Струни для віолончелі

Струни для віолончелі
Звучання віолончелі прочарує з перших нот-насичений густий тембр огортає, оксамитова фактура звуку заповнює весь простір навколо віолончелі. Це звучання-результат поєднання властивостей дерев'яного резонатора і струн. При цьому якість струн нерідко є визначальним фактором, що впливає як на характер звучання, так і на виконавські можливості музиканта.
Хороші струни типу томастик сприяють віртуозній грі і створюють якісне передбачуване і контрольоване звучання. Струни низької якості здатні зіпсувати звук навіть найкращого старовинного розіграного інструменту.
Довга історія - від жив до металу
Струнні інструменти, поряд з ударними і духовими – один з найдавніших типів музичних інструментів. Тому історія музичної струни налічує не одну сотню років. Як і музичні інструменти, струни пройшли складний еволюційний шлях, так як з розвитком музики вимоги до них постійно підвищувалися. Від якості струн залежала і залежить техніка гри і можливості музиканта в інтонуванні, голосознавстві, віртуозності.
Протягом чотирьох століть існування віолончелі, Струни для неї виготовлялися з натурального матеріалу тваринного походження – жил і кишкових волокон тварин. Найбільшою популярністю користувалися струни з кишечника молодої вівці і кози. Вони володіли:
- неймовірним запасом міцності;
- еластичність;
- розтяжність;
- довговічність;
- хорошими акустичними властивостями.
Ранні зразки струн з тварин жив найчастіше не мали обплетення, і видавали дуже характерне сиплувате глухе звучання, з обмеженим динамічним діапазоном і специфічним тембром. Віолончелі (а точніше віоли) з такими струнами могли звучати лише у множині складі і як сольні інструменти в ті часи використовувалися вкрай рідко. Майстри і музиканти, які використовували струни з жил тварин, зіткнулися з низкою проблем.
Головна з них стосувалася пересихання і розривів жив. Тваринні тканини в силу природних причин дійсно швидко втрачали вологу і ставали ламкими. Щоб вирішити цю проблему, майстри винаходили способи обробки сировини, що дозволяли «законсервувати» матеріал, і зберегти його еластичність і розтяжність на більш-менш тривалий термін.
Пізніше необхідність зробити звук віолончелі більш яскравим змусила майстрів експериментувати з матеріалами і вдосконалювати склад струн. Так з'явилася тонка і щільна металева оплетка, яка до наших днів пройшла шлях поліпшення і використовується сьогодні повсюдно.
Варто відзначити, що жильні струни без обплетення сьогодні встановлюються тільки на барокові інструменти для відтворення достовірного звучання і автентичного виконання музики барокової епохи.
У ХХ столітті використання виключно жильних струн виявилося непрактичним, а пізніше – ще й негуманним по відношенню до тварин з точки зору багатьох музикантів. Тому були створені набагато кращі струни з нейлону, а пізніше-і з металу зі шліфованою опліткою. Їх вартість, до того ж, виявилася ще нижче в порівнянні з жильними.
Звук і характер, тембр і фактура
Залежно від типу матеріалу, з якого виготовлені Струни для віолончелі, змінюється і її звучання. Оптимальним на сьогоднішній день вважається поєднання металевих і жильних струн. Чисті оброблені жили використовуються вкрай рідко-на дорогих інструментах.
Учнівські віолончелі нейлоновими і металевими струнами, які виробляють якісне кантиленное і чисте звучання, але коштують не так дорого, як натуральні, не вимагають частої заміни і будь-якого спеціального догляду.
За специфічний низький регістр і насичений густий тембр інструменту відповідають товщина струн і співвідношення її з довжиною, тому комплект для іншого інструменту для віолончелі не підійде - тонкі струни будуть звучати занадто тихо, а більш товсті при установці можуть пошкодити інструмент через високого тиску на гриф і струнотримач.
Вибір і покупка в Музлайн-що варто знати
Професійні Струни для віолончелі змінюються не так часто, як на інших смичкових інструментах. Вони володіють високим запасом міцності, довго зберігають свіжість і жвавість звучання. До того ж, вони досить недорого коштують.
У нашому інтернет-магазині ви зможете знайти і купити струни, оптимально підходять для вашого інструменту - ми сформували асортимент для музикантів будь-якого рівня з продукції брендів thomastik, d'addario, larsen та ін.
Ми надаємо послуги доставки Ваших покупок по всій території країни (Київ, Україна), тому ви можете зробити замовлення на нашому сайті, перебуваючи в будь-якому місті. Ціна доставки обговорюється індивідуально і залежить від обраної поштової служби.