Струни для скрипки

Струни для скрипки
Якісні Струни для скрипка, електроскрипки - запорука чудового кантиленного звучання королеви інструментів і багато в чому такий же важливий фактор, як і майстерність виконавця. Протягом історії розвитку скрипки майстри експериментували саме з ними, використовуючи для їх виготовлення різні матеріали і техніки обробки.
В даний час скрипкові струни виготовляють як з натуральних, так і синтетичних матеріалів – різниця в звуці мінімальна і проявляється в залежності від якості і потенціалу самого інструменту.
Історія однієї струни
Скрипка має довгу історію і досить давнє походження – сімейство струнних смичкових інструментів поширене в десятках країн і коріння його йдуть століття. При виготовленні струн для цих інструментів традиційно використовувалися:
- жили тварин;
- кишкова тканина;
- метал;
- кінський волос.
Більшість натуральних матеріалів, таких, як волокна з хвоста і гриви коня, останні кілька десятиліть практично не застосовують для виготовлення струн. Хоча той же кінський волос використовують в якості основного матеріалу для смичкової стрічки.
Виняток становлять сполучні тканини тваринного походження-жили і кишечник домашніх тварин (овець, кіз). Майстри цінують їх властивості і звук, який вони дають. Крім того, ці натуральні матеріали значно дешевше синтетичних, міцніше на розрив, еластичніше. В даний час їх використовують для виробництва струн преміум-класу для дорогих скрипок.
В даний час альтернативою натуральним струнам для смичкових інструментів є вироби з синтетичних матеріалів, повністю імітують властивості тваринної сполучної тканини. З точки зору звуку такі струни не поступаються натуральним, але багато іменитих скрипалі все ж вважають за краще використовувати традиційні, оскільки на дорогих майстрових інструментах саме вони виробляють тепле, м'яке і насичене звучання.
Нове слово в історії скрипки
Кілька років тому в Японії майстром і вченим-медиком Сігеесі Осаки були створені унікальні скрипкові струни з натуральної блакитної павутини.
Відомо, що павутина володіє величезним запасом міцності – в порівнянні зі сталлю аналогічного діаметру. Крім того, вона більш еластична, ніж та ж сталь. Скориставшись поєднанням цих двох факторів, а також тим, що павутина дуже зносостійка, майстер створив унікальні Струни для скрипки – міцні, легкі і довговічні. Їх звучання виявилося неймовірно тонким, польотним і наспівним. Їх гідності оцінили кращі скрипалі світу.
Єдиним їх недоліком є невеликий динамічний діапазон і менша міцність на розрив, ніж у жильних виробів. Доопрацювання технології відбувається в даний час і зовсім скоро на ринку з'явиться новий вид скрипкових струн – ймовірно, кращий компроміс між натуральними і синтетичними струнами.
Лад і звук
Сучасні скрипки мають чотири струни різної товщини, налаштовані в послідовності Мі-ля-ре-соль. Струни кріпляться до кілків на грифі і через підставку проходять до підгрифку, на якому фіксуються наглухо.
- перша: Мі другої октави. Називається "Квінта", виготовляється з металу.
- друга: Ля першої октави. Виготовляється зі спеціального металевого сплаву або жил тварини.
- третя: Ре першої октави. Натуральна з алюмінієвою опліткою.
- четверта: сіль малої октави. Натуральна, з срібною опліткою.
Кожна з струн має свій характер і звучання. Перша-сама дзвінка і співуча, друга-має матовий глухуватий тембр, третя – звучить м'якою і насичено, четверта – має низький, густий тембр, що розкриває характер інструменту.
Догляд та очищення
Скрипкові струни змінюють нечасто. По-перше, тому що в порівнянні зі щипковими їх знос набагато нижче, а по-друге, вироби таких відомих фірм, як томастік і пірастро відрізняються підвищеною міцністю і стійкістю до корозії. Їх вартість вище середньої, але плюс в тому, що їх продає практично будь-який інтернет магазин струн для скрипки.
І тим не менш, струни потребують елементарного догляду. Він полягає в регулярному очищенні струн і захисту їх від вогкості.
Для очищення металу можна використовувати спеціальний рідкий засіб-очищувач і м'яку тканину. Нею ж можна видаляти вологу після кожного заняття, перед тим, як класти скрипку в кейс.
Вибір і покупка в Музлайн
В інтернет-магазині Музлайн ви можете вибрати і купити комплект струн для скрипки з широкого асортименту брендів-pirastro, thomastik, d addario та ін., - який ми підібрали для скрипалів будь-якого рівня підготовки. Наш фахівець допоможе вам підібрати кращі струни, а також оформити замовлення на сайті, якщо ви хочете придбати їх через Інтернет.
Наш офлайн магазин в місті Київ працює без вихідних і перерв - у нас проводиться продаж професійної звукової техніки та музичних інструментів для музикантів всіх рівнів, переважає стійка ціна на всі товари і надається офіційна гарантія якості від виробника.
Ми здійснюємо доставку в Україні в максимально короткі терміни і даємо гарантію якості на всі товари, представлені в нашому каталозі.