Вістли

Показати
Сортування
Вістли

Вістли в магазині МузЛайн

Духові інструменти - поширена категорія, в яку входять як складні саксофони і кларнети, так і найпростіші сопілки і Вістли. 

Якщо спробувати дослівно перевести слово" вістл", вийде" свисток", хоча в конкретному випадку йдеться про металеву сопілку, поздовжньої флейті, яка володіє яскравим тонким звучання, з приємним тембром і невеликим тонічним і динамічним діапазоном. У ряді країн світу і на Туманному Альбіоні вона є частиною народної музики і звучить в танцювальних, інструментальних і вокальних композиціях. 

Народний інструмент вістл

Вістл має діапазон в дві октави і діатонічний лад. Використовуючи складну аплікатуру віртуозні музиканти витягують звуки практично повного хроматичного звукоряду, і використовують інструмент в сучасній фолк-музиці. 

Сьогодні поширені два типи вістлів:

  • лоу-вістл;
  • тін-вистл. 

Вони відрізняються строєм і регістром звучання. Лоу-вістл, як очевидно з назви, звучить нижче і володіє більш насиченим тембром за рахунок більших розмірів воздуховода і своств матеріалу. 

Для того, щоб купити вістл, не обов’язково їхати до Шотландії чи Ірландії. Музичні магазини пропонують широкий вибір моделей інструменту про прийнятними цінами. 

Матеріали, форма, особливості вистла

Складно, а точніше, абсолютно неможливо простежити історію появи першого вістла-адже по суті це примітивний музичний інструмент, як окарина або флейта, яка в тому чи іншому вигляді присутня в музичній культурі будь-якої країни світу. 

Проте, простота вістла-удавана. Це справжній віртуозний інструмент, здатний в умілих руках видавати складні мелодійні партії і імітувати спів птахів. 

Якщо поява першого вістла-таємниця, покрита мороком, то Походження Тін-вістла добре відомо. Перший в історії жерстяний вістл створив англієць Роберт Кларк у другій половині 19 століття. До цього всі грали на дерев’яних флейтах. Експеримент Кларка вдався-вістл став не тільки міцніше, але і придбав нове звучання, більш яскраве і кантиленное. Простий у виробництві, дешевий, він завоював серця англійських бідняків, які купували собі новий музичний інструмент всього за один Пенні. До певного часу сопілка так і називалася-Пенні-віслт, а сьогоднішня назва "Тін-вістл" увійшло в ужиток відносно недавно. 

Особливу популярність віслт придбав в Ірландії (особливе ірландський, фірма  clarke), де на ньому грали, і продовжують грати народну музику. Техніка гри на ньому склалася саме в тут, на основі виконавства на Ірландській волинці. 

Сьогодні Вістли виготовляють з таких матеріалів:

  • латунь;
  • Алюміній;
  • пластик;
  • дерево;
  • жерсть;
  • композитний матеріал 

і т.д. в залежності від матеріалу змінюється характер звучання інструменту, а у музикантів є можливість вибрати тембр до душі. 

Лоу-вістл-це велика і низько звучить різновид Тін-вістла. Її характерні особливості полягають в меншій віртуозності, більш складній техніці дихання і аплікатурі. Самий "низький" вістл називають басовим і використовують для виконання повільних мелодій, а інструменти вище називають баритонами, альт

Популярність сучасного вістла пов’язана в основному з його невисокою ціною - як і в давні часи цей інструмент доступний переважній більшості людей, учнівські моделі коштують менше 10 доларів. 

Професійні Вістли коштують дорожче. Їх ціна може перевищувати 500 доларів. 

Найдорожчі інструменти-дерев’яні майстрові Вістли, виготовлені на замовлення. Вони можуть прикрашатися різьбленням і все без винятку володіють індивідуальним тембром. 

Вибір і покупка вістла в Музлайн

В інтернет-магазині традиційних і народних музичних інструментів Музлайн можна вибрати і купити вістл початкової та професійної моделі з гарантією якості від виробника. 

Вістли - Muzline.ua

На сайті представлені моделі, які всі без винятку володіють прекрасним звучанням і підійдуть для професійного і домашнього музикування. Ви можете оформити замовлення на сайті і оплатити його онлайн, або відвідати наш магазин в Києві. 

Музлайн представляє покупцям послуги доставки по території України-якщо ви скористаєтеся цією послугою, то можете оплатити покупку готівкою при отриманні посилки. 

Підписуйтесь на сторінки магазину Музлайн в соціальних мережах, будьте в курсі новинок світу музичних інструментів і не пропускайте новини про акції та спеціальні пропозиції!

Читати повністю
// //