Струни для смичкових інструментів

Показати
Сортування
Код товару: 60090
30 грн.
Код товару: 86896
36 грн.
Код товару: 60093
55 грн.
Код товару: 60085
71 грн.
Код товару: 60086
83 грн.
Код товару: 86897
89 грн.
Струни для смичкових інструментів

Струни для смичкових інструментів в магазині МузЛайн

До сих пір в музичних колах не вщухають суперечки про те, що робить більший вплив на звучання струнного смичкового інструменту - його якість або майстерність виконавця. Зрозуміло, важливо і перше, і друге, але кожен музикант з упевненістю скаже, що не варто нехтувати струнами. 

Якісні струни-джерело наспівного звучання смичкових інструментів. Протягом століть майстри експериментували з матеріалами для струн і техніками обробки. Для виготовлення струн для народних інструментів, в тому числі смичкових довгий час використовувалися:

  • жили і кишкові тканини тварин;
  • волосся з кінського хвоста;
  • метал.

Струни для сучасних смичкових інструментів роблять в рівній мірі з натуральних і синтетичних матеріалів, які дають мінімальну різницю в звуці.

Струни для смичкових інструментів

Струни з волосся залишилися в далекому минулому, так як звучали вони тихо і швидко приходили в непридатність.А акустичні властивості натуральних тваринних тканин цінуються і донині. Їх використовують для виробництва струн для дорогих інструментів і сьогодні.

Вся справа у властивостях матеріалу - він недорогий, міцний і розтяжний, еластичний і дає чудове звучання, особливо, якщо інструмент знаходиться в умілих руках.

Синтетичні струни в сучасних умовах стали ще більш дешевою і практичною альтернативою струна з натуральних матеріалів. У плані звучання вони не поступаються натуральним, але і не можуть їх замінити - досвідчені музиканти стверджують, що різниця між цими двома типами струн відчутна і істотна. Так чи інакше, кожен скрипаль або альтист самостійно вибирає, які Струни для смичкових інструментів купити, спираючись на свій смак і ціну струн. 

Струни для скрипок і альтів

Характер і тембр звучання таких інструментів, як скрипки і альти, залежить саме від струн. У разі цих двох інструментів різниця між струнами полягає в довжині і товщина, але вона не настільки значна, як наприклад, різниця між струнами контрабаса і віолончелі.

Струни для альта і скрипки виготовляють з натуральних і синтетичних матеріалів-кишкової тканини і жив овець або кіз, нейлону, шовку, металу і т.д. За рахунок різниці в товщині, альтові струни звучать нижче і глуше скрипкових. 

Обплетення для альтових і скрипкових струн надає їм дзвінкість і чистоту - струни без неї звучать тихіше і більш сипло, тьмяно. Як матеріали для обплетення струн використовуються такі метали:

  • бронза;
  • сталь;
  • Хром;
  • срібло;
  • Нікель. 

Сьогодні метал використовується не тільки для виготовлення обплетення, але і в якості сердечника, потіснивши кишкові і жильні струни. 

Струни для віолончелей і контрабасів 

Звучання віолончелі, почувши одного разу, неможливо забути. Йому притаманні глибина і неповторна оксамитова фактура, яка досягається багато в чому завдяки струнам і їх взаємодії з деревом корпусу. 

Як і для скрипок і альтів, Струни для віолончелей раніше виготовлялися з матеріалів тваринного походження. Сьогодні на їх місце прийшла синтетика і метал - більш дешеві і прийнятні з етичної точки зору матеріали. Металеве обплетення на віолончельних струнах ошліфовується для того, щоб збільшити площу контактної поверхні і поліпшити акустичні властивості самих струн і інструменту в цілому. 

Струни для контрабаса - найдовші, товсті і міцні в сімействі струн для смичкових інструментів. Вони витримують колосальну напругу і при цьому забезпечують чудове звучання. 

Струни на контрабасах змінюють досить рідко - в силу їх вартості і довговічності, а також через те, що інструменту шкідливі такі перепади навантаження, що виникають при знятті струн. 

Контрабас-старовинний інструмент, і аж до початку ХХ століття для виготовлення струн для нього майстри використовували жильний матеріал. Пізніше почали застосовувати оплетку з нікелю, бронзи і срібла, щоб зробити струни такими довговічними, як сьогодні, і більш звучними. Сьогодні для виготовлення сердечників як і раніше використовують сталь і нейлон значної товщини - тонкі струни з натурального матеріалу просто не в змозі "розгойдати" такий великий корпус і змусити його в прямому сенсі слова співати. 

Струни для смичкових - Muzline.ua

Вибір і покупка струн для смичкових інструментів

В інтернет-магазині музичних інструментів і аксесуарів Музлайн можна вибрати і купити Струни для смичкових інструментів від провідних виробників галузі, що мають багаторічний досвід виготовлення якісних струн. 

На нашому сайті ви можете вибрати Струни для скрипок і альтів, віолончелей і контрабасів учнівських і концертних моделей. Оформляючи замовлення, виберіть зручний спосіб оплати-готівкою або онлайн-і доставку у ваше місто. Ми співпрацюємо з надійними службами доставки, тому ваша покупка приїде у ваше місто протягом одного-двох днів з моменту оформлення замовлення. Якщо ви живете в Києві-відвідайте наш оффлайн-магазин, який працює сім днів на тиждень без вихідних! 

Читати повністю