Варгани

Показати
Сортування
Варгани

Варгани в магазині Музлайн

Чаклунський і ні на що не схожий звук варгана можна поетично назвати "голосом століть". Древній і як і раніше популярний, він має просту конструкцію, яка вкрай мало змінилася з плином часу, виготовляється з різних матеріалів, і присутній в тому чи іншому вигляді в музичних культурах по всій планеті.

Згідно загальноприйнятої класифікації, варган-язичковий музичний інструмент, ідіофон (тобто той, який звучить сам по собі, і не вимагає додаткових струн або якихось інших звучать частин). Він отримав широке поширення по всьому світу, існують численні його різновиди і модифікації, і його родичами є:

  • Якутський хомус;
  • Чукотський яяр;
  • Монгольська шанкобыз;
  • Алтайський комус;
  • Норвезька мунхарпа;
  • Ураїнська дримба,

і багато інших. 

Варган

Слід зауважити, що на території нашої країни звучання даних інструментів стали відомі насамперед через чукотські та Українські народні мелодії, Де цей інструмент становить невід’ємну частину.

Варган-самозвучний інструмент, модифікації якого під власними іменами, як це вже було сказано, одночасно виникали у народів, що проживають у віддалених один від одного країнах.

Для всіх цих інструментів характерні:

  • проста конструкція;
  • вкрай обмежений тональний діапазон;
  • гострий рокочучий тембр;
  • скромна Динаміка.

Так чому ж при таких скромних можливостях варган досі користується популярністю і звучить не тільки в етнічній музиці, а й класичних творах і в сучасних проектах?Відповідь на це питання криється частково в історії, частково в психології людини.

Справа в тому, що варган-найдавніший з інструментів на планеті, звучання якого супроводжувало життя людей протягом століть. Традиційні суспільства і малі народності, які шанують традиції предків, дбайливо зберегли і їх музичну спадщину. Крім того, при відсутності технології звукозапису, єдиним способом зберегти музичну традицію було освоїти її самостійно і передати наступному поколінню. Сьогодні можна купити варган ручної роботи з кованого металу або інструмент заводського виробництва. Ціна останнього нижче, а якість і безпека – вище.

Звучання варгана неповторно - його неможливо ні відтворити, ні зімітувати ні на одному іншому народному інструменті.  
Особливості та техніка гри на варгані

Варган-язичковий інструмент, який буває двох типів:

  • дугоподібний;
  • пластинчастий.

У Китаї поширені Варгани з декількома язичками.

Український аналог варгана, Гуцульська дримба-виготовлялася з твердих матеріалів, металу і дерева.

Сьогодні в нашій країні найбільш поширений саме дугоподібний варган, який методом кування виготовляють з металевого прута, до якого припаюється тонкий пружний язичок зі сталі. Язичок обов’язково має вигин або гачок на кінці для зручності гри і якісного звукоутворення.

Пластинчастий варган поширений в Південно – Східній Азії-це дуже тонка вузька пластина з обточеної кістки, шматочка бамбука та іншого дерева або металу з вирізаним по центру язичком. Відзначається, що дерев’яний корпус сприяє більш м’якому і тривалому, але чіткому звучанню – проте менш різкому і гучному.

Принципи гри на варганах з різних країн в цілому схожі-інструмент прикладають до губ і пальцем смикають його язичок. Створюється сильна вібрація і плаваючий тон звучання, яким можна управляти, змикаючи і розмикаючи губи, і направляючи видихом потік повітря на язичок. Порожнина рота і череп людини виконують в цьому процесі роль резонатора, що підсилює звук. Цікаво, що слово " варган "походить від польського слова" варга", що позначає губу.

Спосіб гри і виникають в процесі незвичайні відчуття в давнину інтерпретувалися з точки зору містичного досвіду, тому у північних народів на варганах грали шамани під час проведення релігійних і цілющих ритуалів.

Відомі виробники

В даний час Варгани випускаються в промислових масштабах багатьма виробниками. Це і автсрийская фірма Karl Schwarz, і вітчизняні ZEN Percussion (стоять досить дешево), і багато інших, проте останнім часом найбільшу популярність отримують майстрові інструменти. одним з найвідоміших майстрів-виробників варганів є Алтайський майстер Дмитро Глазирін. Його найбільш відомими моделями є:

  • Аскет: низькочастотного звучання;
  • Компас: великий красивий варган з масивним язичком;
  • Магнум: найбільш дешевий з усіх інструментів майстра;
  • Пастух: стандартний губної інструмент, звуком якого найбільш просто управляти;
  • Арфа: інструмент, чий сучасний дизайн і глибоке звучання точно не залишать байдужим;
  • Парус: справжній Шаманський звук;
  • Комус: кращий інструмент для початківців.

До більшості варганів майстра додається зручний стильний дерев’яний футляр. Деякі моделі-з позолоченим або прикрашеним візерунками корпусом, що серйозно впливає на вартість, але не на звучання.

Варгани - Muzline.ua

Вибір і покупка варгана в Музлайн

Інтернет-магазин Музлайн - це місце, де ви можете купити варган традиційної моделі за доступною ціною. В асортименті нашого магазину також представлені цимбали, окарини, ударні, Струнні інструменти, звукове та світлове обладнання, високоякісні комплектуючі, Аксесуари та багато іншого для професійних занять музикою. Кожній конкретній моделі на нашому сайті присвячена окрема сторінка, де розміщено фото, вказана ціна, наведені точні технічні характеристики, а також відгуки користувачів. Замовити вподобаний товар можна тут же, просто перейшовши за відповідним посиланням.

Бажаючі особисто випробувати і потримати в руках вподобаний інструмент перед покупкою, запрошуються в наш салон-магазин за адресою: Україна, Київ, пр.Маяковського 43/2.

Ми надаємо покупцям повний спектр послуг-оперативну доставку по Україні, сервісний супровід, консультації та багато іншого! У Музлайн є все, що необхідно для творчості та результативної роботи.

Читати повністю