Звукове обладнання

Звукове обладнання в магазині МузЛайн
Поняття «звукове обладнання"(далі – ЗО) досить широко і багатогранно. До нього можна віднести обладнання для обробки, посилення, запису і відтворення звуку, передавальні і приймаючі звук прилади, комутаційне обладнання, специфічні пристосування для забезпечення електроживленням, різні вимірювальні прилади, а також широке коло аксесуарів для будь-якої з перерахованих категорій. Розглянемо коротко основні види ЗО, в залежності від призначення і сфер застосування.
Акустичні системи
Одна з найбільш широких категорій, до якої можна віднести наступні основні види:
Під цим поняттям мається на увазі комплект обладнання для посилення звуку - як правило, це система підсилювачів, мікшерних пультів і звуковідтворюючих елементів (сабвуферів – для низьких частот, і широкосмугових випромінювачів – для середніх і високих частот). Сюди ж можна додати системи моніторингу для сцени.
Масиви відрізняються потужністю, комплектністю, і діляться на активні і пасивні. Активні простіше в підключенні, не вимагають додаткового посилення, але потребують індивідуального електроживлення на кожну одиницю, важче за вагою і мають більш високу вартість, на відміну від пасивних, які застосовують зазвичай для залу великих клубів або концертних приміщень, для дискотек та інших масштабних проектів. У разі установки обладнання для невеликих площ (наприклад, для актового залу підприємства, для клубу культури або камерних концертів) застосовуються системи меншої потужності, а необхідність сценічного моніторингу зводиться до мінімуму.
- Переносні звукові системи.
Теж широке поняття. Це може бути як професійне обладнання для організації виїзних заходів (спортивних змагань, виставок, презентацій і т.д.), так і простенькі Набори для індивідуального посилення – для заходів на вулиці і в приміщенні.
Залежно від потужності і можливостей, вони цілком підійдуть для організації відкритих концертів, озвучуванні торгових наметів на ярмарках, невеликих вечірок і т.д. у цю ж категорію потрапляють і індивідуальні системи посилення і відтворення звуку, наприклад, популярні нині бездротові акумуляторні колонки.
- Стаціонарні звуковідтворювальні системи.
Призначені в основному для торгових центрів, для кафе або інших підприємств громадського харчування та дозвілля. Як правило, це вбудовані в стіни, стелю або в предмети інтер’єру динаміки, централізовано забезпечують звуковий супровід. Сюди ж можна додати і "ландшафтні системи", що встановлюються з метою постійного звукового супроводу для вулиці – в цьому випадку колонки досить винахідливо можуть бути замасковані під камені, квіткові вазони, пні або інші деталі зовнішнього оформлення – фірми, що виробляють подібні елементи часто вельми креативні в своїх дизайнерських рішеннях.
І трохи особняком тут розташувалися системи сповіщення – спеціалізоване сигнальне обладнання, яке може у будь необхідні момент сповістити про пожежу, непередбаченому подію або інших небезпечних ситуаціях; в даний час такими системами оснащений будь-який великий магазин, торговий чи розважальний центр, а також громадські та офісні будівлі.
Професійне звукове та світлове обладнання
Націлене, перш за все, на якісне об’єднання звукових і візуальних ефектів. Тут мається на увазі висококласне обладнання, як для зовнішнього, так і внутрішнього використання – наприклад, великого фестивалю, великого святкового шоу, для заходів національного масштабу, нічного клубу або стаціонарних світло-музичних інсталяцій.
Також сюди входить музичне звукове обладнання, призначене для більш вузьких напрямків-наприклад, для караоке-клубів (мікрофон, пристрої відтворення і посилення), звукове dj обладнання з широким спектром складових (мікшерні пульти, системи відтворення і обробки звуку, мікрофони і багато іншого), а також звукове Студійне обладнання, призначене для роботи в студії і націлене на високу якість обробки.
Мікрофони і Звукознімачі
В основному їх можна поділити на:
- провідні (гарантують якісний сигнал без спотворень, проте обмежують можливості пересування виконавця);
- радіосистема (що вимагають грамотної настройки для уникнення радіоперешкод, проте значно полегшують процес виконання).
Дані системи призначені, як для вокалу, так і для підзвучування більшості музичних інструментів, тому в продажу завжди можна зустріти великий вибір на всі смаки і переваги.
Специфічні вимірювальні прилади
Дана вузька категорія призначена для професійної роботи, як звукорежисерів (для вимірювання акустичних характеристик цілого приміщення або конкретного місця в ньому), так і інженерів (визначення допустимого рівня шуму, звукових коливань або акустичного відгуку). Продаж даних приладів обмежена малим попитом внаслідок вузької специфіки їх роботи, високої точності вимірювання, і як наслідок-високої ціни.
Аксесуар
Під дану категорію підпадають будь-які пристосування, які не мають самостійного застосування, але полегшують роботу з ЗО. Це і транспортувальні кейси для звукового обладнання, і візки для важких динаміків, а також Пюпітри, рекові сумки, всілякі кронштейни, тримачі і кріплення, покликані допомогти персоналу максимально швидко і зручно здійснювати роботу з ЗО.
Познайомитися з широким асортиментом звукового обладнання та купити те, що необхідно або зацікавило, можна на сайті інтернет магазину Музлайн, на якому представлені детальні описи, фото і технічні характеристики кожної одиниці наявного в наявності товару.
Наживо з асортиментом можна познайомитися у виставковому центрі компанії за адресою: Україна, м.Київ, пр-т Маяковського 43/2, ТЦ фестивальний, 2 поверх.