Волос для смичків

Показати
Сортування
Код товару: 54460
181 грн.
Код товару: 65481
1 953 грн.
Немає в наявності
Волос для смичків

Волос для смичків в магазині МузЛайн

Кінський волос - ключовий елемент конструкції смичків для струнних смичкових інструментів. Він надає їм характерне звучання-протяжне, кантиленное, тембрально забарвлене і експресивне. Незважаючи на досить успішні спроби замінити цей матеріал синтетичним аналогом, багато музикантів донині віддають перевагу натуральному кінському волосу, незважаючи на його високу вартість.

Натуральний і синтетичний кінський волосся для смичків володіє такими властивостями, як:

  • міцність на розрив;
  • еластичність;
  • гладкість.

Волосся для смичків

Завдяки своїй структурі кінський волосся у великій кількості утворює щільну гладку "стрічку", яка всією своєю поверхнею стикається зі струнами і викликає їх вібрацію. Так відбувається звукоутворення у струнних смичкових інструментів. Синтетичний кінський волосся має схожі характеристики, проте відрізняється від натуральних більшою розтяжністю волокон і однорідністю фактури.

Незважаючи на свою міцність кінський волосся на смичках для альтів і скрипок часто рветься-це відбувається через природного зносу волоса, оскільки він піддається інтенсивному навантаженню натягу і тертя. Можна купити волосся для смичків з натуральних матеріалів, і з синтетичних-але їх ціна буде відрізнятися.

Особливості використання волосся для смичків

Кінський волос кріпиться до смичка таким чином, щоб утворювалося натяг і смичок набував жорсткість і пружність, необхідні для гри. Баланс між натягом волоса і вигином древка смичка - важливий параметр, який впливає на якість звуковидобування, а також роблять смичок керованим, збалансованим і зручним. Для того щоб смичок був більш практичним, він оснащений спеціальною функцією, яка дозволяє регулювати ступінь натягу кінського волоса. Завдяки ній музикант може відрегулювати смичок так, як йому зручно.

До регульованим параметрам смичка відноситься і маса, яка визначається на етапі укладання кінського волоса і формування контактної поверхні. Цю роботу виконує підготовлена людина-майстер, який має досвід роботи зі смичками для різних інструментів.

Натуральний кінський волосся неоднорідний за своєю структурою, на відміну від синтетичного. Щоб поліпшити контакт волосся і струни, волосся обробляють сухою каніфоль. Вона забивається під його лусочки і згладжує нерівності, покращує "ковзаючі" якості смичка. Якість кінського волоса і каніфолі в сукупності робить вирішальний вплив на якість звуковидобування і звучання інструменту.

Синтетичний кінський волосся володіє такими якостями:

  • однорідність і гладкість;
  • міцність;
  • розтяжність.

Крім цього, синтетичний кінський волосся коштує дешевше натурального.

Смичкові волосся

На рівні учнівських інструментів різниця між смичком з натуральним і синтетичним волосом не відчувається, проте досвідчені музиканти, оркестранти і солісти воліють смички з натуральним волосом.

Вибір і покупка волосся для смичка в Музлайн

Вибір кінського волоса для смичка - не менш принциповий момент, ніж вибір самого смичка. Від якості волосся і правильності його укладання на смичок залежить краса звучання інструменту, технічні можливості музиканта, керованість в процесі гри і комфорт.

В інтернет-магазині музичних інструментів і комплектуючих Музлайн можна купити волосся для смичка-натуральні і синтетичні - за вигідною ціною з доставкою по території України.

На нашому сайті можна зробити замовлення і оплатити покупку онлайн, не виходячи з дому. Крім того, ви можете відвідати наш магазин в Києві. Ми надаємо покупцям сервісні послуги та консультації, пропонуємо широкий вибір товарів і вигідні умови для покупок в кредит!

Читати повністю