментах.

Таке незвичайне виконання досягається за рахунок сильного натягу струни. Виходить гучний, але швидко загасаючий звук. При цьому тембр інструменту м’який, оксамитовий і, в той же час, насичений.

На домрі встановлюються три, іноді чотири струни. Грають на такому інструменті здебільшого медіатором, але зустрічаються умільці, що видають шедеври пальцями.

Будова домри таке ж, як і У інших струнних інструментів. Вона складається з грифа і дерев’яного корпусу з плоскою верхньою декою. Нагорі передбачені колки. Струни на ній встановлюються, як у гітара: закріплюються внизу і простягаються до кілків.

Виготовляється такий інструмент з якісного сухого дерева довгої витримки. Найчастіше дека виконується з ялини, а інший корпус – з клена або палісандра.

Важливо, щоб всі деталі домри були ідеально підігнані, так як це цього сильно залежить якість звуковидобування. Кращий інструменти робляться вручну, але є і відмінні фабричні моделі. Підібрати такий інструмент завжди можна, відвідавши музичний магазин, такий як Музлайн.

Як визначити, що прийшов час міняти струни?

Поступово струни на домрі виходять з ладу. У проміжках між витками обмотки збирається пил і бруд, а сама струна пошкоджується через безперервного контакту і тертя об лади і поріжок. Також впливає на термін служби струн і використання медіатор.

Визначити зносився інструмент нескладно. У міру виходу з ладу звук струни стає більш тьмяним і приглушеним. Значно втрачається чистота і зменшується натяг. Досвідчений Виконавець чує, що інструмент грає зовсім інакше і втратив свій колоритний окрас.

Однак, не всі власники домр чекають погіршення звучання. Деякі роблять профілактичну заміну струн. Коли ж насправді потрібно цим займатися?

Основний ознаки того, що пора купувати нові Струни для домри:

  • погіршилася стрункість звучання;
  • відчувається фальш;
  • у інструменту тьмяний глухий звук;
  • відбувається швидке загасання флажолетов;
  • струни занадто повільно реагують на повертання кілка.

Багато що залежить від того, скільки часу людина грає на домрі і яка у нього манера гри. Також на струни впливає стан медіатора і самого інструменту. Факторів настільки багато, що струни можуть пошкоджуватися від одного лише рівня кислотності потових виділень музиканта.

Сольним виконавцям рекомендується міняти струни не рідше, ніж раз на місяць. Тим, хто грає у складі оркестру-кожні 3-6 місяців.

В цілому, варто міняти комплект через кілька місяців активної гри. Особливо, якщо на домрі встановлений набір з обмоткою. Це варто робити навіть якщо зовні вона виглядає цілою: справа в тому, що основа в будь-якому випадку отримала досить сильні навантаження і встигла витягнуться.

Своєчасна заміна струн-запорука чистоти і дзвінкості звучання інструменту. Купити відповідний набір не складно: багато інтернет-магазини музичних інструментів, наприклад Музлайн, пропонують такий товар.

Головне-правильно встановити комплект. Кожну струну слід закріпити петлею на відповідній кнопці і протягнути через поріжок. Слідкуйте, щоб струни потрапили у відповідні поглиблення в підставці і безпосередньо верхньому поріжку. Далі кожна струна кілька разів обертається навколо підстави валика кілка для закріплення. Робити це потрібно проти годинникової стрілки.

З чого виготовляються комплекти струн для домри?

Здебільшого для домр застосовуються металеві струни, але іноді можна зустріти і синтетику. Однак, для гри медіатором підходить тільки метал, інакше струни можуть не витримати натягу. Більш того, синтетика звучить на порядок тихіше, що йде тільки в мінус інструменту.

Є певні правила для струн. Так, ре і ля виготовляються зі сталі, а у струни Мі намотується обплетення з іншого металу на основу (керн). Найчастіше вона кругла або шестигранна основа. У ролі обплетення виступають:

  • фосфорна бронза;
  • латунь;
  • мідь.

Латунь і бронза-це варіанти мідних сплавів. До складу першого входить цинк, а другого – олово. Відмінна риса фосфорної бронзи - її антикорозійні властивості, що дозволяють запобігти руйнуванню струн потом. Також такий сплав краще протистоїть зносу від ладів, ніж латунь.

Іноді використовується також і мідна оплетка. Однак, такий варіант виконання виправданий тільки для басових струн, на які намотується товстий шар дроту. В інших випадках такі струни на домру швидко виходять з ладу.

Якщо ж розглядати звучання, то у міді воно більш глибоке і злегка матове. У латуні і фосфорної бронзи – дещо яскравіше. Досить один раз порівнювати звук різних струн, щоб відчути різницю.

Деякі моделі комплектів оснащені додатковим прошарком з шовкової нитки. Це формує більш теплий звук. Якщо інструмент призначений для більш низької тональності, то ставлять все струни з опліткою.

Однак, останнім часом музиканти все частіше відмовляються від таких струн. Не всім подобається матовий звук, більш того, з часом шовк може нерівномірно скочуватися під намотуванням і погіршувати будову струн.

Моделі, в яких немає шовку, засновані на профільному Керні. У нього багатогранна форма, що забезпечує краще зчеплення з обмоткою. При цьому такі струни відрізняються більш яскравим звучанням, максимально наближеним до варіантів без обмотки.

Пам’ятайте: економити на струнах не найкраща затія. Орієнтуючись на вартість ви ризикуєте не тільки втратити в звучанні, але і приректи себе на постійну, занадто часту заміну комплектів. Відвідувати інтернет магазин звертайте увагу на якість виконання. Співробітники багатьох сайтів, таких на Музлайн, готові підказати і допомогти з вибором.

Як правильно підібрати струни і на що звертати увагу?

Перше, що потрібно знати при виборі струн – це вид домри. Бувають трьох і чотириструнні. У перших діапазон від Мі першої до мі четвертої октави, у другої – від сі до мі. Відрізняється у них і лад: у чотириструнних квінтових, а триструнні налаштовуються по квартах.

Існують також підвиди, що відрізняються за звучанням. У один більш яскравий тембр, У інших – приглушений. Так, серед триструнних виділяють бас, альт і піколло, а серед чотириструнних-є ще контрабас і тенор.

В цілому, при виборі струн потрібно спиратися на:

  • кількість;
  • висоту звучання;
  • розмір мензури і силу натягу;
  • матеріал.

Про особливості матеріалів ми говорили вище. Часто саме від використовуваного металу залежить кінцева ціна продукт. Також пропонуються різні Комплекти, які підходять під ту чи іншу тональність інструменту.

Обов’язково приділіть увагу мензурі. Якщо поставити не підходить за цим параметром набір, струни швидше вийдуть з ладу. Справа в тому, що при проектуванні розраховується певна навантаження на керн і якщо вона виявиться більше, то виникає ризик обриву. Більш того, звук стає більш затиснутим. Зменшується чутливість інструменту.

Не варто ставити і комплекти, розраховані на меншу мензуру. Якщо струни занадто м’який, у керна буде недостатнє навантаження. Це тягне за собою погіршення звучання інструменту. Буде неможливо видати досить яскравий і гучний звук.

Купівля якісних струн в Інтернеті

Купити Струни для домри ви завжди можете в нашому онлайн магазин. Ми спеціалізуємося на продажу музичних інструментів і знаємо, як важливо підбирати до них правильні аксесуари. Каталог сайту пропонує хороший товар, виробник яких знають, що потрібно потенційним покупцям. Наші співробітники-досвідчені фахівці, готові в будь-який момент допомогти з вибором і підказати, на що звертати увагу.

У нас ви також можете підібрати сам інструмент, чохол для зберігання, медіатори та інші супутні аксесуари. Пропонуються не тільки домри, а й інші товари, включаючи такі смичкові інструменти, як скрипка. Сайт Музлайн - це місце, де музикант завжди знайде будь-який потрібний товар. Крім того, ми пропонуємо виключно якісну продукцію, тому ви можете не турбуватися про покупку підробок, ваші струни не вийдуть з ладу швидко.

Жителі та гості міста Києва можуть в будь-який момент відвідати наш шоу-рум і вибрати струни домрові потрібного вигляду. Тут не тільки здійснюється продаж, але і видача вже оформлених замовлень. Клієнтам з інших міст надається послуга доставки – охоплення якої-вся Україна. Можлива відправка замовлення післяплатою. Уточнити умови доставки можна на нашому сайті або звернувшись в магазин за контактними телефонами. Також на сайті можна замовивши зворотний дзвінок.

Читати повністю