Струни для гітар

Показати
Сортування
Струни для гітар

Струни для гітари в магазині МузЛайн

Класифікація гітарних струн

Струна  - важливий аксесуар, від якого залежить звучання гітари і якість виконання, тому підходити до їх вибору необхідно досить серйозно. В даному огляді постараємося максимально коротко відповісти на найголовніші питання – «які струни», «з якого матеріалу» і «Де купити».

Гітарні струни

Розрізняють два типи сучасних гітарних струн: синтетичні і металеві.

Синтетичні бувають:

 • нейлоновий
 • і карбонові,

металевий:

 • сталевий,
 • нікелевий,
 • нікельований
 • бронзовий
 • з полімерним покриттям. 

Вибір залежить від того, на який гітара ви граєте, і якого характеру звучання бажаєте від неї домогтися.

Види обплетення гітарних струн

Гітарні струни бувають з опліткою (тяганиною) або без неї. Без обплетення, як правило, використовують тільки найтонші: першу, другу, рідко третю. Існує 4 види обплетення:

 • плоска - найбільш приємна і зручна на дотик, не видає свист, береже Лади, але має глухий приглушений звук.
 • кругла - при зіткненні з пальцями струни свистять, дуже дзвінкі, але швидко зношуються, вимагають постійного догляду: після кожного використання рекомендується протирати сухою м’якою ганчіркою.
 • напівкругла-проміжний варіант між першими двома, струни не свистять і довше зберігають дзвінкість, не так деформують накладку грифа і поріжки ладів.
 • гексагональна-завдяки щільному контакту обплетення з сердечником, перетин струни утворює форму шестикутника. 

Гексагональна обплетення володіє хорошими характеристиками звучання, але через свою гострореберної форми веде до швидкого зносу ладів, тому застосовується в основному на струнах для бас-гітар, грифи і лади яких спочатку могутніше, ніж у гітар звичайних. 

Довжина струн

Гітари різних виробників і моделей мають різні розміри – в даному випадку маються на увазі не тільки моделі і види гітар, але і довжина мензури, яка може бути стандартною або укороченою. На цей параметр не варто звертати особливої уваги, оскільки струни випускаються, як правило, універсальної довжини, яка розрахована на будь-яку мензури.

Калібр струн для гітари

Діаметр струни вимірюється в дюймах, точніше, в тисячних його частках. Маркування на упаковці комплекту "9-42 «означає, що перша струна – » дев’ятка" товщиною 0,009 дюйма, а остання, найтовстіша, Басова, має діаметр 0,042.

Чим товщі струна, тим сильніше її натяг і тиск на гітару, тому для м’якої гри з наявністю підтяжок рекомендується використовувати варіанти з легким натягом 9-11 з маркуванням light або superlight, а для більш щільного і потужного звучання – струни 12-52 і товщі. Особливо популярні великі товщини у важкому року, де гітаристи часто грають в зниженому ладі (дропе), що послаблює натяг струни.

Багато музикантів люблять експериментувати з калібром, використовуючи різні струни з різних наборів. Маючи можливість замовити поодинокі екземпляри різного калібру, ось так поштучно можна зібрати абсолютно унікальний набір на свій індивідуальний смак.

Синтетичні струни

В основному, використовуються на класичній гітарі, оскільки Звукознімачі технічно не вміють зчитувати вібрації з полімерів, тільки з металу. Синтетичні струни зазвичай виготовляються з нейлону або карбону. 
Перші дві, а іноді і третя, нейлонові струни-гладкі, інші покриваються тяганиною з різних видів металів.
 
Струни з карбону міцніші і дзвінкі, але, як і нейлонові, схильні до підвищеного розтягування, особливо на початковому періоді експлуатації, що вимагає від них частого підстроювання. З іншого боку, дані струни-більш м’які, ніж металеві, і більш щадні по відношенню до пальців музиканта. Багато викладачів рекомендують початківцям гітаристам починати саме з синтетичних струн на акустичних гітарах.

Металеві струни

Застосовуються на акустичних, електроакустичних і електрогітарах.  Для перших, в основному, використовують бронзові струни або з фосфорної бронзи. Так називається сплав міді та олова з додаванням фосфору.

Задля електроакустичних гітар і електрогітар використовують нікелеві, сталеві нікельовані струни, а також струни з полімерним покриттям, що продовжує термін життя струни в 3-5 разів. При цьому варто знати, що навіть найкращі полімерні покриття погіршують звукові характеристики, як би не намагалися деякі виробники переконати нас у зворотному.
 
Матеріал, з якого виготовлені різні типи струн, також значно впливає на їх звучання і вартість. Так, нікелеві коштують відносно недорого, проте за звучанням і тривалості служби в багатьох аспектах поступаються сталевим. В середньому, ціна набору сталевих струн приблизно на 30-40% вище.

Струни для гітари - Muzline.ua

Також слід згадати, що деякі фірми-виробники випускають красиві різнокольорові струни-іноді навіть світяться в темряві неоновими відтінками. Вони коштують дорожче, ніж звичайні, але подібна забарвлення на звук практично не впливає, ні в гіршу, ні в кращу сторону.

Вибрати і купити Струни для гітари в магазині Музлайн

Чим дорожче струни, тим краще у них звук і менше знос. Проте, фактор ціни не є основоположним у виборі-від того, скільки коштують струни, далеко не завжди залежить їх якість і комфортність гри. Все залежить від особистих переваг гітариста, його тактильних відчуттів, вимог до звучання і живучості струн.

Щоб вибрати найбільш підходящий по товщині і покриттю комплект, потрібно випробувати його в справі, оскільки будь - які відгуки-всього лише чиїсь суб’єктивні думки. На підставі багаторічного збірного досвіду сформувався список марок, що пропонують кращі якісні гітарні струни

Зрозуміло, даний список не є остаточним, але, на думку багатьох авторитетних професійних музикантів, саме даним виробникам найкраще довіритися у виборі, оскільки якість їх продукції перевірено не одним десятиліттям.

Інтернет-магазин Музлайн, один з небагатьох ресурсів в Україні, де можна купити практично все, що може задовольнити навіть найвимогливіший музичний смак, пропонує найширший якісний і ціновий асортимент гітарних струн: від бюджетних до елітних, для всіх видів гітар і бас-гітар. 

Тепер купити вподобаний товар в Музлайні стало ще простіше: Виберіть товар, натисніть кнопку "купити" або» Кредит", і ми оформимо вашу покупку в лічені хвилини. За бажанням покупця, здійснюється доставка по всій Україні.

Також, щоб особисто ознайомитися з багатим асортиментом музичної продукції, наявної в наявності, пропонуємо відвідати наш магазин за адресою: м.Київ, пр. Маяковського 43/2, ТЦ фестивальний.

Читати повністю