Цимбали

Показати
Сортування
Код товару: 60503
29 526 грн.
Цимбали

Цимбали в магазині МузЛайн

Струнний інструмент з зачаровуючим, кристально металевим звуком-цимбали. Навчиться грати непросто, але зусилля і наполегливість окупаються багаторазово: звучання цимбал надзвичайно образно і багатовимірно, Виконавець на емоційному рівні спілкується зі слухачами, передає через мелодію образи і настрій. І якщо ви хочете освоїти цей дивовижний інструмент, варто купити цимбали і відкрити новий світ музичних можливостей.

Хордофонам, до яких відносяться цимбали, за скромними прикидками істориків, близько 6 тисяч років. Знайдено зображення струнних на шумерських і вавилонських артефактах і пам’ятках культури. Відомий народний китайський інструмент» чжу", формою, конструкцією і манерою гри нагадує цимбали. А індійський "ванн вин" вважається предком сучасних цимбал. 

Цимбали

Він потрапив до Європи разом з циганами, які у себе на батьківщині ставилися до музичної касти будинок. З виходом циган з Індії цимбали поширилися по всій Європі: Білорусії, Молдавії, Румунії, Угорщини, Україні, Словаччині і тд. Родичами цимбал на Україні є кобза і бандура, в Середній Азії – узбецькі цимбали «чанг», а в Росії – гуслі.

Найбільшого поширення цей музичний інструмент отримав все-таки на Україні. Тут розрізняють три виключно українські різновиди цимбал:

 • Бойківські (розмір деки 35-45 см, грають стоячи);
 • Гуцульські (розмір деки 60-90 см, грають сидячи або стоячи, підвісивши інструмент на ремені);
 • Подільські (розмір деки 50-60 см). 

на цимбалах першого виду грають зігнутим вербовим прутиком, а на других і третіх – спеціальними паличками. 

Форма і конструкція цимбал

Конструкційної опорною частиною в цимбалах є масивне дерев’яна основа у формі трапеції. На бічних частинах встановлені штирі-кілки, на яких закріплені струни. Від довжини струни залежить висота звуку, тому на площині деки інструменту є спеціальні поперечні містки-підставки, що ділять струни по музичних інтервалах на ділянки.

Грають на цимбалах спеціальними паличками з розширеннями у вигляді лопатей на кінцях, і віртуозного виконання одного музиканта вистачає для створення барвистої і багатогранної композиції.

Види цимбал

Сучасні модифікації цимбал розділені на дві групи: 

 • автентично народні;
 • інструменти для професійної академічної гри.

Ці два види, не відрізняючись за принципом звуковидобування, різні конструктивно і функціонально.

Народні цимбали відрізняються порівняно невеликими габаритами і спрощеним будовою. На поверхні деки є 2 (максимум 3) містка: басовий і голосовий. Вони ділять звучать ділянки струн на квартові і квінтові проміжки. 

У народних інструментів звукоряд діатонічний в 2 або 2,5 октави (від до першої до ми другої). Народні музиканти-цимбалісти дотримуються строгих технік-правою рукою грається основна мелодія, ліва заповнює гармонійну і ритмічну «промальовування» композиції.

Габарити цимбал

 • паралельні сторони трапеції-Нижня основа 70,5 - 115 см, і верхнє 51-94 см;
 • боковини довжиною 25,5-40 см;
 • товщина 3,3-9,5 см.;
 • ширина 23,5-38 см.

Грають на народних цимбалах або сидячи, покладемо інструмент на коліна, або стоячи, підвісивши через шию на ремені. Палички використовують жорсткі дерев’яні, без обшивки м’якими тканинами для більш яскравого і виразного звучання.

Концертні цимбали для професійної гри більше і складніше. У них шість підставок, що ділять струни на додаткові інтервали-Квінти, терції і секунди. Октавний діапазон від соль першої октави до сі третьої, а звукоряд повністю хроматизований.

Розміри концертних цимбал:

 • довжина підстав: нижнє 100 см нижнє, верхнє 60 см;
 • бічні сторони 53,5 см;
 • товщина 6,5 см;
 • ширина 49 см.

Перші концертні цимбали були зроблені угорським майстром для двору угорського короля в кінці XIX століття, і з тих пір постійно вдосконалюються і модифікуються (за ними так і закріпилася назва «угорські»). Саме в концертних був вперше застосований демпферний привід, що використовується в інструменті досі. Великим любителем концертного вигляду був Ф. Ліст, який використовував їх у ряді своїх творів. В даний час концертні цимбали практично повністю витіснили своїх народних братів з академічної програми викладання. 

Для варіативності в звучання музиканти-професіонали користуються паличками декількох видів. Це або прості з дерева, або палички, обшиті м’яким фетром з ватяними прокладками на лопатях – в залежності від потрібного звучання, приглушено м’якого або детального і дзвінкого, музикант змінює їх в процесі гри. Через масивність, концертні цимбали встановлюються на спеціальні стійки і підставки. Для довгих концертів краще купити спеціальну банкетку з регульованими по висоті ніжками. А щоб захистити інструмент від пилу забруднень, подбайте про накидці або чохлі.

Окремо можна згадати дитячі цимбали-іграшка, відмінно підходить для розвитку дрібної моторики і зорово-моторної координації, що дуже корисно для розвитку дитячого організму.

Цимбали - Muzline.ua

Вибір і покупка цимбал в магазині Музлайн

Ми пропонуємо професійну допомогу у виборі і безкоштовні консультації з питань, як правильно вибрати цимбали і для яких ситуацій краще підійде та чи інша модель. Наші ціни одні з найдоступніших, а в сервіс включена доставка, гарантійне обслуговування і можливість купити цимбали в кредит.

На нашому сайті дуже легко знайти, вибрати і придбати вподобаний інструмент або обладнання. На сайті вказана ціна, розміщено фото, технічні характеристики та відгуки досвідчених музикантів, а наші фахівці уточнять, скільки коштує та чи інша модель з урахуванням діючих знижок. Замовити товар можна тут же, перейшовши за відповідним посиланням. 

Тих, хто хоче особисто спробувати і оцінити вподобаний інструмент, ми запрошуємо в наш Виставковий центр за адресою: Україна, Київ, пр. Маяковського 43/2.

Читати повністю