Струни для контрабаса

Струни для контрабаса
Навряд чи знайдеться людина, яка зможе залишитися байдужим, почувши звучання контрабас. Його струни виробляють чарівний чарівний тембр, пробуджують потенціал, прихований в дереві корпусу, змушують вібрувати кожну молекулу повітря в просторі. Він здатний заповнити своїм звучанням і серця слухачів. Цей інструмент активно використовується в джазовій, естрадній та академічній оркестровій музиці, він нерідко використовується як солюючий, але прекрасно справляється з мелодійним і ритмічним акомпанементом.
Струни для контрабаса - такий же важливий елемент інструменту, як і резонаторний корпус. А їх якість безпосередньо впливає на якість його звучання. Тільки хороші струни і якісний корпус разом здатні зробити той магічний звук, який так цінується музикантами і слухачами у всьому світі.
Виробництво та особливості
Контрабас - досить старовинний інструмент, що з'явився практично одночасно з альтом і віолончель, стрімко еволюціонувавши з басової барокової віоли. У ті часи (а це приблизно XVII - XVIII століття) Струни для цього інструменту виготовляли з жил домашніх тварин – молодих кіз і овець. Цей матеріал мав ряд переваг:
- міцність;
- еластичність;
- розтяжність;
- хорошими акустичними властивостями.
Ці якості матеріалу дозволили використовувати його для виготовлення різних по товщині струн, що витримували тривалі навантаження натягу, а також здатних видавати гарний музичний звук. До слова, струни з натурального тваринного волокна мали вельми специфічне звучання-глухувате при грі пальцями і сипле при грі смичком. Сьогодні його можна почути нечасто-в основному на фестивалях автентичної старовинної музики, де музиканти відтворюють достовірний епосі звук і манеру виконавства.
Аж до початку ХХ століття майстри використовували переважно жильний матеріал для виготовлення струн, однак поступово, завдяки вдосконаленим технологіям обробки металів, стали експериментувати з обплетення, а пізніше і з металевими сердечниками.
Обплетення для струн виготовлялося з в основному з кольорових металів:
- Нікель;
- бронза;
- срібло
та інших видів, властивості яких природним чином відбивалися на звучанні інструменту. Для виготовлення сердечників також почали застосовувати інші матеріали-сталь, а пізніше нове в ті часи синтетична речовина - нейлон.
Звучання і характер
Характерний тембр контрабаса обумовлений довжиною і товщиною струн, натягнутих на гриф величезного резонатора. Струни в даному випадку використовуються для розгойдування повітря всередині резонатора і для створення резонансу в дереві. Разом ці два параметри і створюють звук. Більш тонкі струни не змогли б "розгойдати" такий великий корпус. Товсті, виготовлені спеціально для контрабаса, справляються з цим завданням цілком успішно, проте гра на цьому інструменті вимагає істотного фізичного зусилля, тренованості і витривалості.
Звук контрабаса не відрізняється великою гучністю, особливо при грі пальцями. Смичком на ньому грають в основному в оркестрі, і в цьому випадку Динаміка інструменту дійсно розширюється, з'являються нові виразні можливості. Не дивлячись на протиріччя, що стосуються гучності звучання контрабаса, його звук цінується, перш за все, за обсяг, ясності і чисту інтонацію в низькому регістрі. По суті, це єдиний струнний інструмент, здатний виробляти звук такого характеру.
Заміна та догляд
Струни для контрабаса змінюють рідко з кількох причин.
- По-перше, їх досить складно встановлювати і інструмент погано переносить перепад навантаження при знятті і установці нових струн.
- По-друге, вартість струн для контрабаса дуже висока - вони складні у виробництві, вимагають великого обсягу якісної і дорогої сировини.
- По-третє-вони володіють високим запасом міцності і довговічності і при якісному догляді прекрасно звучать протягом багатьох років.
Вибір і покупка - кращі комплекти, стабільна ціна в Музлайн
У нашому інтернет-магазині представлені кращі професійні Струни для контрабаса, які підійдуть як професійному, так і учнівському інструменту. Також в магазині Музлайн Ви зможете знайти і купити всі необхідні аксесуари для контрабасів-стійки для смичкових, Звукознімачі для смичкових, смички, а також інші музичні інструменти - Гітари, балалайки, скрипки та ін.
У Музлайн є все, що необхідно для занять музикою та гри на контрабасі, тому вам не доведеться витрачати додатковий час на пошук струн і аксесуарів для вашого інструменту.